Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термопомпи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Термопомпи

    Дали?

    Коментар


    • От: Термопомпи

      Светльо, около мен е около 22 -23 градуса ...
      И това цяла година.
      Наи'ш ко е гадно?
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • От: Термопомпи

        Къде е станало студено? От сондажа водата излиза винаги с една и съща температура.

        Коментар


        • От: Термопомпи

          При мен нещата също са добре. Новото е, че от нови компоненти си направих изцяло нова машина, базирана на Copeland Scroll 36 000 Btu и електронно ТРВ.
          Засега работи повече от задоволително. Вода- вода.
          Старата машина с комбиниран източник (въздух или вода, в зависимост от температурата) също е изправна, но разликата в производителността е драстична в полза на новата. Сега работя по подобряване на COPa. Засега съм го докарал до 2,73. Може още.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Термопомпи

            С какъв топлообменник си направил машината си .

            Коментар


            • От: Термопомпи

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              При мен нещата също са добре. Новото е, че от нови компоненти си направих изцяло нова машина, базирана на Copeland Scroll 36 000 Btu и електронно ТРВ.
              Засега работи повече от задоволително. Вода- вода.
              Старата машина с комбиниран източник (въздух или вода, в зависимост от температурата) също е изправна, но разликата в производителността е драстична в полза на новата. Сега работя по подобряване на COPa. Засега съм го докарал до 2,73. Може още.
              Този COP при каква темп на топлата вода?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Термопомпи

                Топлообмениците са един Zilmet 52/12/22 и един Kaori 52/12/20.
                Температурата на топлата вода е 45 градуса.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Термопомпи

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Вода- вода.
                  . Засега съм го докарал до 2,73. Може още.
                  За вода-вода е прекалено нисък. Знам от опит, че КОПа се губи от допълнителните консуматори - помпи, клапани, задвижки. Но пак е нисък.
                  Какъв топломер ползваш? Аз не намерих на нормална цена такъв, който да мери задоволително точно при толкова малко делта те, каквото е при система вода-вода към подово.

                  Коментар


                  • От: Термопомпи

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    .......... ......... . Засега съм го докарал до 2,73. Може още.
                    Много ти е висока температурата на водата у дома!!!
                    За това е така.
                    Не помня на радиатори ли беше вътре.
                    Истината е подово и температура 25 до 30 градуса.
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • От: Термопомпи

                      Румба, това е така защото БГВ и отоплението ми е на едно. За отоплителни тела ползвам преработени вътрешни тела от климатици и съм установил, че за отопление 35 градуса са ми повече от достатъчни в най-студеното време. За къпане, обаче не стигат При мен термопомпата грее един топлоакумулатор от 2 тона, от който тръгва всичко. Ниският КОП в случая е донейде приемлив, защото към топлоакумулатора има закачени 90 вакуумни тръби и дори при бегло слънце, водата е на 45 градуса, без ТП да включва изобщо. Тя работи предимно вечер.
                      Преди малко постигнах значително падане на тока на компресора само с увеличаване на дебита вода през студения кръг. Колко точно съм го увеличил не зная, защото към момента няма с какво да го измеря. просто набързо смених тръбата от 1/2 на 1", каквито бяха фитингите и токът на компресора падна с 2,8А.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Термопомпи

                        На кое викаш студен кръг,че не можах да ти хвана идеята?!
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • От: Термопомпи

                          Сондажната вода
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Термопомпи

                            Сетих се ...
                            КАто има слънце си е ОК.
                            Но, като се скрие ... термопомпата да грее само духалките, а за бойлера през супер хийтър.
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • От: Термопомпи

                              Оуууу забравих аз,че твоята беше вода/вода.Интересно как е работила до сега на 1/2 тръба.Щото колкото и малки мощности да съм слагал винаги 1" е бил минимума като размер по спомен.Какъв дебит за минута от към сондажа?
                              Да ти кажа как най-лесно може да го разбереш без уред.Пускаш помпата от сондажа да хвърля във един бидон за минута.После мериш с каквото имаш под ръка и воала.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • От: Термопомпи

                                Затова при мен изпарителят е в плексигласов съд и се вижда кога започва да обледенява. Като замръзне тока се вдига, много ясно. Аз регулирам с обороти на помпата през кръга. Защото и много вода пак е загуба.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X