Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

    Провери си вакуума, на мен ми се е случвало, прибрах се на втора и на другият ден Дядо Владо, след съвет от колеги просто включи маркучето и системата заработи. Когато няма вакуум, работи само на първа и втора и не качва предавките. За справка, виж снимките дет съм пуснал в тази тема

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

      Вакуума е добре , вакуум регулатора е сменен и пак неще да включи на 3та.
      Газ 69
      Ford Bronko 2
      0888 98 40 81

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

        На едната дирекна влючва до втора, а на другата до трета. Всички останали скорости си работят. Учудващото е, че пали само на свободна(N)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28022014165.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5567804Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28022014166.jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5567805
        0877 877 297

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

          Регулиране и селектор.
          Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
          Grand 3.1TD
          0898 620 306 Стоян

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

            Първоначално публикуван от Кърнаре - 75 Преглед на мнение
            Ще черпя колегата ilko_o дано да няма против и за моето питане. Джипа е същият като неговият и със същата автоматична кутия. Но има проблем единствено на дирекна. Изрежда скорости само до втора на дирекна. Двигателят ще се пръсне от обороти, а няма влючване на трета и четвърта. С другите скорости проблем няма. Но не е от модулатора, защото го имаме в наличност и го сменихме. Предварително благодаря.

            При мен се получи нещо подобно след като смених първия модулатор , който бе дефктен и не го бях наместил добре.Нямаше никой от втора нагоре на директната.

            Ако можете да обясните проблема на английски тук може да питате
            http://etereman.com/blog/ford/the-fo...o-prevent-them

            На мен ми помогнаха няколко пъти и са доста отзивчиви.По спомен това което четох из щатските форуми за да нямаш 4 ра трябва да е заминал соленоида.От 2 на 3 вкл от вакума.Погледнете пак вакум линията както е казал колегата Kok4o и аз не мислех , че имам проблем там , но се оказа че един скъсан маркуч в коша при двигателя прави доста поразии и оставаш без доста скорости.

            А и нещо друго се сетих вие като сменяхте модулатора вътре има едно железо ( пинче ) поставихте ли го в новия модулатор , че ако липсва това може да е проблема.Ако мога да помогна с нещо друго телефона го има в подписа
            Последно редактирано от ilko_o; 03-03-14, 23:46. Причина: добавяне
            Ford Bronco II 2.9 V6
            Уаз 469Б
            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
            0899846606

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

              Сега си включва 1, 2, 3, на дирекна , но 4-та пак я няма.Сменихме модулатора,огледахме вакумите по подробно навсякаде и всичко си е ок.
              А 4-та пак я няма.
              Газ 69
              Ford Bronko 2
              0888 98 40 81

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                С риск да прозвуча неуко, но Бронко не е ли с три скорости и овърдрайв?

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                  https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...62922401,d.Yms
                  Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                  Grand 3.1TD
                  0898 620 306 Стоян

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                    Голямо благодарско колега , почистих буксата на соленоида , напръсках я с контактен спрей, мушнах я на мястото и , следваше тест .
                    Изредиги 1-2-3 и си включи 4та без проблем,още веднъж благодагодарско.
                    Газ 69
                    Ford Bronko 2
                    0888 98 40 81

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                      А какъв се оказа проблема за 1-2-3
                      Ford Bronco II 2.9 V6
                      Уаз 469Б
                      Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                      0899846606

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                        За автоматичната кутия над модулатора е хваната една желязна тръба за вакума ф8 и отива нагоре.Понеже въпросната тръба беше изгнила , свалих я и отидох в магазин за газови уредби,взех си една медна тръба ф8. Поставих сия на мястото на желязната и сега всичко е ок.
                        А твоят тръгна ли?
                        Газ 69
                        Ford Bronko 2
                        0888 98 40 81

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                          Почти , днес ми пристигна новия модулатор, амортисьори и разни други чаркалъци от УСА , но се оказа че радиатора е протекъл и сега ще поръчвам от Ибея ,че от там идва най на далавера.Надявам се до края на месеца да е тръгнал.
                          Ford Bronco II 2.9 V6
                          Уаз 469Б
                          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                          0899846606

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                            Здравейте, собственик съм на Форд Бронко 2 2.9куб. автоматик А4LD. Имах същия проблем като Илко, нямаше никакви скорости, само първа и задна. След проверка видях че е изпаднал маркуча на модулатор, след слагането му се появиха всичките скорости, работещи напълно нормално, но джипа започна да пуши, както не е пушел до преди слагането на маркуча на модулатора. След консултация с майстор, той каза че през вакум модулатора смуче масло от скоростите и го вкарва в колектора и от там го изгаря, и за това пуши. Сменихме модулатор с нов, изправен тестван с вакум помпа, поставихме и иглата, след като направихме проба, джипа спря да пуши, но се върна на старото положение, никакви скорости. Сменихме го със втори вакум модулатор друг, пак тестван и работещ, с леко преработване на иглата всичко пасна , но след проба пак никакви скорости. Вакум линията е тествана и държи вакум няма разхерметизиране от никъде някакви идеи ?
                            Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                              Първоначално публикуван от darka Преглед на мнение
                              Здравейте, собственик съм на Форд Бронко 2 2.9куб. автоматик А4LD. Имах същия проблем като Илко, нямаше никакви скорости, само първа и задна. След проверка видях че е изпаднал маркуча на модулатор, след слагането му се появиха всичките скорости, работещи напълно нормално, но джипа започна да пуши, както не е пушел до преди слагането на маркуча на модулатора. След консултация с майстор, той каза че през вакум модулатора смуче масло от скоростите и го вкарва в колектора и от там го изгаря, и за това пуши. Сменихме модулатор с нов, изправен тестван с вакум помпа, поставихме и иглата, след като направихме проба, джипа спря да пуши, но се върна на старото положение, никакви скорости. Сменихме го със втори вакум модулатор друг, пак тестван и работещ, с леко преработване на иглата всичко пасна , но след проба пак никакви скорости. Вакум линията е тествана и държи вакум няма разхерметизиране от никъде някакви идеи ?

                              Вероятно проблема е че сте пипали иглата , аз така си играх да преработвам един вакум модулатор и нищо не стана след като го минах на струг.Тези признаци за които ти говориш липсата на скорости е че няма никакъв вакум, което вероятно се дължи на преработката на иглата ( всъщност какво точно сте и преработили).Но като се замисля не би трябвало да липсват всичките а да имаш 1 -2 и задна поне и на директна да държи само първа.
                              Ford Bronco II 2.9 V6
                              Уаз 469Б
                              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                              0899846606

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с автоматична скоростна кутия A4LD - Форд Бронко 2

                                Първоначално публикуван от ilko_o Преглед на мнение
                                Вероятно проблема е че сте пипали иглата , аз така си играх да преработвам един вакум модулатор и нищо не стана след като го минах на струг.Тези признаци за които ти говориш липсата на скорости е че няма никакъв вакум, което вероятно се дължи на преработката на иглата ( всъщност какво точно сте и преработили).Но като се замисля не би трябвало да липсват всичките а да имаш 1 -2 и задна поне и на директна да държи само първа.
                                Така е, но така беше и преди да пилим иглата, нея сме скъсили с 0,5 - 0,7 мм най много иначе има 1,2,задна и на директна е само на 1 до 4600 оборота и после превключва сега чакам нов от САЩ ,и ще видим какво ще стане.
                                Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X