Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раздут Радиатор- Виновна капачка ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Раздут Радиатор- Виновна капачка ???

    Да започна със предисторията. Когато закупих Хондата при обслужване на двигателя майстора ми каза ,че скобата на долния маркуч на радиатора е за смяна защото има теч на течност.Но тъй като теча беше много малък и предимно при студено време,когато маркуча е корав не я смених.Това беше преди година и половина.Преди една седмица забелязах, че течността е намаляла.На другия ден след кратък преход 8 кил. при проверка установих че казанчето е почти празно и че е мокро под долния маркуч.При проверка установих ,че старата скоба е ръждива и със лекота я стиснах и преместих със ръка.Поставих нова скоба и направих тест от 80 кил. без проблем. След четири дни установих нов теч след кратък градски преход.Донатегнах скобата, отидох на канал и направих 10 минутен тест при работещ двигател ,перките включват нормално, температурата нормална ,не установих теч. На другия ден след кратък преход 3 кил. отново теч. При обстоен преглед установих, че теча е под горния маркуч между пластмасата и питата на радиатора. След обяда си направих кратък излет- на отиване 20 кил. без проблем ,на връщане малък теч при завършване на пътуването при угасен двигател. Днес свалих радиатора и установих че се е раздул на мястото където пластмасата е съединена със питата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20130908_002.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:6026147Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20130908_005.jpg
Прегледи:1
Размер:153.0 КБ
ID:6026148Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20130908_006.jpg
Прегледи:1
Размер:188.6 КБ
ID:6026149

    Алуминия се е изкривил на вън и на долу.
    За сравнение ето как е на другите места.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20130908_003.jpg
Прегледи:1
Размер:129.9 КБ
ID:6026150
    Въпроса ми е дали проблема е бил във капачката.Ако не е отваряла , налягането е излизало през долния по хлабав маркуч, а при поставянето на нова скоба е раздуло на мястото на теча. Частите на самата капачка се движат свободно,няма клеясало или ръжда.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20130908_009.jpg
Прегледи:1
Размер:143.8 КБ
ID:6026145Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20130908_011.jpg
Прегледи:1
Размер:142.5 КБ
ID:6026146
    Моля за мнение по проблема.Мисля да опитам да върна раздутото място , със малко силов метод във първоначално положение и да закупя нова капачка, ако не стане ще се взима нов- китаец.
    Последно редактирано от gecata1059; 08-09-13, 13:07.
    CR-V 2.0i RVSi 147PS

  • #2
    От: Раздут Радиатор- Виновна капачка ???

    На първата снимка се вижда много добре, че четирите алуминиеви зъба не държът казанчето.
    Не ми се вярва от налягането да раздуе и изметне /ама казва ли ти някой/.
    Най-вероятно е фабричен дефект и при монтажа нещо е натиснат или усукан и тези зъбчета са изпуснали.
    Там на въпросното място, имаш ли теч или сълзене?
    Между питата и казанчето би трябвало да има гумено уплътнение и ако не се е разместило /нямаш теч,сълзене, окисляване.../, може да се опиташ внимателно да върнеш алуминиевана скоба и да стиснеш зъбите.
    Казанчето не го напъвай, че може да се спука.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • #3
      От: Раздут Радиатор- Виновна капачка ???

      Точно там е теча.Първоначално не го видях, защото там е пластмасата на която стои перката. Отгоре беше мокро, но като отварях капачката да проверя течността и долях при затварянето излишното изтече и си мислех ,че затова е мокро. Но вчера откачих щита от горната част и видях че под него капе.
      CR-V 2.0i RVSi 147PS

      Коментар


      • #4
        От: Раздут Радиатор- Виновна капачка ???

        Като ги гледам тея зъбчета хич не са заперчимени как тряя, примерно като тези които са по в дясно от тях. Това от надуване не може да се случи, демек капачката не е виновна, по скоро производствен дефект. Ся ако имаш няква малка стягичка или има едни малки менгеменца, да стиснеш зъб по зъб може да стане работата, или поне си длъжен да опиташ. Не те съветвам да ги почукваш, намери начин за контролирано стискане.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #5
          От: Раздут Радиатор- Виновна капачка ???

