Обява

Свий
Няма добавени обяви.

W463 за ежедневна употреба?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • W463 за ежедневна употреба?

    Имам въпрос за 463 дълга база след 2010 с двигател 350цди или 500 бензин - доколко става за каране по асфалт/разстояния до 400-500км/, на магистралата колко може да поддържа комфортно, втория ред седалки удобен ли е /ще возя хора почти винаги и комфортът е важен/. Кой двигател е за предпочитане, и с Блутек системата известни ли са някакви проблеми?
    Може ли да се направи "безболезнено" лифт за да влязат 33" гуми, но и да не отнеме от комфорта?
    Идеята ми е да заменя Х5 и Тойотата 80 само с една кола и в момента Г-то е фаворит.
    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

  • #2
    От: W463 за ежедневна употреба?

    То 33-ки си влизат директно, стига колата да не е от тези с понижения клиренс.
    На път със скорост над 130-140 ще е малко тегаво. Бучи и свисти, следствие от уникалния дизайн на кабината .
    За мен не съществува колебание, 350 цди. Въртящия момент е малко по-голям нищо, че като цяло е по-бавна с около 3сек за 0-100км/ч.
    Х5 ще ти липсва определено.
    Но както казва един приятел, собственик на 320цди:-за пътуване под 300км не помислям за друга кола.
    разликата е и при нивата на обурудване Г-500 е класа в лукса.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #3
      Re: W463 за ежедневна употреба?

      Благодаря за информацията, и аз съм се ориентирал към дизела - динамиката ще му е предостатъчна за такава кола, а пък бензина като ми писне след 2-3години трябва да го подарявам. Досега съм пробвал Г300тд около 2000г и Г500 около 2010, и двете ми харесаха Интересното е, че по-новата возеше значително по-добре въпреки много по-мощния двигател.
      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

      Коментар


      • #4
        От: Re: W463 за ежедневна употреба?

        А Г55? Или не е в схемата?
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          Re: W463 за ежедневна употреба?

          Ми такова не съм карал, но доколкото знам, друса доста, похарчва, не става за черен път и му е много сложна поддръжката. На мен ми трябва нещо за детевоз, лек офроуд и за зимата, та си мисля, че 350цди е екстра.
          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

          Коментар


          • #6
            От: W463 за ежедневна употреба?

            Спрямо дизела сигурно похарчва, но понеже писа и за Г500, не знам кое харчи повече. Абе каквото и да вземеш, важното е да.... се повалиш в махалата и да почерпиш! Успех в избора!
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: W463 за ежедневна употреба?

              Г55 АМГ е около 30-40 00 лева годишно,само за да го имаш,Г 500 похарчва,ама щом си карал - знаеш:около 25 и нагоре Дизела е по-икономичен,а от известно време са и удобни задните седалки... Успех,и да се похвалиш
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • #8
                Re: W463 за ежедневна употреба?

                Ще се похваля, засега плановете са за пролетта на 2014, само да сме живи и здрави.
                "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                Коментар


                • #9
                  От: W463 за ежедневна употреба?

                  Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                  Г55 АМГ е около 30-40 00 лева годишно,само за да го имаш...
                  Защо да е толкова много пари? Нещата за които се сещам финишират сумата на около 10 000лв. Поддържам едно 55амг не е Г.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #10
                    Re: W463 за ежедневна употреба?

                    Ъдейт: забелязах, че Г500 държат по-стабилна цена на старо от 350цди, което е странно. И се поразчетох из немските форуми. Излиза, че 350cdi с 211 коня и Блутек при Г-класата е проблемен. Има доста случаи на тотална повреда на двигателя, като причината е недостатъчно масло. Януари 2013 Мерцедес пускат официална сервизна акция, с която на всичките 350 цди се инсталира нов картер и се увеличава обемът масло от 8 л. на 12.5 л. Освен това, има разни бъгове със самата блутек система и поддръжката е по-скъпа, ама с моя немски не мога да си преведа защо. Разходът на дизела е 13 и нагоре.
                    Според немските собственици (колкото и да е странно) Г500 излиза по-евтино, въпреки по-високия разход.
                    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: W463 за ежедневна употреба?

                      3ащо си ce насочил към 350 ? 320 e добър вариант е по-евтин.

                      Коментар


                      • #12
                        От: W463 за ежедневна употреба?

                        И кой бултек е хубав и колко лоши модела 500 мотор има?

                        Това ако говорим за механика без да забъркваше каша с данъци и мангизи.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          Re: W463 за ежедневна употреба?

                          Както знаем, няма лош 500 350cdi bluetec e скапан преди януари 2013. Тогава правят сервизна акция и слагат новия картер с 13л масло. Ама до този момент са карани с по-малко масло и е признато, че има щети по моторите.
                          Постепенно се ориентирам към тойота 200. Мина моментът, когато бях готов да слугувам на ламарини.
                          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: W463 за ежедневна употреба?

                            320 с какво не покрива изискванията ти не разбрах ?

                            Коментар


                            • #15
                              Re: W463 за ежедневна употреба?

                              Искам 1-2 годишна кола на малко км.
                              "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X