Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Програма Млад Фермер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Програма Млад Фермер

    Здравейте. Има ли някой от форума който е кандидатствал по - мярка "Млад Фермер"? Може ли да ме посъветвате какво се прави, какви са спънките и какво е нужно да знам, за кандидатстването. Всяка нужна информация ще ми е ценна. Искам предимно да се занимавам с дръвчета , било то овощни или черупкови.

  • #2
    От: Програма Млад Фермер

    Спънки много и непосилни няма, споделено от опит.

    Има обаче огромен риск, според мен.

    Примерно вземаш парите, и след 4 години 11 месеца и 20 дни да ти направят проверка или случайно да установят, че нещо документите ти не са в ред или проекта ти нещо се разминава някъде или нещо друго такова което следва да се накаже и следва да върнеш парите с лихвите, лихвите за 5 години за такава хубава сума са много голямо нещо, много голям риск, който според мен ако имаш други варианти не си струва да се поема директно...

    Откровено казвам, да имаш едно на ума ако и след като вземеш парите, какво ще имаш на твое име, щото недай си боже да стане проблем освен парите за лихвата може да не стигне апартамента или къщата и колата и техниката и инвентара и земите...

    Ако си млад човек и титлата и призванието "крепостен селянин" не те притеснява, скачай с двата крака, риск печели риск губи

    И чети ситния шрифт и мисли не с розовите очила на оптимиста а мисли, като песимист какво би станало и как би постъпил ако всички рискове загатнати по договори и бизнес планове се материализират...

    Навремето крепостния селянин нямаше право на друга работа повече от 4 часа, нямаше право да си мести постоянното местожителство и други такива, а изненадващите проверки са едно на ръка, ако не си връзкар, трябва да си винаги готов за изненади ...

    Според мен дребно земеделие в България е суицидална дейност, пагубна за фермера и за близките му, но това е мое лично мнение изградено на кратък фермерски опит и известни наблюдения над тази сфера през последните 15-20 години...
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Програма Млад Фермер

      Ценно мнение колега. Чакам и други да се изкажат.

      Коментар


      • #4
        От: Програма Млад Фермер

        Да не отварям нова тема някой отглежда ли червей по програми? Как стой въпроса с червейте?

        Коментар


        • #5
          От: Програма Млад Фермер

          Аз проучвах програмата и не ми хареса частта че трябва да си финансирам сам първоначално проекта и след това да чакам възвръщане на средствата. Отделно че се изискват фактури за всичко закупено и то от лицензирани фирми в областта.
          Имам познат със спечелен проект за орехова градина 20дка. Фиданките ги е купувал от лицензиран производител по 18лв/бр с фактура. По програмата поемали около 12.50лв/бр.
          Сами си направете сметка за какво става въпрос. В дка влизат около 20 дръвчета. Така като гледам тези програми стимулират фирмите, които отглеждат лижензирано посадъчния материал, а не същинските ползватели на програмата. Аз не виждам нищо сложно да си насадя 20 ореха в дка закупени качествени от пазара по 2-3лв/кг. Фиданките които е закупил са били на около година и половина. Сега в момента в зеленчуковата градина, която отглеждаме имам над 20 бр саморасли. Садил съм си от там в няколко двора и само един сеоказа костелив, а покрай градината ни е река Русенски Лом. По поречието и има през няколко метра орехи и покрай тях малки фиданки саморасли. Вече 10 години от там си бера по 100-тина кг и не съм случвал костелив.

          Коментар


          • #6
            От: Програма Млад Фермер

            Ами те затова се правят тези програми, за да "мият" очите на данъкоплатеца, а в същото време се точат средствата!!!

            Коментар


            • #7
              От: Програма Млад Фермер

              Първоначално публикуван от hankruma Преглед на мнение
              Ами те затова се правят тези програми, за да "мият" очите на данъкоплатеца, а в същото време се точат средствата!!!
              Точно това е идеята им. Възраждат икономиката, ако тези лицензираните фирми бяха на прости хорица като нас.
              Аз се заглеждам по пчеларството. Обаче да се купи по програма кошер с пчели е 2 пъти по-скъпо. Много пъти мислих и премислях, но така и не се навих да купувам. Ще ми възстановят една част, но пак излиза същата сума, като да си ги купя без програмата.

              Коментар


              • #8
                От: Програма Млад Фермер

                С тази разлика, че ако си по програма винаги трябва да имаш примерно 100 кошера живи и т.н. ако са умрели или на няколко места различни от описаните в проекта гориш... и още други такива подобрения...

                Понякога имам чуството, че тези в Европа са в комбина с нашите мафиоти, щото от тези проекти по-хубави хранилки за мутри здраве му кажи...
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Програма Млад Фермер

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  С тази разлика, че ако си по програма винаги трябва да имаш примерно 100 кошера живи и т.н. ако са умрели или на няколко места различни от описаните в проекта гориш... и още други такива подобрения...

                  Понякога имам чуството, че тези в Европа са в комбина с нашите мафиоти, щото от тези проекти по-хубави хранилки за мутри здраве му кажи...
                  Колега, радвам се, че още един човек се е осъзнал. Мутри === Олигарси. И не е само в България, а в целия свят, където имат достъп американците съответно и европейците, затова са тези войни и тази агресивна политика.
                  Това не са някакви конспиративни мои излияния, а факти почерпени от опита ми и уменията ми да имам достъп до забранени места.
                  Преди време направих един сайт "Българския Уикикийкс" http://z7z.eu но бях тотално разсипан в прекия и преносен смисъл и се наложи да си направя там галерийка.
                  Последно редактирано от hankruma; 12-09-13, 10:37.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X