Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 3.0 td. двигател 1kz-te

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota 3.0 td. двигател 1kz-te

    проблем с мотор 1kz-te.при натоварване загрява.не надува.сменени са глава и гарнитура.сменен термостат.

  • #2
    От: Toyota 3.0 td. двигател 1kz-te

    Сега остава да видите водната помпа, виското и радиатора в какво състояние са.

    А преди това може да проверите дали наистина загрява или датчика се ебава.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Toyota 3.0 td. двигател 1kz-te

      И какво означава загрява ? Също и при какво натоварване ?

      Коментар


      • #4
        От: Toyota 3.0 td. двигател 1kz-te

        загрява над 2500 об. радиатор и помпа са проверени.датчик не е сменяван

        Коментар


        • #5
          От: Toyota 3.0 td. двигател 1kz-te

          Виското проверявано ли е?

          Принципно тоя двигател няма много възможности, поради които да грее - щом не е глава, остава да е нещо по охлаждането, то пък може да е виско, помпа, радиатор, термостат, капачка на радиатора (ама ако е капачка обикновено кипва). Ако и всичко това е проверено, остава да е нещо по центровката на помпата, ама пък тогава или не върви, или много пуши. Ако и центровката е в ред, остава да е датчик или уреда на таблото, ама не вярвам да е последното.

          Ако имаш сервизно ръководство вътре обикновено е дадена характаристиката на датчика. Проверява се с мултицет, термометър и тенджера с вода. Аз обикновено ако имам съмнения в датчика направо го сменям, стига да не струва майка си и баща си.

          Датчиците понякога са два (не знам за конкретния автомобил) - един за уреда на таблото и втори за компютъра. Ако може да му се пусне диагностика обикновено може да се види какво вижда компютъра като температура на двигателя, а понякога и на горивото (не помня какви датчици имаше в помпата това чудо).
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Toyota 3.0 td. двигател 1kz-te

            оказа се скапаната капачка.

            Коментар


            • #7
              От: Toyota 3.0 td. двигател 1kz-te

              Ми а честито - най-евтиния компонент в системата.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Toyota 3.0 td. двигател 1kz-te

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Ми а честито - най-евтиния компонент в системата.
                аха, като изключим долното..........

                Първоначално публикуван от boyko.v Преглед на мнение
                проблем с мотор 1kz-te.при натоварване загрява.не надува.сменени са глава и гарнитура.сменен термостат.
                и аз съм сменял глава заради капачка /на Голф де/ - много е гадно чувството, а уж облекчение...........
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota 3.0 td. двигател 1kz-te

                  Колеги да се оплача продължава да грее гадта Съмнявам се че е запушен частично радиатора Моля ако някой знае от къде мога да намеря сервизно ръководство за този двг да помага Предварително благодаря

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota 3.0 td. двигател 1kz-te

                    Колеги да се оплача продължава да грее гадта Съмнявам се че е запушен частично радиатора Моля ако някой знае от къде мога да намеря сервизно ръководство за този двг да помага Предварително благодаря

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota 3.0 td. двигател 1kz-te

                      Бойко, то беше ясно, че не е от капачката, ама не исках да се обаждам. От капачката може да заври, ама не и да грее. Не беше ли ми комшия? Тоя ДВГ смятам, че го познавам и без серв. ръководство, та ако си наблизо се обади утре сутрин, ше бачкам и в сервиза, и с каквото мога ще помагам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota 3.0 td. двигател 1kz-te

                        При мен проблема се оказа в блока 0.35мм крив (като кузонак),нова глава бутала ,,,и пак загрява при натоварване ,пак долу мотора шлаф на челото на блока и готово.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032467471.jpg
Прегледи:1
Размер:94.9 КБ
ID:5556523
                        Последно редактирано от blago4x4; 25-01-14, 00:11.
                        FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                        BJ42 04 1982
                        FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                        LZ 2 BHB

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X