Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трекинг сандали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трекинг сандали

    Здравейте,

    Търсих, но мисля че няма тема за подобен артикул, а това е нещо важно за всеки любител на туризма. Аз лично дълго търсих с какво да ходя в топлите и влажни страни от Югоизточна Азия. Хем трябва да не ми се изпотява крака, хем да мога да ходя дълго време, хем да съхнат бързо... Обикновени обувки не са подходящи, защото краката се спарват много бързо. Здравината също е от значение, както и подметка, която да спасява от дребните камъчета. А пък да не се хлъзгаш по камъните около реките си е направо допълнителна екстра. Споделете и вие, ако сте намерили нещо подобно.

    От днес съм горд собственик на ето тези сандали:


    Характеристиките са много, но мисля, че си заслужава да се видят:
    - Леко тегло - удивително леки и удобни сандали. Тегло за чифт 42 номер - 680гр.
    - Патентована система X-Strap® (U.S.Patent No. 5,561,919). - Уникална система за пристягане с 6 опорни точки. Каишките на глезена и свода са независими една от друга, за перфектно прилягане.
    - Трислойна подметка - горен слой, среден омекотяващ и долен, осигуряват перфектно сцепление, издържливост, омекотяване и тегло. Резултатът е перфектен баланс, ще го усетите дори и само след седмица ползване.
    - Green Dot™ - гаранцията на сандалите е удължена докато са непокътнати запазените знаци Green Dot™ на двете подметки, с максимален срок от 4 години.
    - A.R.T2™ - Уникална каучукова смес SOURCE® за подметките, не оставяща следи, не се хлъзга, осигурява високо триене и прилепва дори при мокри условия, изключително висока износоустойчивост.
    - A.R.T4™ - Гумиран EVA слой, с антибактериален агент. Обработена е така, че да намалява потенето, осигурявайки комфорт на крака.
    - Бързосъхнещи каишки - създадени от мек тръбен пропилен, те съхнат два пъти по-бързо от най-често използвания найлон/полиестер
    - Антимикробно покритие - интегрирано в горната част на подметката, поддържа краката сухи и предпазва от миризми
    - Eco-Logic™ Carry Bag - лека и лесна за почистване чантичка, идеална за транспортиране на мръсни или мокри сандали.
    - Slip-On - отваряйки каишката на глезена и прикрепвайки я към предната, лесно превръщате сандала в чехъл.
    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

  • #2
    От: Трекинг сандали

    Като им разкажеш играта на тия погледни TEVA със затворените пръсти,да видиш къде е кефа да сриташ стърчащо коренче в храстите.За паяк подметката и другите екстри ще ти кажа като ритнеш палеца.
    Последно редактирано от BENZBOSS; 03-09-13, 22:58.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Трекинг сандали

      Ще го пробвам! Сега ще видя TEVA.

      PS: Погледнах ги. Техните хайкинг сандали са също отворени. Това със затворените пръсти е за градска употреба. А и подметките им нямат нищо общо със Source. Замислих се за пръста в гората - все пак 1. имам обувки за тази цел и 2. ако ходиш като гламав без да си гледаш в краката, нещо което никога не правя, може и по очи да се озовеш.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • #4
        От: Трекинг сандали

        Виж,идеята ти я дава човек ходещ по хлъзгави лодки които се мотат из топли места с какви ли не пътища в държави с кофти болници.

        За сравнение - какви да е ги скапвам за едно лято,а Тевата държи по 3 поне.Е малко са цифра,но за операция на коляно дадохме 60 бона та 70 долара за сандали си е направо капиталовложение.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Трекинг сандали

          1 път съм правил дълъг преход с подобни сандали - такива мехури ми станаха от каишките че щях да се разрева.
          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

          Коментар


          • #6
            От: Трекинг сандали

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Виж,идеята ти я дава човек ходещ по хлъзгави лодки които се мотат из топли места с какви ли не пътища в държави с кофти болници.

            За сравнение - какви да е ги скапвам за едно лято,а Тевата държи по 3 поне.Е малко са цифра,но за операция на коляно дадохме 60 бона та 70 долара за сандали си е направо капиталовложение.
            Аз съм напълно съгласен с теб. Всичко от мен са само разсъждения - никакъв опит. Предстои ми пътуване в Тайланд и Камбоджа за около месец. Като се върна ще споделя. Тези имат 2 години гаранция + още две, ако не се е изтрила зелената точка на подметката.

