Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

    Здравейте колеги имам няколко въпроса относно монтирането на газова уредба на Астрата ми:
    Колата я имам от повече от година и я карам на бензин (никога не е имала газ).Двигателя работи отлично пали ''от чтвърт'',дава нормален разход и до сега на съм имал никакви проблеми.
    Когато купих количката бях с нагласата,че няма да се навъртат много километри и ще си я карам на бензин,след година съм изминал малко над 10к километра и се замислих за гас,а и нямам много средства за бензин..
    Към въпроса:
    Заговорих се с един приятел за газ и той ми предложи да ми подари стара газова от кадет който е работил до последно и е върнат на вторични,приех с мисълта,че ще ми я монтират някъде и вече ще карам евтино
    Газовата е обикновенна Lovato със всичко налично (прикачвам снимки):
    Бутилката:


    Ключа:

    Изпарителя:

    И това не съм сигурен какво е :

    Говорих с няколко газаджий и казват,че няма да стане била стара и тн.и ми предлагат да монтират нова турска.
    Кажете вашето мнение,според вас бутилката за скраб ли е?Забравих да кажа,че сондата на бутилката е ловато но мисля,че не е евро..
    Изпарителя с времето може ли да се е амортизирал? мембрати и тем подобни? подлежи ли на профилактика?
    Познавате ли газаджия от София който да се навие да я сложи било то и с някой нови части?
    Кажете вашето мнение колеги.
    Поздрави!
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

  • #2
    От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

    Изпарителя гаранция е за смяна на мембрани и почистване, по-добре нов турски, по-евтино излиза и гаранция нямаш ядове. Бутилката ако е над 10 години трябва хидравлична проба - към 40-50 лв., ако няма паспорт още 20-30, сондата - от следващата година се чува нещо, че преглед само с евросонда ще се минава. Последното е газов клапан, може и да е читав, ама и новия не е цифра. Та ако питаш мен - нова обикновенна газ, турска е около 350 лв. с монтажа, паспорт и всичко, за 5-6 хил. км я избиваш. Направил си голяма грешка, моите коли след регистрация в КАТ отиват при газаджията. Тия филми ама тя гори малко, ще я карам на бензин...и след Х км пак слагаш газ, само дето си наринал една камара пари за бензин, ако си баровец - ОК, ама ми се струва, че има по-хубави неща, за които да ги похарчиш тия пари.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

      Благодаря за мнението колега,ако бях баровец щях да карам v8 на бензин .А за газовия клапан газаджията ми каза,че е качествен и е по-добър от турския.А дали турския изпарител ще кара колкото този след профилактика не се знае
      А според вас дали ще се убир вървежа на количката с обикновенна газ?Сега като е празна върви на пушкка
      Поздрави
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • #4
        От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

        С обикновенна газ може да върви на самолет, ама и ще гори. Ще си доволен, гаранция. Турския изпарител кара на такси 80 хил. км., бензин няма - пали се само на газ, след това - нов изпарител и пак газ, новия е около 50 лв., лиценз са на старото Ловато. На твоят ако не му направят профилактика като хората само ядове ще береш, а частите с ремонта са колкото нов турски, слагай нов и карай. Клапана на вид е Ловато, ако работи и се почисти ще кара. Ако е стояла много време смени си и ключа за превключването, че понякога много ядове дават, беше 15 лева по спомен. Аз понеже съм баровец карам едно поло 1,4 на бензин, ама ми е втора кола и изпуснах момента в началото за газ, а и е с пластмасови колектори, та пари за газ.инжекцион не ми се дават, карам 4-5 хил.км. на година. Иначе основната ми кола е шестак на газ, по груби сметки съм към 1200 лв. вече на далавера от газта за 20 хил.км., ама там разхода под 12 не пада
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

          Хубавото е,че съм с метален колектор и този мотор няма дебитомер.А нещо дето да залъгва инжекцията трябва ли да се слага?
          Мерси за мненията
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • #6
            От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

            Мисля, че не ти трябва, но газаджията трябва да знае, или по-скоро някой с този мотор. Старите опелски мотори добре понасят газта. Аз на C20NE на Вектра А не съм имал никакви ядове, карах я 60 х.к., купих я с монтирана обикновена газова, може и да имаше едни поне 100 хиляди преди да я взема. Нищо нямаше да лъже инжекциона, а беше пълна инжекция, така си я и продадох. Изпарител не съм пипал, две години се палеше само на газ, после я разглезих и палих на бензин зимата.Гръмна самоведнъж заради прецакани кабели. Твоята май е моно, но не съм сигурен, та нищо сложно.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

              -Ще подкепя съвета на колегите, да се ориентирате към нови части, (разбирам и икономическата ВИ обосновка) защото това е правилното и безопасно решение. Автомобила ВИ е подходящ за газификация защото е с висока степен на сгъстяване( 10:1).Успех и по малко компромиси...

