Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СЪВЕТ ПОКУПКА НОВ СУВ 4х4 /ЯПОНСКИ ИЛИ КОРЕЙСКИ/ БЮДЖЕТ 70-80 000 ЛВ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СЪВЕТ ПОКУПКА НОВ СУВ 4х4 /ЯПОНСКИ ИЛИ КОРЕЙСКИ/ БЮДЖЕТ 70-80 000 ЛВ.

    Предистория.
    Колата следва да е нова - с пълна гаранция - карам доста, жената също, с малки деца сме и втората употреба не е на дневен ред.
    За какво ще се ползва - пътуване в страната и чужбина, предимно магистрали, и асфалтирани пътища, но и Софийски тротоари . Малко черни пътища /нищо по-тежко/, по изключение - пясък, и зимата - сняг и лед, но не и извън пътищата /активни сноубордисти сме/. С едно дете сме, планираме второ, возим и бабата често /почти винаги/ с нас. Съотношение извънградско/градско - 80/20. Карам спокойно /жена ми също/, но обичам да имам резервна мощност за изпреварване. Не искам да клати прекалено по завои /заради децата - да не им става лошо/.
    Приоритети: Автоматична скоростна кутия, дизел, голям обем на багажника, по възможност - сноуборд вътре /съотношение 40/20/40 на задните седалки/, достатъчно пространство на задните седалки, почти всички екстри /кожен салон, ксенон, премиум аудио, блутуут, камера, паркинг сензори и т.н. - т.е. най-високо оборудване /, приемливо управление, работещо на сняг и лед 4х4 /по пътищата/, височина/просвет /заради паркиране и дупки/, надежден вносител, дълга гаранция, изгодни лизингови условия.
    Спрял съм се на следните модели /включително след тестдрайв/ - Мазда ЦХ-5 - 177 к.с. дизел, автомат, , Хюндай Санта Фе /новия модел/ 2.2 дизел автомат, Хонда ЦРВ /новия модел/ - 2.2 дизел автоматик.
    Мазда - почти всичко, което искам, около 71 000 лв. Предимства - прави се само в Япония, 8 години гаранция, N1 /данъка е минимален - 20 лв. на година/, свестен вносител, бърза, директно управление, 6-ст.ск.к., реагира добре, задни седалки 40/20/40, висок просвет /210 мм/ . недостатъци - мокета под стелките отпред се отлепя прекалено лесно, вибрация на страничните огледала на висока скорост, разход на гориво почти двойно над официалния /оф. - 5, реално - 9/, по-компактна, не ми харесва на външен вид /по-малка стои/.
    Хюндай - по-скъп, но добър лизинг, дизела е без филтър за твърди частици /предимство/, по-голяма /включително багажник/, деление на задни седалки 40/20/40, 7 места, бърза, добро 4х4 /фирмата правила 4матик на мерцедес прави новата система на санта фе/, добър външен вид, функционални задни седалки /накланят се и се местят напред - назад/, 5 години пълна гаранция, добър сервиз, но не знам къде се прави - в САЩ или Корея /за щатите има пропуски в качеството на сглобката/, в цената липсват предни паркинг сензори, и някои от екстрите на Мазда, данъкът е по-голям /около 700 лв./, управлението не е директно, и мнозина споделят, че вентилацията на задните седалки винаги духа студен въздух, дори и на отопление и това не е дефект, а инженерно решение?
    Хонда - най-голям багажник, най-евтина от трите при аналогично оборудване. Недостатъци - няма 40/20/40 за задни седалки, прави се в Англия, а не в Япония, много ниска - 16,5 просвет, по-бавна от маздата. Харесва ми на външен вид. Гаранция 3+2 години последните само в България, смесени отзиви за вносителя.
    Вие кое бихте избрали?
    Моят логичен избор е Мазда, но и трите имат своите предимства.

  • #2
    От: СЪВЕТ ПОКУПКА НОВ СУВ 4х4 /ЯПОНСКИ ИЛИ КОРЕЙСКИ/ БЮДЖЕТ 70-80 000 ЛВ.

    В края на годината излиза новия Форестър Дизел ЦВТ ! Ако ли не виж Аутбек дизел ЦВТ. От горепосочените Мазда

    Коментар


    • #3
      От: СЪВЕТ ПОКУПКА НОВ СУВ 4х4 /ЯПОНСКИ ИЛИ КОРЕЙСКИ/ БЮДЖЕТ 70-80 000 ЛВ.

