Обява

Свий
Няма добавени обяви.

повдигане на киа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • повдигане на киа

    Здравейте,днес и аз сложих пружини от омега на моята,но не съм подлагал на амовете квадратен профил,та питам ще имам ли проблеми ,в смисъл дали ще издържат,и дали напрежението така им е повече.Иначе порасна с 7 санта.Киата е спортидж.

  • #2
    От: повдигане на киа

    ЗДРАВЕЙТЕ,колко сантиметра подлагате на задните амове, че вози като каруца с тези пружини,днес я пробвах около блока, то подскача страшно,не съм подлагал нищо още,че сменях резервоар и не бях я карал след смяната на пружини и амове.Мисля че идват къси и затова така подскача.

    Коментар


    • #3
      От: повдигане на киа

      Много са твърди и излишно високи тези пружини,пробвай с пружини от Астра комби и ще останеш доволен.С тези от Астра можеш да останеш с оригиналните амове а с тези от Омега ще ти трябват по дълги.Погледни си и изместването на дифа в дясно-създава напрежение в амовете и пружините стоят малко на една страна.
      Понеже отпред максимумът за повдигане с фланци е 7см.то няма смисъл отзад да я повдигаш повече от 7см.което спокойно се постига с пружини от Астра комби(не че неможе да се наврат и от омега но е излишно).Този лифт е достатъчен за да сложиш гуми 235-75-15 което и е пре достатъчно на Киата.От тук нататък има начини да расте още много но това вече става друг автомобил с други предназначения които почти изключват употребата му за ежедневен автомобил.
      Последно редактирано от SMR610; 14-09-13, 18:50.
      Киа Спортидж-2.0-16V-128к.с

      Коментар


      • #4
        От: повдигане на киа

        ще погледна,имам 40х40 мм ще стигнат ли или да ги дублирам за да станат 80х40мм.А за пружини от астра за момента не мога да инвестирам събирам си парички за гуми че зимата иде.

        Коментар


        • #5
          От: повдигане на киа

          Днес подложих на амовете 80мм но нямаше почти ефект,друса подскача вози като каруца,явно идват слаби за тези пружини.Ще търся от Астра а тези ще пробвам да продам.

          Коментар


          • #6
            От: повдигане на киа

            Какво подлагаш на амовете? Пружините не са слаби, а силни. Амовете трябва да имат ход в двете посоки, което можеш да проверяваш, като повдигаш с крик или на терен. Нагоре трябва да не падат, а надолу да не удря бъмп стоповете. Аз моите ги направих регулируеми и още не съм напълно щастлив. Другото важно нещо е да раздвижиш щангите, че моста е избягал. Колегата SMR610 ти е дал добър съвет, ако не го послушаш ще влезеш в голям филм.

            Коментар


            • #7
              От: повдигане на киа

              Така чрез проби и грешки и на мен ми останаха едни пружини от Омега комби.Между другото от Омега седан са с 1мм. по тънки задните пружини и возят малко по меко-но с тези от Астра е най комфортно а и височината е подходяща.
              Киа Спортидж-2.0-16V-128к.с

              Коментар


              • #8
                От: повдигане на киа

                Не искам да влизам в спор за амовете колко са силни и ли слаби,за мен не могат да удържат на омегата пружините и съжалявам дето не си купих за омега,а пак за кия амове.Подложих им квадратна тръба 40х80мм.Сега си взех фланците за отпред,и искам да попитам,болтове ли са и ли шпилки (тези трите на предния амортисор) и с нормани резби ли са.Фланците са 35мм,колко трябва да са дълги.питам за да ги набавя преди да съм разглобил отпред.А за задния диф гледам го и не виждам дали е мръднал,според мен не е,ако някой знае как да го измеря да сподели,

                Коментар


                • #9
                  От: повдигане на киа

                  Първоначално публикуван от mmirchev71 Преглед на мнение
                  Не искам да влизам в спор за амовете колко са силни и ли слаби,за мен не могат да удържат на омегата пружините и съжалявам дето не си купих за омега,а пак за кия амове.Подложих им квадратна тръба 40х80мм.Сега си взех фланците за отпред,и искам да попитам,болтове ли са и ли шпилки (тези трите на предния амортисор) и с нормани резби ли са.Фланците са 35мм,колко трябва да са дълги.питам за да ги набавя преди да съм разглобил отпред.А за задния диф гледам го и не виждам дали е мръднал,според мен не е,ако някой знае как да го измеря да сподели,
                  Болтове са с шлици против превъртане, резбата им е 8 х 1,25. Аз направих удължение т.е вътрешна резба 8х1,25 и външна 10мм. разширих отворите в рамата на 11мм. Дължината на шпилките е 80 мм. но дойдоха с 10 мм. по-дълги. Подложките ми са 40 мм. След повдигане на предницата ще е задължително регулирането на преден мост, понеже става очевадно свиването на ъглите и там ще питаш за регулиране на заден диф. Казах регулиране на заден диф, понеже мисля че щангата ти е раздвижена. Ако не е трябва да я направиш.

                  Коментар


                  • #10
                    От: повдигане на киа

                    Извинявам се ама нещо не разбрах 1-во задни или предни пружини от астра комби, и 2-ро с тези пружини нужно ли е раздвижена напречна щанга. А отпред само фланци или нови пружини и от какво? Благодаря предварително.

                    Коментар


                    • #11
                      От: повдигане на киа

                      За отзад - задни пружини.Трябва раздвижна щанга, защото иначе задният мост се измества. За отпред - най-евтино с подложки. Най-добре със специални тунингови пружини за Спортидж, но са около 300 лв. комплекта.

                      На мен са ми казвали, че стават предни пружини от Мерцедес 124, но тук от форума ги сравняваха и май са с различни диаметри. Та не е сигурно.

                      П.П. Ха честито ти първо мнение от 5 години насам
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: повдигане на киа

                        Чукча не писател,чукча читател.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X