          Сменявал съм горно казанче /на другата ми кола/ и въпросните зъби ги затварях с клещи-гарги от по-голямите.
          Става перфектно /радиатора още държи/, но аз смених цялото казанче и уплътнението, а в твоя случай, гуменото уплътнение може да се изместило-макар че не ми се вярва.
          Абе пробваи-успех.
          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

          Коментар


          • #6
            От: Раздут Радиатор- Виновна капачка ???

            В подкрепа на горните мнения-и с "вайсгрип" (самостискащи , самозаконтрящи клещи) дава добри резултати. Свален е и си длъжен да опиташ. Успех!
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Раздут Радиатор- Виновна капачка ???

              Аз доколкото виждам, горе пластмасата е напукана и е въпрос на време да се пукне другаде. Точно в тази част на радиатора и отзад точно срещу маркуча се получава въпросното нацепване с годините, там явно е най-горещата точка и сдава багажа. И аз имах ентусиазъм да спася стария радиатор и мазах с полиуретани и други глупости и накрая взех нов, направи го и ти за да не останеш на пътя прегрял някой ден.
              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

              Коментар


              • #8
                От: Раздут Радиатор- Виновна капачка ???

                Споделям мнението на hondaexplorer, но ако все пак решиш да оправяш зъбчетата-пробвай с подкривена(като щанга) по-корава отвертка и много внимателно с натиска се опитай да изправиш зъбчетата, Отваряш само толкова колкото да може зъбчето да излезе над пластмасата. После става лесно в доста инструменти-гарги, керпеден, клещи с къси челюсти и заварени планки за да стискат зъб по зъб...

                Рано или късно ще си купиш друг радиатор. Сам си прецени кое ще ти е по-изгодно.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Раздут Радиатор- Виновна капачка ???

                  Абе, или аз съм за очен лекар /много възможно/, или вие?
                  Напукано никъде не виждам, разни мазни петна,мърсотийка може,ама друго не.
                  Ако имате в предвит, там където е оградено на първите 3 снимки, вижте 4-та в дясно до ограденото,същата работа ,а там зъбите си държът.
                  Мисля, че структурата на пластмасата на казанчето, създава зрителна измама за напукано, ама колегата да огледа добре и да прецени.
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Раздут Радиатор- Виновна капачка ???

                    Вчера със помощта на един приятел и две малки чукчета, успяхме да върнем целия борд заедно със зъбчетата във първоначална позиция.Не само зъбчетата бяха опуснали ,а целия борд се беше изкривил на долу и на вън.Преди това със пароструйка изчистихме мърсотията която се беше събрала отдолу.Ако е здраво уплътнението отдолу ,трябва да задържи. Времето ще покаже. На първите кратки тестове,няма видим теч. Поне, не голям. Дърпа малко от казанчето но може да не е обезвъздушил още. Маркучите са меки при загрял двигател и включени перки. Ще пиша след по продължителни тестове за резултат. Бях длъжен да опитам ремонт.Ако не стане -то се знае нов.Мерси на всички отзовали се ,по проблема !!!
                    CR-V 2.0i RVSi 147PS

                    Коментар


                    • #11
                      От: Раздут Радиатор- Виновна капачка ???

                      Има сълзена във участъка под пластмасата, където се държи перката.Там зъбчетата не са закривени защото няма как. Но и там ми се вижда леко издуто.Пропуснали сме го при вчерашният ремонт.Утре ще го свалям да го притисна леко и ще видя дали ще има резултат. Но най-вероятно ще се взима нов.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20130908_006 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:188.0 КБ
ID:5517602
                      CR-V 2.0i RVSi 147PS

                      Коментар


                      • #12
                        От: Раздут Радиатор- Виновна капачка ???

                        за да се получи такова изкривяване на тоя радиатор явно някога в някоя зима е позамръзнал.
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Раздут Радиатор- Виновна капачка ???

                          След повторно сваляне и причукване на мястото под пластмасата, която държи перката теча спря.Или поне е минимален. Но при внимателен оглед открих около 6-7 сантиметра пукнатина, на стената срещу горния маркуч.Теч няма засега.Но ще се взима нов радиатор,защото рано или късно ще протече. По въпроса за изкривяването от замръзване,не мога да кажа със сигурност.Поне при мен е една зима,но антифриза който източих е зелен на цвят и при замерване показа температура на замръзване -35 градуса.
                          CR-V 2.0i RVSi 147PS

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X