      Колега, при така зададените условия за брой хора и багаж,тея машини няма ли да ти дойдат малко тегави откъм обем? Като марки и модели ОК. Ама тея деца ще порастват с времето, багаж ще се понатрупа за всички и т.н. Не би ли ти паснало нещо малко по големшко, като да кажем Мицубиши Паджеро, Toyota 4 Runner, Nissan Pathfinder или нещо подобно? А и на пари може да се докара за изброените марки.
      И не, че е моя работа, но чисто нов автомобил в момента на излизане от магазина цената му е паднала автоматично с няколко хилядарки. Гаранция може да имаш и на автомобили останали от лизинг или Jahreswagen (например в Германия), където ще имаш пак гаранция и едни 10-15000км навъртени, което е нищо, но ще спестиш от чистак бърсак с няколко хил.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #4
        От: СЪВЕТ ПОКУПКА НОВ СУВ 4х4 /ЯПОНСКИ ИЛИ КОРЕЙСКИ/ БЮДЖЕТ 70-80 000 ЛВ.

        Колега, смяташ ли да заменяш автомобила с друг след изтичането на гаранцията ? Този въпрос стои, в случай, че се прави сметка за следгаранционното обслужване !
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: СЪВЕТ ПОКУПКА НОВ СУВ 4х4 /ЯПОНСКИ ИЛИ КОРЕЙСКИ/ БЮДЖЕТ 70-80 000 ЛВ.

          Като гледам си разгледал нещата подробно с плюсовете и минусите. Едва ли някой ще може да прецени по-добре от теб, но ще добавя нещо - всяка от тези коли ще се обезцени различно във времето считано от днешна дата. Коя според теб ще задържи най-висока цена? Кой модел е излезнал на пазара най-скоро? Струва ми се, че така ще запълниш картинката. Дано да съм бил полезен. Ако все пак мерака надделее над разума, взимай което ти е на сърце!

          Коментар


          • #6
            От: СЪВЕТ ПОКУПКА НОВ СУВ 4х4 /ЯПОНСКИ ИЛИ КОРЕЙСКИ/ БЮДЖЕТ 70-80 000 ЛВ.

            Еее най-накрая да се яви един питащ, който преди това е попитал себе си. Поздравления за вложената мисъл и добрия анализ.
            Горе хубаво си написал за дЕцата, че им става лошо .. с по-голямата височина (на Маздата ) обаче идва идва и евентуално повече лашкане - не го пропускай това. А за отлепянето на мокета ... ти нали няма да я вземаш да си отлепяш мокета .. мяташ една тежка гумена стелка отгоре .. и хем чисто хем няма да се отлепя нищо. И трите опции дават възможност за по-голяма сигурност на хлъзгаво и малко по черно. Не разбирам откъде идва тая разлика в данъка. Според мен избери най-голямото. Тия Мазди не са ли CVT? От там ти идва и по-големия разход. Тая гаранция на Маздата не е ли само на задвижващите агрегати ? При това положение може Хюндая да дойде по-добре като избор (метни едно лично ако се спреш на Хюндая - имам нещо предвид). Сметни си приблизително разходите за 3-5 години и на трите коли .. и ще видиш по-добре кое как е като разход. Вкарай и Мицубиши Аутландер в групата. А и виж опциите и за по-голям автомобил евентуално

            Коментар


            • #7
              От: СЪВЕТ ПОКУПКА НОВ СУВ 4х4 /ЯПОНСКИ ИЛИ КОРЕЙСКИ/ БЮДЖЕТ 70-80 000 ЛВ.

              Вземи си този Фиат и си гледай кефа.
              http://www.fiat.bg/?go=models&p=freemont

              Коментар


              • #8
                От: СЪВЕТ ПОКУПКА НОВ СУВ 4х4 /ЯПОНСКИ ИЛИ КОРЕЙСКИ/ БЮДЖЕТ 70-80 000 ЛВ.

                Ако си се спрял точно на тези 3 модела, най-добре покарай трите и сам ще усетиш коя е твоята. Която и да вземеш, едва ли ще сбъркаш.
                И на мен най ми приляга маздата, но ако наистина реалният й разход е двоен, малко се губи смисъла от дизела.

                Коментар


                • #9
                  От: СЪВЕТ ПОКУПКА НОВ СУВ 4х4 /ЯПОНСКИ ИЛИ КОРЕЙСКИ/ БЮДЖЕТ 70-80 000 ЛВ.

