Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Triumph Tiger 800 XC

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Triumph Tiger 800 XC

    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
    . И ако не те затруднява , ще може ли да ми премериш широчината на двигателя , че искам да направя едно сравнение.
    Утре ще го направя.
    Благодаря на всички за мненията относно слюдата. Драскотината не е в средата и няма да ме дразни даже и ако сложа някакъв стикер отгоре. Инвестицията в пасти и принадлежности ще надвиши като цена горната част, която е надраскана. Има мгого логика, че ако има горен защитен слой, при обработка само на надрасканото място ще се получи разлика с останалата част.
    Поздрави на всички!

    Коментар


    • #47
      От: Triumph Tiger 800 XC

      В най-широката част е 45 см.
      Поздрави

      Коментар


      • #48
        От: Triumph Tiger 800 XC

        Благодаря! Исках да добия някаква представа за размера при Tracer , и явно правилно съм се спрял на 4-цилиндров двигател , по-тесен е.
        Поздрави и успех с мотора.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #49
          От: Triumph Tiger 800 XC

          Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
          Пиши повече за мотора като цяло.
          Тук има един "специалист" който го тества и обяснява. Мисля, че остана доволен.
          Цък
          и цък1

          Приятно гледане.
          Поздрави
          Последно редактирано от air-d; 18-10-16, 17:46.

          Коментар


          • #50
            От: Triumph Tiger 800 XC

            Забравил съм най-важното...


            ЧЕСТОТО!!!

            ХИЛЯДИ и стотици хиляди километри без аварии и много радости в километрите....


            п.п. ако слюдите са двуслойни не се знае какво става с пастирането. Успявал съм да "вадя" и дълбоки деруги от слюди и фарове, но ако има покритие не бих се захванал без да има възможност да пробвал в някое незначимо ъгълче.
            Последно редактирано от Pancho77; 18-10-16, 17:17. Причина: допълнение...

            Коментар


            • #51
              От: Triumph Tiger 800 XC

              Сорка, сега мернах какво си писал за слюдата..
              Последно редактирано от Pancho77; 18-10-16, 17:21. Причина: ...

              Коментар


              • #52
                От: Triumph Tiger 800 XC

                Първоначално публикуван от air-d Преглед на мнение
                Тук има един "специалист" който го тества и обяснява. Мисля, че остана доволен.
                Цък
                и цък1

                Приятно гледане.
                Поздрави
                UOTE=air-d;3036764]Тук има един "специалист" който го тества и обяснява. Мисля, че остана доволен.
                Цък
                и цък1

                Приятно гледане.ТОЧНО ТОВА очарвам да прави тежко експедиционно ендуро.Когато ти потрябва да върви като пистарка , а когато искаш пенсионерската да можеш и така. А не когато ми потрябва скорост , да си докарвам моторите на лимита постоянно и като ме питат КАКЪВ МОТОР караш , аз все да викам :ТРАКТОР.До сега усещането съм го изживял само на Триумф и Кростурър , така ,че . И още нещо : В Бг всеки на който му споменеш ТРИУМФ и веднага :АМА ТЕ НЯМАТ СЕРВИЗ И ДИЛЪРСКА МРЕЖА . Да ми кажат собствениците на мотори без значение марката по-стари от 10г. Колко пъти са ходили ВЪВ ФИРМЕН СЕРВИЗ НА ХОНДА или ЯМАХА (БМВ го изключвам ,че то там сам не можеш много да направиш) за елементарно обслужване или смяна на съединител да речем ? Повечето ходят при разни хора ,които ремонтират мотори и може да им се има доверие. Мога да кажа само ,че Триумф е МНОГО ПОДЦЕНЯВАНА МАРКА У НАС без никакво основание. Обслужване и технически решения са като на всеки нормален мотор ,макар и някои решени нестандартно и няма нищо сложно . На Африката ми например като ми изгори крушка с моите кебапчета докато я сменя се изпотявам 5 пъти . Тука (говоря за 955i-2006г.) ако отвиеш съвсем малко болтове по пластмаските и САМО 4 БОЛТА ,които държат фара за рогатката и целия фар ти е в ръцете за 30сек. Можеш да смениш всичко . На 800 гледам ,че е още по- лесно и крушката стои зад едно пласмасово декоративно капаче само и се сменя с поглед. Едно от нещата , които ме дразнят по моторите е ИМЕННО СМЯНАТА НА КРУШКА, защото когато изгори на пътя и става филм докато се смени в повечето случаи. По някаква случайност в началото , но ТОЯ МОТОР МИ СТАВА ФАВОРИТ ВСЕ ПОВЕЧЕ и колкото повече го карам , толкова повече ме кефи , а не ме натоварва. За Триумф ако не си го карал колкото и да пиша НЯМА КАК ДА СЕ РАЗБЕРЕ КАКВО Е УСЕЩАНЕТО

                Коментар


                • #53
                  От: Triumph Tiger 800 XC

                  Първоначално публикуван от air-d Преглед на мнение
                  Тук има един "специалист" който го тества и обяснява. Мисля, че остана доволен.
                  Цък
                  и цък1

                  Приятно гледане.
                  Поздрави
                  UOTE=air-d;3036764]Тук има един "специалист" който го тества и обяснява. Мисля, че остана доволен.
                  Цък
                  и цък1

                  Приятно гледане.Извинявам се . Дублира ми се поста
                  Последно редактирано от egerchev; 18-10-16, 20:52. Причина: дублиране

                  Коментар


                  • #54
                    От: Triumph Tiger 800 XC

                    Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                    UOTE=air-d;3036764]... Мога да кажа само ,че Триумф е МНОГО ПОДЦЕНЯВАНА МАРКА У НАС без никакво основание.
                    Не съм на твоето мнение, моторите са тачени и харсвани. И не предлагането на части е проблем, а предлагането на цели мотори.

                    Честито за хубавеца.
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • #55
                      От: Triumph Tiger 800 XC

                      http://www.motorcycle.com/manufactur...le.com20171108

                      Коментар


                      • #56
                        От: Triumph Tiger 800 XC

                        Братле! Напиши нещо плийзз без да пускаш в целият подфорум линкове към любимият ти сайт, А?
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Triumph Tiger 800 XC

                          ааа добре. просто бързах да споделя какво съм видял с повече хора. ще пиша. колкото до любимият ми сайт-за съжаление е спрян от години /ogrish.com/

                          Коментар


                          • #58
                            От: Triumph Tiger 800 XC

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            Навремето и аз пастирах ама сегашните слюди са по различни. Имат накакъв по твърд горен слой та по трудно се драскат ама и не става да се пастират.
                            Твърдия слой е лак , иска търкане първо с 2000 на вода и след това 1 и 2 номер паста . Но ако искаш да запазиш дълго време слюдата да не пожълтява и да не се драска лесно , след полиране пак две ръце лак но от компетентен бояджия .

                            пп За много години , на всички колеги.
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X