Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 23456
Резултати 101 до 115 от 115

Тема: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

Място
    Veliko tarnovo
    Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

Цялата манипулация се извърши в София, цената беше 650 лв но в последствие ми изкупиха вътрешнаността на DPF за 140 лв. И паднах на 510. Всички стана доста лесно. За сега съм много доволен. Колата върви с лекота, не се товари и няма как да гори много след като не се натоварва. И да е че няма какво да пречи на газовете да излязат. И други важно нещо е че като смъкнаха DPF-А вътрешността беше спукана което е много лошо за колата.

Публикации
    27
    Точки (при гласуване)
    0

На колко км е колата?

Място
    Veliko tarnovo
    Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

Колата е на 184000. Колегите като я закачена преди да се прави каквото и да било видяха че е голямо налягането в DPF И от там идва проблема с не вървежа и горежа. Нормално трябва да е 0.300kPA А МОЕТО СТИГАШЕ ДО 0.8-1.5 kPA. Отделно където е бил сцепен на 2 и му се разминават каналите. DPF-А е метален и слез изваждането се затваря с СО слага се обратно + софтуера и всичко е 6+.

Място
    Плевен-София
    Публикации
    2,951
    Точки (при гласуване)
    15

Може ли повече информация за софтуера?Слагаха емулатори,или директно пренаписваха?Дават ли гаранция за интервенцията?
    Мисля че скоро ще бъдете и за ново гърне на мястото на ДПФ-а.
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Място
    Veliko tarnovo
    Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

Да дават гаранция 5 години но тя е за това което слагат. Не покриват щети то двигателя щото както при мен съм на 182000 км нз знае от какво и кога ще дойде.
    относно софтуера ...... специално при мен стана лесно по OBD изтегли от колата оригиналния софт. и го прати на техните колеги от SuperChips.co.uk те го преправят в реално време и го връщат. слагането става за 5-10 мин. и вс е 6+ а преди това махнахме DPF-a .
    относно гърнето на мястото на DPF-a ......не вярвам понеже DPF-a при регенерация загрява до 700 градуса по ЦЕЛЗИЙ а при мен вече няма такива , щом издържа на тия градуси значи ще издържи и само да изкарва газовете . Колата не пуши отзад , няма светещи лампи по таблото , по нищо не може да се разбере че има някаква намеса или манипулация . просто като седнеш и дадеш ГАЗ се усеща . както каза един познат ........ЧИПЪТ ДАВА ПО ДОБРА ДИНАМИКА НА ДВИГАТЕЛЯ !!!! . За сега няма много поглед ....но мога само да кажа - АЗ СЪМ ДОВОЛЕН ОТ РЕЗУЛТАТА. СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ НЕ ГО НАПРАВИХ ПО РАНО. Разлика та от 13 до 9.4 на 100 никак не е малка а да не говоря че и колата се мъчи да достигне километрите които ти искаш. А сега е вс става в пъти по лесно .

Място
    Плевен-София
    Публикации
    2,951
    Точки (при гласуване)
    15

Всичко звучи супер.Остава и след време да споделиш информация за поведението на машината.
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Публикации
    23
    Точки (при гласуване)
    0

Вече има чипована 150-ка (не пауърбокс) , защото по назад в темата имаше спор,че ТЛК не подлежи на такова нещо.. Обаче не мога да сложа линк от маднесс,който се интересува може да види на тяхната ФБ страница..
    stock : 190h.p 420 NM
    remap: 220 h.p 480 NM

Място
    Плевен-София
    Публикации
    2,951
    Точки (при гласуване)
    15

Ако се прочете цитираното по-назад в темата,става ясно че може да се чипира.Въпроса е какви са последствията след 10 000км,и кой поема гаранцията?
    Ама чукча писател,не читател!
    Моля,без да правите явна реклама!!!

Място
    София
    Публикации
    336
    Точки (при гласуване)
    7

Какви последствие? Моя джип беше на 3км като го направих. Сега 2 години и половина по-късно е на 80 000км и нямам никакъв проблем!

Място
    Плевен-София
    Публикации
    2,951
    Точки (при гласуване)
    15

Късметлия.
    Въпроса е друг.Тук говорим за коли с изтекла гаранция,и на повече от 3км.Доста повече.

Място
    Veliko tarnovo
    Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте колеги. Тази тема доста замря, НО ако може малко да съживя дискусиите тук. Ще повдигна тема или по точно лек проблем. Качвам снимка и после ще обясня.