                  Като питаш така и гледам, че наблягаш на комфорта отиди и виж Волво XC70. Като комфорт и размери няма равен, така и така купуваш комби, клиерънс 21, но не става за офроуд хич.
                  С отстъпката, за 80 пари е средното ниво екстри и му се признава ДДС.

                  Японски или Корейски или Европейски .... до 100 000км всички нови коли са ОК, после е въпрос на късмет.
                  Т5
                  Crossrunner

                  Коментар


                  • #10
                    От: СЪВЕТ ПОКУПКА НОВ СУВ 4х4 /ЯПОНСКИ ИЛИ КОРЕЙСКИ/ БЮДЖЕТ 70-80 000 ЛВ.

                    Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                    Като питаш така и гледам, че наблягаш на комфорта отиди и виж Волво XC70. Като комфорт и размери няма равен, така и така купуваш комби, клиерънс 21, но не става за офроуд хич.
                    С отстъпката, за 80 пари е средното ниво екстри и му се признава ДДС.

                    Японски или Корейски или Европейски .... до 100 000км всички нови коли са ОК, после е въпрос на късмет.
                    Американските пропусна

                    Коментар


                    • #11
                      От: СЪВЕТ ПОКУПКА НОВ СУВ 4х4 /ЯПОНСКИ ИЛИ КОРЕЙСКИ/ БЮДЖЕТ 70-80 000 ЛВ.

                      От месец и нещо карам Санта Фе, само че моята е дълга база (в Щатите съм, Santa Fe GLS) шестак.

                      Предишната беше пак Хюндай, Соната (в България екивалента е i-40 ли, i-60 ли - не помня. Изглежда различно, но е същата база).

                      За Санта Фе до тук няма какво лошо да кажа (освен за чисто специфичното решение ГЛС Лимитед модела да се продава във вариант само с две отделни седалки отзад, а не с цяла седалка, и да разчита на третия ред седалки за петия човек, което си е просто тъпо решение а не дефект. Но в Европа този модел така и така не се продава, тъй че не е проблем).

                      По реда:

                      - Изключително комфортна кола, по моите критерии. Нямам голяма база сравнение, но по спомени - вози поне толкова добре колкото нова Е класа модел 2004та (мисля че това е най-удобното което съм карал, останалите бяха все твърдички и спортнички). За разлика от Сонатата - обира дребните неравности без забележки.

                      - Звукоизолациита и на Сонатата и на Сантата са и в двата случая много добри. Особено предвид относително шумните двигатели когато ги изрежеш. Сантата отвътре е голяма и въпреки многото предпоставки за резонансни шумове вози тихо. Работата по изолацията личи особено добре когато нахвърляш насипно багаж вътре. Тогава багажа започва да тропа и да хлопа едно в друго, и звука резонира в колата и дрънчи на ръчна количка - тогава си даваш сметка колко гадно щеше да се чува ако самата кола беше зле изолирана.

                      - До колкото и късата и дългата база отвътре са еднакви до задната седалка, впечатленията ми за интериора са много добри. Ергонимиката е мислена много добре. Не мога обаче да се изкажа за конкретния панел на климатика и радиото, понеже няма два еднакви... Един е когато вземеш базов модел, друг - като вземеш базов с разделен ляв-десен климатроник, трети - като вземеш с навигация. Тъй че там е според зависи. Но навигацията и е сред най-добрите с които съм си имал работа като интерфейс (имам предвид - оригинална автомобилна навигация). Гласовото управление работи относително добре, менютата са логични, всичко пасва както трябва.

                      - Панорамният покрив (ако дойде с опциите) е невероятен, стоиш като в аквариум. Автоматиките му са добре мислени. Красив е. Практичен е (като изключим че отворен е по-шумен от нормален шибидах).

                      - Точно в сантата бутоните за ел. стъклата са странно малки. Направо трябва да ровиш за да ги намериш.

                      - Волана (поне в Щатите) си идва с три степени на твърдост - спорт, нормално, комфорт. На сонатата беше много лек (като реглаж комфорт на сантата) и имаше оплаквания. В тази степен "нормално" ми пасва най-добре. "спорт" става твърд като на субару импреца примерно.

                      - Автоматикът вероятно ще е единственото общо нещо между европейския и щатския вариант. Ако да - божествен е. Шест предавки, винаги намираш правилната, при рязка газ не се колебае да смъкне колкото предавки трябва. Единствено няма акъл по нанадолнище да смъква предавка като натиснеш спирачка, но това може да е американски избор. А и за такива случаи си има ръчен режим.

                      - 4х4 не съм го пробвал още. Със сигурност си има 50/50 "блокаж", както и "система за нанадолнища" (не знам как се казва ) която забавя като смъкваш баири. Служи и при гадни потегляния на баир - като е включена и пуснеш спирачката при тръгване на баир, държи една секунда преди колата да тръгне назад. После пуска. То по принцип автоматик уж не тръгва назад при потегляне на баир, но при здрави баири тази си тръгва ако системата не е включна.

                      - При включване на системата при нормално движение напред - при забавянето се чуват сърцераздирателни звуци по спирачките, като стържене на ръждясали спирачни дискове след многомесечен престой на място. Не я знам на какъв принцип е, мислех че действа на спирачките но се чудя дали не е нещо допълнително.

                      - За здравина - със сонатата за три години дефектира клаксона на втория ден, сменен под гаранция. Толкоз. Една шупличка излезе на лоста за скоростите (на дръжката), но го смениха при първата визита при дилъра, заводски "recall".

                      - Моите коли се карат почти изключително само в градско, а аз съм тежък. Кожата на седалките на моята седалка започна да лъсва по краищата. Говоря за кожа която никога не е мазана нито поддържана за тези три години, тъй че нямам мнение дали е добре или зле.

                      - Външните огледала на сонатата бяха самоубийство. С огромна "мъртва точка". Отляво можеше цяла кола да "се скрие под мишницата ти". На сантата са по-читави.

                      - Бутоните на седалките дупегрейки не са въртящи като на фолксвагените, а обикновени плоски. На сонатата постоянно се включваха по невнимание. На сантата са се усетили и са ги направили по-твърди. Но пак - правилния бутон за седалка дупегрейка за мен си остава въртящия.

                      Всякакви "оборотни" команди - мигачи, чистачки, бутони и прочее са мислени от бели хора за бял човек. Всичко е с подсветка и се вижда в тъмното, освен бутона за капачката на резервоара (на сантата е на вратата) и бутоните при плафоните горе при огледалото. фаровете светят, мигачите мигат, чистачките чистят. Вратите се затварят мазно и безшумно.

                      - На ГЛС-а задните пружини май са една идея прекалено меки.

                      - Стабилност и пътно поведение - без забележки. Със сонатата, която е квинтесенцията на пенсионерския седан, с оригиналните кумхо гуми на малък засукан път съм разплаквал мини (не купър). Не че минито е чак такава бегачка де, но оня с минито нещо си беше навил че на такъв път той е шефа. Реакциите на ръба са предвидими и логични. Колата бяга равномерно с четирите гуми, с едвам едвам наместване на задницата за повече удобство. Няма бягане на муцуната. Сантата няма да може да се изкаже по същия начин в същата ситуация предвид височината си, но като цяло си я карам като лека кола без много замисляне, освен нормалното едно на ум за височината.

                      - А. Седалките в сантата са приятна изненада. На сонатата бяха с малко къса седалищна част. На сантата са по-добре, и като цяло са супер удобни за класа си.

                      - Щатската къса санта (и сонатата) са щатска сглобка. Дългата база се оказа че е корейска сглобка. В сонатата ми падна едната лампичка на вратата (щракнах я обратно) и ръкохватката над вратата на предния пасажер остана на жената в ръката. Дори не се счупи, оказа се зле затегнат болт. Завих го и заспа. Корейците ще ги видим нататък как са я сглобили.

                      И за двете коли никога никакво жалене. Спирачките на сонатата се оказаха слаби, завибрираха на 15000км. Сантата за момента се държи, и като цяло май спирачките и са по-добре мислени. Някак по-читави ги усещам.

                      За протокола - не съм пробвал японските преки екиваленти (които тук така или иначе са щатска сглобка). Аз поначало си бях навил на пръста Тойота Сиенна (в Европа най-близкото ще е рено Еспас дълга база или примерно някой крайслер вояджър, но той май е една идея по-къс от тойотата). Не ме впечатли особено нито като изработка, нито като комфорт (възможно е окачванията принципно да са други и тоя тип коли просто да возят по-сухо), нито като динамика (тойотата е 255 коня, сантата е 290 и нещо), и най-вече ме разочарова като звукоизолация, и не успяхме да се спазарим с продавача за цената на Сиенна 4х4. После се качих на сантата просто да я пробвам, щото дилъра така и така беше на километър от там а трябваше да се видим и с него, и задника ми остана залепен за сантата. Карах ги двете в интервал от 30 минути и базата за сравнение беше прясна-прясна.

