Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термопомпи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Термопомпи

    Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
    Здравеите,Къща до София около 180 квадрата,троен стъклопакет,10см стереопор отвън,5см вата и картон вътре,25см вата на тавана,водно подово навсякъде,боилер обемно проточен 30л 9кв.,Термопомпа даикин 18.5кв отдаваща мощност на отопление,сметка за октомври(ТП работи цял месец,вътре 21гр. постоянна) 95лв.Сметка за септември без пусната ТП 64лв.Поздрави,
    Това си е пример за пасивна къща.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #92
      От: Термопомпи

      Дайкина предполагам е въздух-вода? Те за много зависими от външната температура. Но пък къщата при всичките тези изолации явно не е.

      Коментар


      • #93
        От: Термопомпи

        Я кажи точен модел на помпата.Ниско или високо температурна.Каква температура си и задал?Не за друго ми,че в последната фирма дето работя и сега само Дайкин монтирам та ми интересно.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #94
          От: Термопомпи

          Термопомпата е въздух-вода модел EUWA8KAZW.Ниско температурна.Направил съм системата по следния начин:ТП върти вода в хидравличен изравнител(буфер 10л на киловат инсталирана мощност)230л.Настроена е да държи 40гр(като падне на 35гр вкл за да навакса).От буфера с друга малка помпа управлявана от радиоуправляем стаен термостат разпределям в подовото,при достигане на 21гр в помещението в което съм поставил термостата, малката помпа спира.

          ПП На скъпия ток съм защото нямам акт16.
          MG RACING

          Коментар


          • #95
            От: Термопомпи

            А когато стане студено, COP-а на термопомпата ще падне и ще се вдигне доста сметката. Октомври не беше много студен и може да се каже че почети не е работима. Отделно тези малки помпички за циркулация на водата си харчат доста.
            Най-важното е че кеф цена няма. Така че карай така без да се замисляш. Удобството е най-важно.

            Коментар


            • #96
              От: Термопомпи

              Очаквам доста голяма сметка за ноември,направих експеримент които ще ми струва скъпо,но сега се надявам всичко да се нормализира...малката харчи 96 вата,но се включва около 2ч на ден.

              Накрая на сезона ще видим как е...
              MG RACING

              Коментар


              • #97
                От: Термопомпи

                Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
                О...малката харчи 96 вата,...
                Моите са 30/60W и 35/70/90. Едната включва за да превърти антифриза от колекторите а другата - през конвекторите.
                Интересно е че вакуумните тръби при сняг полудяват - снегът отразява всеки отблясък и резултатът надминава всякакви очаквания. При предимно облачно, както тези дни пак дават съществено количество топлина. Засега съм много доволен от системата. Но и външната температура не е падала под -8.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #98
                  От: Термопомпи

                  Те вакуумните по принцип си имат склонност към прегряване,но като цяло си вършат работата.Слабата страна обаче е именно вакума и неговото запазване във времето.А относно помпите и техният харч то инверторният вариант винаги е най-добрият.Цената обаче е кофти спрямо другите.
                  Относно ТП въздух вода то аз и в момента монтирам една такава система на дайкин в комбинация със един доста интересен бойлер,слънчеви панели и газов котел.Трябваше и камина с водна риза да има ма за моя радост отпадна.
                  За радост не за друго ми,че трябваше всичко да може само да се управлява и да си следи температурата на отделните топлоизточници и да избира най-икономичният като същевременно да може и безпроблемно да си сменяш режимите отопление и охлаждане.
                  Цялата къща трябва да може хем да се управлява по отделно всяка стая със стаен термостат хем и със централен контролер.
                  И всичкото това трябва да се раздели по кръгове тъй като имаме радиатори,конвектори,лири и подови.
                  В общи линии нищо невиждано,но си е занимавка.
                  Ако успея да я подкарам тая седмица може да нащракам някоя снимка да видите за какво иде на реч.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #99
                    От: Термопомпи

                    Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
                    Здравеите,

                    Къща до София около 180 квадрата,троен стъклопакет,10см стереопор отвън,5см вата и картон вътре,25см вата на тавана,водно подово навсякъде,боилер обемно проточен 30л 9кв.,Термопомпа даикин 18.5кв отдаваща мощност на отопление,сметка за октомври(ТП работи цял месец,вътре 21гр. постоянна) 95лв.
                    Сметка за септември без пусната ТП 64лв.

                    Поздрави,
                    Баси, теб за какво ти е отопление? Следващата къща ще си я правя сам, примерно по твоя начин, но с термопомпа вода-вода!
                    Последно редактирано от Skorpion_BG; 10-12-13, 21:20.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • От: Термопомпи

                      Аз също си я построих сам.Щях да слагам ТП вода-вода,но разликата в инвестицията е главозамайваща...която при живот на машината около 10г. не се изплаща.
                      MG RACING

                      Коментар


                      • От: Термопомпи

                        Дам, термопомпата ми вода-вода, за която писах по-нагоре, работи относително добре с СОР около 3.
                        Пак някой по-горе ми каза, че радиатори и ТП не се връзват, ама аз трябваше да се убедя - така е. ТП работи в гранични режими поради необходимостта да се държи максималната възможна температура след кондензатора - около 55гр. Това увеличава налягането в системата, компресорът гълта повече ток за да го преодолее, а пък изпарителят се опитва да обледенява.
                        За догодина съм заложил водно подово отопление, за което ще стигат максимум 40 гр. след кондензатора и вакуумни колектори на покрива, защото масата слънчеви дни тази зима щяха да помогнат много СОРа да вдигне до и над 4, което е целта.

                        Коментар


                        • От: Термопомпи

                          Тези дни моята ТП, работи доста интензивно, защото колекторите бездействат поради мъглата. Използването (след преправяне) на вътрешни тела от климатици се оказа изключително печеливша тактика, защото работят отлично и при относително ниска температура на топлоносителя. Температурата в акумулиращия ми съд падна от 50 на 46, откакто има мъгла. В къщата, обаче е топло.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Термопомпи

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Тези дни моята ТП, работи доста интензивно, защото колекторите бездействат поради мъглата. Използването (след преправяне) на вътрешни тела от климатици се оказа изключително печеливша тактика, защото работят отлично и при относително ниска температура на топлоносителя. Температурата в акумулиращия ми съд падна от 50 на 46, откакто има мъгла. В къщата, обаче е топло.
                            Да разбирам ли, че при теб термопомпата загрява акумулиращия съд, а през вътрешните тела циркулира течност, вече нагрявана от акумулиращия съд ?
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • От: Термопомпи

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              Да разбирам ли, че при теб термопомпата загрява акумулиращия съд, а през вътрешните тела циркулира течност, вече нагрявана от акумулиращия съд ?
                              Правилно си разбрал. Освен ТП, водата в съда се грее и от слънчеви колектори и е On demand. Често се нагрява повече, отколкото ми е необходимо за момента и се използва на по-късен етап.
                              Температурата в къщата се регулира от дистанционните на климатичните тела. При достигане на зададената температура, вентилаторът спира и те греят в пасивен режим, което поради конструкцията им е на практика пренебрежимо. Не работят без принудителна конвекция.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Термопомпи

                                Добре, а лятото превключваш кръга за подаване по климатичните тела към охладителната магистрала на термопомпата - така ли ?
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X