Карам си по магистрала Хемъс с около 130-140 км/ч леко вали и изведнъж таблото стана "КОЛЕДНА ЕЛХА " , След диагностика се оказа - ЛОША КОМУНИКАЦИЯ М/У ABS - ECU ( КОМП. НА ДВИГАТЕЛЯ ). Та въпроса ми е на някой случвало ли му се е и ако ДА от какво е било. Аз си мисля че е от датчик на ABS. След 5 дни без да се появява грешката, измих колата и наблегнах на задните колела и веднага пак светна. дали е датчик или е кабел ??? .
    P.S. - Относно чипът и премахването на DPF-a вс е 6+ минал съм околко 30 000км и само хубави емоции !!!

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Suzuki_RMz450 Преглед на публикациите
    Здравейте колеги. Тази тема доста замря, НО ако може малко да съживя дискусиите тук. Ще повдигна тема или по точно лек проблем. Качвам снимка и после ще обясня.

Карам си по магистрала Хемъс с около 130-140 км/ч леко вали и изведнъж таблото стана "КОЛЕДНА ЕЛХА " , След диагностика се оказа - ЛОША КОМУНИКАЦИЯ М/У ABS - ECU ( КОМП. НА ДВИГАТЕЛЯ ). Та въпроса ми е на някой случвало ли му се е и ако ДА от какво е било. Аз си мисля че е от датчик на ABS. След 5 дни без да се появява грешката, измих колата и наблегнах на задните колела и веднага пак светна. дали е датчик или е кабел ??? .
    P.S. - Относно чипът и премахването на DPF-a вс е 6+ минал съм околко 30 000км и само хубави емоции !!!
    Здравей колега,

Взех си наскоро и аз същия ТЛК, анивърсъри едишън, 2011-та, на 330000км. Разхода ми извънградско и на мен е 12-13 и колата като я настъпиш не върви много.

Искам да те попитам, след толкова километри след чипосването, имал ли си някакви проблеми с колата, които може да са свързани с манипулацията? Моя двигател е на доста километри и още се колебая дали да я направя по същия начин.

Благодаря предварително!

Поздрави,

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Бащата е с ЛК 150 2014 година , с 3.0 двигателя ( Luxury Premium ) . От 0 до 50 си набира добре , след това си е чист мъртвец . Среден разход 10-11л при 90-100 км/ч . При по-високи скорости разходът се вдига с около 1л на 20км/ч . По магистралата се използва Normal / Sport режим на окачването , през останалото време Comfort . Като цяло ЛК 150 е за хора , който НЕ ги интересува ускорението за колко секунди става . Извън пътя има големи възможности , дори с зимни / летни гуми . За зимата е идеален - подгрев на всички седалки , Power Heat ( двигателят работи на високи обороти докато не загрее ) , подгряващи чистачки . Мултимедията не му е силната страна ( цъкаш копчето за радио , чакаш 3 секунди докато реагира ) . Климатроника / печката е на двете крайности - през лятото ако климатроника е на Auto духа брутално много , докато сам не го настроиш , през зимата печката топли в повечето , докато не я намалиш сам . Голямото казанче за течност за чистачки е плюс , но зимата замръзват маркучите . Плюс е и хладилния подлакътник ( доста е голям ) . Задните седалки са не много удобни , при по-дълъг път се схващаш . Мултимедията за задните места е плюс за семейства с деца . Бавните предавки , блокажите , Terrain Select-a и Crawl контрола няма смисъл да ги коментирам .
    Бих обобщил , че ЛК 150 е джип , с който при всякакви пътни условия ще стигнеш до крайната точка . Интериорът не е лъскав , но е практичен и неангажиращ ( с помощта на мокра кърпа става нов ) . Ускорението не е силната му страна , но засили ли се един път , няма по-бърз от него през дупките

П.п : Първата партида на фейслифта от 2014 има фабричен проблем с предна дясна щанга , подменя се гаранционно във фирмените сервизи на Тойота .

Място
    Пловдив
    Публикации
    215
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на darususbg Преглед на публикациите
    ... с 3.0 двигателя ( Luxury Premium ) . От 0 до 50 си набира добре, след това си е чист мъртвец ...
    Дали това се е променило при новия двигател 2,8L с новата 6AT???

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Според мен е една идея по-икономичен заради едната предавка отгоре . Новият 2.8 двигател е 177 конски сили , според мен е със същата динамика .

Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 23456

Сходни теми

1. Land Cruiser 150 vs. Discovery 4 кое да избера?
    От venkolev във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 109
    Последно мнение: 20-08-13, 11:53
  2. Избор между Discovery 4 и Land Cruiser 150...
    От Tchibo във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 10
    Последно мнение: 13-02-13, 22:08
  3. Crawl Control на Land Cruiser 150- Prado
    От Райковски във форум TOYOTA
    Отговори: 32
    Последно мнение: 23-10-12, 18:25

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •