Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED за осветяване на площ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: LED за осветяване на площ

    При LED-овете отражателя е кажи-речи само за украса. Оптика трябва там. Отражателя само поема това, дето е излязло от оптиката не в тая посока, в която се иска, но е твърде малък процент от цялото за да е водещо при избора.

    Общо взето е по-добре тялото да е с много диоди в отделни корпуси. Така топлоотвеждането е по-добро и живота по-дълъг. Ватианта с един диод (макар и съставен от много отделни в общ корпус) обикновено има повече проблеми с жегата, а и обикновено е по-нискоефективен (лумени на ват).
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: LED за осветяване на площ

      Като функция на цена/качество може да намерите светодиодни прожектори с 10-12 години гаранция или 180-200 хил. часа работа.
      По същата зависимост можете да постигнете и ефективност от 60 до 300 лумена/ват.
      Това са най-новите постижения.
      Всичко написано дотук за температурата и нейното влияние върху продължителността на живот на светодиода е така.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • #18
        От: LED за осветяване на площ

        Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
        ...300 лумена/ват.
        Някой май сериозно те е облъгвал. Бяло такова и в лабораториите няма още.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: LED за осветяване на площ

          Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
          Всичко написано дотук за температурата и нейното влияние върху продължителността на живот на светодиода е така.

          Това е така и аз за това казвам,че не ми излизат сметките - цяла нощ свети и повечето пьти по цял ден,а като не го забравим пьк само от сльнцето как се нагрява не ми се мисли.Това трябва да му дрьпна един термометьр през деня на изключено да видя колко се е нагрял.И вьпреки това продьлжава да свети сума и време вече,един изгорял диод няма.

          Други за разлика от тия им изгоряха половината диоди за няма и 3 месеца,а уж не са кой знае колко мощни и нищо не ги пече тях,затворени са в тяло и не ги нагрява сльнцето.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: LED за осветяване на площ

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Трябва да осветя площ от около 50х20м (може и повече). Тъкмо разглеждам улично и парково LED осветление и виждам, че има различни изпълнения и мощност.

            Като мощността е от 10 до 100W. 100W няма да е, че отиваме на към 1000лв, но си мисля за първия вид и 50W. Китайско е 250лв. Ще ми свърши ли работа или да се ориентирам към друго?
            Принципно са следните стъпки:
            1. Първо се решава какъв да е интензитета на осветеността според предназначението на 50х20 метра терен/двор/ т.е. ще се бродират гоблени, ще се боядисват коли или да има светлина достатъчна да не се спъне човек в някой камък. Ако знаех това, щях да ти дам тази информация, тя е в лукс.
            2. Търсене на осветително тяло/тела които да изпълнят горното условие.

            Тук започват и изпитанията за човек когато иска сам да си освети нещо. Обикновено производителите/търговците не публикуват на всякъде пълните си каталози , т.е. светлинните характеристики на телата които произвеждат. ( Големите фирми имат задължително тази информация, която се ползва като база данни и чрез специализирани програми може да се симулира как ще изглежда осветеността).

            Ето за какво технически става въпрос:

            Дадено е в каталога следното:
            наименование вид
            лампа
            мощност
            W
            напрежение
            V
            бр. LED цвят CRI
            Ra
            Lumens
            lm
            защита
            IP
            живот
            ч.
            цена
            без ДДС
            цена
            с ДДС
            Mell 18W LED 18 220 48 6000K 75 1400 65 50000 216.66лв. 259.99лв.
            Mell 27W LED 27 220 72 6000K 75 2100 65 50000 244.44лв. 293.33лв.
            Mell 36W LED 36 220 96 6000K 75 2700 65 50000 273.33лв. 328.00лв.
            Имаме люмени. Ето какво ни дава тази информация:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:71.jpg
Прегледи:1
Размер:97.7 КБ
ID:5517243

            Тоест на нас ни трябва лукс, което е интензитет на светлина на дадена площ и дадено разстояние от източника. А производителите дават светлинен поток от тялото -лумен. И се почват тогава въпросите, колко и до къде шЪ фърля лампата.

            3. Последната задача според светлинните характеристики на осветителните тела е да са разположени така,че да покрият максимално равномерно площта на осветяване.


            То има и ред други неща за съобразяване, да не пречат, да не правят големи сенки, да не загрозяват...да са качествено изработени.

            Само си говори ме де.
            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • #21
              От: LED за осветяване на площ

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41EGF7zvUNL.jpg
Прегледи:1
Размер:16.3 КБ
ID:5517367

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41eukAolovL.jpg
Прегледи:1
Размер:16.4 КБ
ID:5517368

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51XtW90Tm7L.jpg
Прегледи:1
Размер:48.1 КБ
ID:5517369

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:61eTsyGZJ3L._SL1000_.jpg
Прегледи:1
Размер:58.6 КБ
ID:5517370
              Снимки от нета,че снощи се прибрах по никое време.

              27 вата 1550 лумена или 9 броя по 3 вата на диодче.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: LED за осветяване на площ

                Тя цялата идея е да светнат едни камери нощем. Не им трябва много. Като предпоследен вариант поръчах както го намислих 2х30 и един 80 да ги видим камерите. Ако не, отиват другаде и вземам 2х50.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #23
                  От: LED за осветяване на площ

                  Камерите не виждат ли IR?
                  Тогава можеш да минеш по-евтино с IR прожектори...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: LED за осветяване на площ

                    Не, пък и винаги е по-добре като изляза да видя и аз
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #25
                      От: LED за осветяване на площ

                      Да не обрьщам темата в камери,но не е ли по-добре / за по-евтино не е / камерата да е нормална,но и с инфрачервено?Такива имаме по моторните помещения на лодките - включвам ланпита / ако сьм ги изключил вьобще / и зяпам на монитора какво става.Изгарят 5 лампи и пак виждам с помоща на инфрачервеното.
                      Има и такива с ЛЕД диоди по тях,бият на около 20 метра - това в случай,че са точни ония келемета с прашките и ти изпрашкат фенерите.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: LED за осветяване на площ

                        Трябва и някакъв тракер за проследяване на мишената или ще ползваш директно фенера на пушката?
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #27
                          От: LED за осветяване на площ

                          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                          Трябва и някакъв тракер за проследяване на мишената или ще ползваш директно фенера на пушката?

                          Това не го разбрах - ако е за мен то нашите са фиксирани с обратен изглед та като гледам нещо на монитора лявото си е ляво,а не да се чудя кой мотор пуши,левия или десния.И в помещение 10 на 5 да речем може да имаме и 6-7-8 броя на 3-4-5 монитора.Камерата е около 300 долара обаче.............и ше ме бият пак.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: LED за осветяване на площ

                            Важното е да се види обекта, пък накъде ще се обърне темата...
                            Камерите са ми IP и съответно доста скъпи (поне в сравнение с осветлението). Така, че няма да инвестирам в нови. Пък и както казах винаги е по-добре и аз да видя какво става.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #29
                              От: LED за осветяване на площ

                              Добре,вьпрос тогава - постоянно наблюдение ли имаш,на часовник ли ще се включват или на сензори?Щото за около 250 долара аз взех 42 инча ЛЕД бар дето гаранция мята на тая дистанция та ако става такьв е доста по-лесно от всички кабелчета.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: LED за осветяване на площ

                                Ей таквози тук не съм намирал. Ама нека да изчакаме това дето поръчах и ще мислим пак
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X