            За дългите преходи...
            Една позната мина 780 км за 22 дни по пътя на пилигримите във Франция и Испания. (Сантяго де Кампостела мисля се казваше).
            Тръгнала с обувки и след няколко дни си спасила краката с точно такива сандали. Само, че предупреди да се носят с чорапи при дълги преходи. Много е доволна, а е минала доста с тях.
            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

            Коментар


            • #7
              От: Трекинг сандали

              За чорапите сам напълно съгласен - то аз сглупих че не ги сложих овреме. Незнам как ще се справят чорапите с влагата но пък чорапи може да носиш десетки чифтове и да ги сушиш когато подгизнат.
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #8
                От: Трекинг сандали

                като по-бюджетно решение препоръчвам Мерел (Merrell) за мен няма по-удобна обувка или сандал за преходи! Имах едни техни и ги съдрах от носене - гумата им беше доста приятно мека. За съжаление след един преход по едни лава полета им съкратих живота на 30 процента поне. В следствие си купих някакви други калеври и досега чакам да ги съдера за да си взема пак Мерел. Сандалите на Мерел са по-твърди и издържат вече 3 лета без грижи .. и тях по лавата ги бих .. ама устискаха. Носа е открит, но е една идея вирнат нагоре и не дъм заоравал с пръстЕтата досега. Моите имат опция да се маха задната каишка и да стават на жАпанки.

                Коментар


                • #9
                  От: Трекинг сандали

                  така се случи, че имам и от двата модела, които препоръчвам, (след като забравих веднъж едните си купих и другите) според мен задължително със закрита предна част - особено за ходене в пресечена местност
                  здрави, удобни и практични, лесни за поддържане, пера ги дори в пералня
                  с 1 единствен недостатък - сериозна цена
                  и още нещо бих добавил - за по-тежки хора си иска сериозна подметка при продължително ходене,
                  устойчива на натиск, огъване и усукване и въпреки това с достатъчна пластичност.

                  1. модела на Sandals ECCO - Terra е с кевлар отпред
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:eng_pl_Sandals-ECCO-Terra-VG-82101450597-Cerro-Fisherman-47371_2.jpg
Прегледи:1
Размер:74.5 КБ
ID:5515462
                  Последно редактирано от ivied; 04-09-13, 01:46.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трекинг сандали

                    2. Merrell-cambrian-convertible

                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от ivied; 04-09-13, 01:37.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трекинг сандали

                      Тия горе са по като обувки,някакси затворени стоят и като ти влезе камьче падаш в канала еле ако те гонят белите.Мерела ползва Вибрам ако не се льжа,Екото принципно правят добри подметки за цената си.Внимавай,че някои модели подметки стават на пласмаса след като се разходиш по прясна трева прьскана с препарат,е няма такова лизгане после и факта,че се цепят след това ще те зарадва еле ако не си се пребил преди това.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41OfrGeyHnL._AA300_.jpg
Прегледи:1
Размер:12.4 КБ
ID:5515464

                      Ето модела който имам в момента,сьщата подметка я имам и на джапанки,не се цака от препарати,не и влияе масло,дизел,сол,вода,антифриз или бензин,не цапа бели неща по които се разхождаш..........за разлика от много други.

                      Ето и модела който имах преди това.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:763883240_640.jpg
Прегледи:1
Размер:25.5 КБ
ID:5515465

                      Забележи подметката - в средната си част е пласмаса и като уцелиш камьк точно там и ставаш като Стефка Костадинова в крайна фаза,при следващия модел тоя проблем го няма,стоиш като Янко Русев.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трекинг сандали

                        с посочените модели нямам проблеми в планината и в града,
                        ергономични са, крака не ги усеща,
                        не се хлъзгат, устойчиви са, здрави, няма нацепване
                        ако е важно ходилото да е защитено и устойчиво
                        и с добра вентилация едновременно
                        _______________________
                        да Merrell-а е с Вибрам, а ECCO-то са си тяхна подметка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трекинг сандали

                          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                          с посочените модели нямам проблеми в планината и в града,
                          ергономични са, крака не ги усеща,
                          не се хлъзгат, устойчиви са, здрави, няма нацепване
                          ако е важно ходилото да е защитено и устойчиво
                          и с добра вентилация едновременно
                          _______________________
                          да Merrell-а е с Вибрам, а ECCO-то са си тяхна подметка

                          http://www.vibram.com/index.php/us/

                          В МЕРЕЛА не се сьмнявам,половината от обувки,ботуши и сандали които заслужават внимание я ползват тая подметка.Принципно около 80% от глупостите не стават,един мазен паркинг да има и да наджапаш в петно масло и са туш,да не говорим за наглед безобидна канадска ливада.


                          Еко сьм нямал,Вибрам ДА и сьм сьгласен,че стават,това го ползват за какво ли не и дьржи.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трекинг сандали

                            Тези TEVA изглеждат готини.
                            Пускайте снимки на това, което имате и не забравяйте, че идеята е за сандали. Полузатворени летни обувки имам няколко модела, вкл. едни много удобни GEOX, но те са съвсем друга манджа.
                            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трекинг сандали

                              Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                              Тези TEVA изглеждат готини.
                              Дано ама надали ще ти се размине да си сриташ палеца,моите пьрви сандали и те бяха отворени та прегледай затворените модели,гледам ги има по около 50 долара.
                              Прикачени файлове
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X