                      Още веднъж - дълга база, друга кола. Но тук дори късата база някак седи по-стегната и по-масивна (на вид де) от японките. Които продължавам да уважавам.

                      Що се отнася до маздата - очаквам да е великолепен автомобил, битката ще е между двете. От мазда лошо не съм видял. Всъщност - като се замисля за онова кабриолетче дето тъщата го спечели от мтел при едно от прибиранията ми в България - видял съм по-скоро само добро
                      Последно редактирано от Goblin; 05-09-13, 20:02.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: СЪВЕТ ПОКУПКА НОВ СУВ 4х4 /ЯПОНСКИ ИЛИ КОРЕЙСКИ/ БЮДЖЕТ 70-80 000 ЛВ.

                        Благодаря на всички за отговорите!
                        Особени благодарности на Goblin за подробния отзив за Санта фе. Благодаря и на Slick за предложената помощ при избор на Хюндай. Ще се възползвам ако избера тази машина и ще пиша на лични. Иначе, в отговор на останалите: Субару отстъпва като интериор на изброените, и жената не го одобрява. По-малка гаранция, вносител с не добри отзиви. Паджеро и Патфайндър не ги разглеждам като опции, въпреки че с последните отстъпки доближават бюджета, защото са по- неудобни на асфалт, а аз нямам нужда от по-сериозните офроуд възможности. Неудобни са и за София, където са 20-те ми процента градско, и за жена ми, а и ходим често в Италия и Гърция, където има градчета с малки и тесни улици. Втора употреба не е вариант за мен /въпрос на избор/ , и да, след изтичане на гаранцията / или след около 5 години/ ще заменя автомобила с нов /всъщност това правя и сега/. Ще проверя Xc-70 /мислех, че е по- скъпо/, аутлендър е добро предложение, разглеждал съм го като опция, но е по-тромав и не допадна на мен и жена ми като визия. Благодаря отново на всички!

                        Коментар


                        • #13
                          От: СЪВЕТ ПОКУПКА НОВ СУВ 4х4 /ЯПОНСКИ ИЛИ КОРЕЙСКИ/ БЮДЖЕТ 70-80 000 ЛВ.

                          Същото уравнение го решавах и аз в началото на тази година, само че за нов автомобил (между трите ) с ръчни скорости и моят отговор на уравнението е ЦРВ - то.
                          От Хюндая се отказах когато се качих да го покарам - добре изглежда, на книга всичко му е добре, но като го покарах ... абе просто добре гримиран кореец. Трудно ми е да изкажа сериозни аргументи против машината освен чисто субективното ми усещане, че не беше моят автомобил.
                          Маздата и Хондата ми харесваха еднакво много и реших да избирам между тях сравнявайки ги по технически показатели и надежност. И тук надделя хондата - по добри двигатели /някои казват вечни дори/, здраво окачване, икономичност, добра динамика особено при дизеловия вариант, голям багажник и нещото което най силно ме впечатли - малкият крен в завой на автомобила, който е за сметка на клиренса обаче. Като основен недостатък бих посочил 5-степеннта автоматика на модела.
                          Слава богу не мога да коментирам сервизното обслужване на хонда все още, но за разлика от теб аз срещнах доста негативни изказвания за сервиза на Мазда. Та сигурно са един дол дренки и двете представителства.
                          Поздрави.

                          Коментар


                          • #14
                            От: СЪВЕТ ПОКУПКА НОВ СУВ 4х4 /ЯПОНСКИ ИЛИ КОРЕЙСКИ/ БЮДЖЕТ 70-80 000 ЛВ.

                            само хонда , играем го този филм с вече 3 нови црв-та и (едно втора или треа ръка )в рамките на 8години.Еми не сме опрели до сервиза освен за консумативи. Все се оглеждам за разнообразие ама от приятели всеки мрънка от нещо по другите марки та си караме хондите и като гледам догодина може и да се престраша от щатите да поръчам един кросстур
                            Grand Vitara 2005g- за работа
                            Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
                            Lexus RX200t -2016г.-евридейката

                            Коментар


                            • #15
                              От: СЪВЕТ ПОКУПКА НОВ СУВ 4х4 /ЯПОНСКИ ИЛИ КОРЕЙСКИ/ БЮДЖЕТ 70-80 000 ЛВ.

                              Поразгледах малко ценовите листи на маздата и на хондата и определено хондата излиза на сметка, а не смятам че ще е по-лоша. Евентоално някаква опция за N1 при хонда? Даже честно казано се замислих за такава, но съм пълен с коли, които не смятам да продавам в скоро време!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X