              Коментар


              • #8
                От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

                Твоята май е моно
                Многоточков инжекцион е.
                -Ще подкепя съвета на колегите, да се ориентирате към нови части, (разбирам и икономическата ВИ обосновка) защото това е правилното и безопасно решение. Автомобила ВИ е подходящ за газификация защото е с висока степен на сгъстяване( 10:1).Успех и по малко компромиси...
                Благодаря
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • #9
                  От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  -Ще подкепя съвета на колегите, да се ориентирате към нови части, (разбирам и икономическата ВИ обосновка) защото това е правилното и безопасно решение. Автомобила ВИ е подходящ за газификация защото е с висока степен на сгъстяване( 10:1).Успех и по малко компромиси...
                  Това е самата истина
                  1. Нов ключ този не става за теб - 30лв.
                  2. Нов изпарител - този е вакумен, трябва ти ел изпарител иначе няма да имаш ниски обороти на газ и ще се мъчиш да превключваш на бензин в града - 60-80лв. Турски - биват, не е стефанели ама става
                  3. Нова бутилка или поне или поне надуване на тая.
                  4. Нови тръби задължително 6-ца поне 6м. и 8-ца поне 1.5м. Може и от склад за метали имат ги налични, вземах 6-ца преди 5 дни за 18лв., продава се на кг.
                  5. Клапан нов или поне нови филтри за него. - 15-20лв.
                  6. буренца, връзки, скоби свински опашки, маншони и тиранти - поне 30-40лв.
                  7.Пълначка не видях на снимките - нова 15-20лв.
                  8. Водни съединения и маркучи и тройници - поне 10лв.

                  Другото можеш да си го ползваш от снимките

                  И понеже си с многоточков инжекцион, което на български значи пълна инжекция ще ти трябват и поне две кихалки и емулатор на ламбда сондата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

                    Аз съм с пълна инжекция и обикновена газова уредба с плочка - Опел Фронтера - няма голяма разлика с Астрата.
                    Имам една кихалка и ми е достатъчна. От втора не виждам смисъл.
                    До скоро инжекторите ми се прекъсваха с реле и при минаване на газ просто светваше "check engine". Като мина на бензин и лампата веднага угасваше. Нямам емулатор за ламбда сондата. Понеже ми писнА да ми свети "check engine", а се кара предимно на газ, си взех емулатор на дюзите и разкарах релето.
                    От начало имах малко светвания на "check engine" докато настроя изпарителя (едновременно с това си взех и нов изпарител). За последните 1500-2000 км не ми е светвал. Ламбда сондата си работи. Просто изгорелите газове са ОК. Та... въпрос на (правилни) настройки.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

                      Благодаря за информацията,а според вас има ли смисъл бутилката да е на мястото на резервната гума и гумата да се подмята в багажника или да сложа тип пура?Също така имам и суббуфер в багажника и ще стане...
                      Много ме притеснява да не се влоши вървежа,защото има двигател 1.4 моно който е едва 60 к.с,вярно има разлика в компресията 9:4:1 срещу 10:5:1 за пълната инжекция.
                      Поздрави
                      Последно редактирано от nbajani; 09-09-13, 14:11. Причина: добавка
                      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                      Коментар


                      • #12
                        От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

                        Вида на бутилката е според нуждите ти - ако често товариш колата, комби е, по-добре на мястото на резервната.Ама с тоя буфер едва ли я ползваш за товари. Както споменах вървежа може да се направи доста по-добър от бензина, ама няма да гори малко. На моята Вектра C20NE на дълго на газ - 8,5 на 140 км. каране, градско 12, в София гореше 14. Карал съм я на бензин - разлика не виждях, даже на газ по-вървеше, пък и на бензин няма как да напълни оборотомера + още едно деление . Слагай газ и не го мисли, ще си доволен.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

                          Вече върнах газовата на приятеля ми и ще слагам нова.
                          ако често товариш колата, комби е, по-добре на мястото на резервната.Ама с тоя буфер едва ли я ползваш за товари.
                          Колата е хечбег и я деля с баща ми - това е проблем,защото на него му пречи буфера а сега като сложа газта ще остане още по-малко място.
                          А какво мислиш колега да сменя ли въздушния филтър преди да отида да монтират,понеже не съм го сменял до сега и ако го сменя по-късно ще трябва да се прави настройка?
                          Поздрави!
                          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                          Коментар


                          • #14
                            От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

                            Зависи от кога не е сменян, ако е читав няма нужда - на моята Вектра го сменях на 20К, сега на 124-та го смених на 10К, че не приличаше на нищо, зависи къде караш. Иначе за бутилката аз винаги досега съм бил с пура и не ми е пречила съществено, предишната кола редовно извършваше превози София-Габрово и обратно на студенти с багаж за по 1-2 седмици. Сега със 124-та повече от 2-3 човека на дълго не пътувам, даже съм сам повечето време. Иначе на нея съм сложил 85 л. "пуричка" и си минавам 500 км. при по-нормално каране.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

                              Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                              Благодаря за информацията,а според вас има ли смисъл бутилката да е на мястото на резервната гума и гумата да се подмята в багажника или да сложа тип пура?Също така имам и суббуфер в багажника и ще стане...
                              Много ме притеснява да не се влоши вървежа,защото има двигател 1.4 моно който е едва 60 к.с,вярно има разлика в компресията 9:4:1 срещу 10:5:1 за пълната инжекция.
                              Поздрави
                              Подкрепям избора на торойдалната бутилка,защото "освобождава"багажника и е на по безопасно място,но това с "компресията 9:4:1 срещу 10:5:1" е явно някаква грешка. (направете справка за същността на "степен на сгъстяване" и "компресия")

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X