Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

    Здравейте , имам проблем с автоматика на Форд Бронко 2 , кутията е А4LD.Първия ми въпрос е знае ли някой майстор в Бургас, който разбира от автоматици.

    Малко и история : след търсенето на съкровището в Приморско забелязах , че кутията се държи странно 1-ва и 2 ра скорост си ги реди нормално , но на трета не иска да включи и това става в диапазона от 30- 40 км , вдига обороти и върви или на втора или пада една предавка надолу на първа.След като мине 40 км по километраж( той моя май не мери вярно и изостава с 10 км, така че може и 50 км в час да са ) и отпусна газта и и отново подам газ си застава на трета скорост в нормални обороти (ако не отпусна газта обаче колкото и да качва обороти не сменя на по горна предавка) и след това няма проблем включва и четвърта нормално и си върви без проблем.Но на баир е голямо мъчение без трета.Кутията е 4 степенна с овърдрайв.Маслото е в нормални граници .Филтъра не е сменян( има ли вероятност да е от това).По съвет на Дядо Владо проверявахме вакумите , но се оказа, че са наред.

    Ако имате някакви предположения или ако някой го има или е имал този проблем , ще се радвам да сподели.Вчера видях , че и на едно Гранд Чероки дизел 3.1 го правеше това , но явно рядко и човека си го кара така.Но мен ме дразни и искам да разбера къде е проблема.

    Аз продължавам да търся майстори в Бургас.Уж голям град пък всеки вдига рамене като чуе автоматик.
    Ford Bronco II 2.9 V6
    Уаз 469Б
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
    0899846606

  • #2
    От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

    А, за Варна? Мога да ти дам едни кординати на един сервиз и да се посъветваш с тях. Ако искаш, пиши. Ще ти ги изпратя на ЛС.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

      56431 ............. Solenoid, 4R44E/4R55E EPC (Green Screen) 1995-96 ................................................................. 1 ...................... F5TZ-7H144-A
      56431A .......... Solenoid, 4R44E/4R55E/5R55E EPC (Red Screen) 1997-Up ......................................................... 1 ......................XL2Z-7G383-AA
      Ако си сигурен за кода на кутията,това е най вероятния виновник.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

        И аз за това си мислех и тъй като според книжката на кутията има соленоид за 3-4 скорост а именно трета прави проблем.Макар, че според един майстор днес с който говорих е износен пакета на третата скорост и за това била правила така и неможела от втора да мине на трета, а по късно минавала понеже от въртенето на гумите се получавало нещо като принудително вкл. , но не знам колко да му вярвам.Диагностика все още не съм намерил кой да направи тук
        Ford Bronco II 2.9 V6
        Уаз 469Б
        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
        0899846606

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

          Първоначално публикуван от ilko_o Преглед на мнение

          1-ва и 2 ра скорост си ги реди нормално , но на трета не иска да включи и това става в диапазона от 30- 40 км , вдига обороти и върви или на втора или пада една предавка надолу на първа........................... и отпусна газта и и отново подам газ си застава на трета скорост в нормални обороти (ако не отпусна газта обаче колкото и да качва обороти не сменя на по горна предавка) и след това няма проблем включва и четвърта нормално и си върви без проблем.
          Ако пакета е износен ще вдига обороти и няма да върви.Износен пакет се познава по цвета и мириса на ATF-а.По скоро е задържащ клапан в мозъка(valve body).При затоплянето се разширява и отпуска клапана.Другата възможност е лошо уплътнение на буталото на пакета(втърдено уплътнение).На въздушен тест се показва пропуск в буталото.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

            А какъв става цвета и мириса на АТФ при случай на износен пакет?
            Ford Bronco II 2.9 V6
            Уаз 469Б
            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
            0899846606

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

              Черен и мирише на бакелит.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                Днес ми остана време да се позанимая с Бронкото и установих че освен на трета ми прави проблем и втора.След като порових в нета стигнах до извода , че имам за смяна вакум модулатор.Поразглобих малко машината и се установи , че във вакум системата след модулатора има флуид ( масло).И ако правилно съм разчел тук ще се окаже , че този модулатор е виновника за проблемите с приплъзването на кутията.Което е малки дявол само 9 $ и 40 доставка

                The transmission will not shifdpuft from second to third gear. Sometimes this is accompanied by slipping from first to second gear, too. The cause is usually a defective modulator. A sure sign of a failed modulator is fluid in the modulator vacuum line. The modulator is easy to replace and relatively inexpensive -
                Ford Bronco II 2.9 V6
                Уаз 469Б
                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                0899846606

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                  Днес успях да сменя въпросния вакум модулатор и о чудо втората се появи и взе да включва бе проблем , но винаги има едно но явно кутията влезе в авариен режим или нещо такова .D и ОвърД не работят като хората не вкл. на по висока предавка седи си на първа ( поне така мисля) .Като вкл на 2 ги сменя от 1 на 2 и върви с 50 км в час пробвам да я излъжа после на Д но нищо.Единия вариант е да има откачен вакум , но след като огледах маркучите не видях такъв.
                  Сещате ли се нещо друго да подскажете.
                  Може ли и новия модулатор да е скапан и за това да се получава.Маслото го проверих и си е на средата между мин и макс.Бронкото не бях го карал около месец преди да сменя въпросната джаджа.
                  Ford Bronco II 2.9 V6
                  Уаз 469Б
                  Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                  0899846606

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                    На мен ми се е случвало същото и се беше разкачил вакуум маркуча. Намира се точно под чистачките и изглежда невинно, но огледай там. В коша на двигателя е де, Дядо Владо ми го тури обратно и всичко беше наред.
                    Включваше само първа и втора ръчно, но на драйв не минаваше на горна предавка. От вакуума трябва да е.


                    Виж ограденото в синьо, мисля че там се намира маркуча или за ориентир, дет Дядо Владо си е наврял главата

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 1(1)vacuum.jpg
Прегледи:1
Размер:168.0 КБ
ID:5555144

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 4(1).jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5555145

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                      Мерси , ще го имам в предвид , но на пръв поглед всичко беше наред.Утре по светло ще ги огледам отново.
                      След като се позачетох в някои американски форуми , стигнах до извода ,че или модулатора е дефектен или има влезли боклуци при монтажа и утре ще повтарям процедурата на ново.
                      Ford Bronco II 2.9 V6
                      Уаз 469Б
                      Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                      0899846606

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                        Днес отново свалих модулатора и се оказа , че не пасва точно.След заигравка със стругаря всичко си дойде на мястото , монтирах го и чудо всичко е ок първите 5-10 минути
                        Естествено пак има едно НО , оказва се че частта е дефектна макар и нова и отново пълни вакум линията с масло и колата започва да се държи както беше и със стария модулатор и сега явно ще трябва да поръчвам още един .Не съм ли карък.

                        Някой от вас има ли информация освен от USA , някъде в БГ мога ли да го намеря това чудо.
                        А и ако на някой му се е случвало как седи въпроса с рекламациите в Рок Ауто.
                        Ford Bronco II 2.9 V6
                        Уаз 469Б
                        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                        0899846606

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                          Не е дефектна.Пет модела са.
                          Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                          Grand 3.1TD
                          0898 620 306 Стоян

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                            Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                            Не е дефектна.Пет модела са.

                            Какво имаш в предвид под 5 модела са
                            Ford Bronco II 2.9 V6
                            Уаз 469Б
                            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                            0899846606

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                              Ще черпя колегата ilko_o дано да няма против и за моето питане. Джипа е същият като неговият и със същата автоматична кутия. Но има проблем единствено на дирекна. Изрежда скорости само до втора на дирекна. Двигателят ще се пръсне от обороти, а няма влючване на трета и четвърта. С другите скорости проблем няма. Но не е от модулатора, защото го имаме в наличност и го сменихме. Предварително благодаря.
                              0877 877 297

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X