Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт за Тойота Корола Е11 - 2001г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифт за Тойота Корола Е11 - 2001г.

    Колата е доста ниска, но е адски стабилна и вози супер комфортно. В БГ обаче не е зле да си спестиш опирането във всяко камъче на пътя. И 5 см да се вдигне при гуми 175/70R14, ще е достатъчно за спокойно паркиране почти навсякъде и за да не сваляш пътниците на всяка по-сериозна неравност......
    Има ли шанс за кадърно повдигане на една Корола, без да се сменя цялото окачване?

  • #2
    От: Лифт за Тойота Корола Е11 - 2001г.

    Първоначално публикуван от bagerite72 Преглед на мнение
    Колата е доста ниска, но е адски стабилна и вози супер комфортно. В БГ обаче не е зле да си спестиш опирането във всяко камъче на пътя. И 5 см да се вдигне при гуми 175/70R14, ще е достатъчно за спокойно паркиране почти навсякъде и за да не сваляш пътниците на всяка по-сериозна неравност......
    Има ли шанс за кадърно повдигане на една Корола, без да се сменя цялото окачване?
    Обикновено хората изправени пред подобен проблем си купуват джип, а не си лифтват леката кола! Дори и да я вдигнеш таз Тойота, без да и прецакаш окачване, возия, сигурност на пътя и т.н. с какви гуми мислиш да я караш, защото реално те повдигат колата от пътя (освен ако не смяташ да шокираш света с боди-лифт на въпросната Тойота)..?!!

    Коментар


    • #3
      От: Лифт за Тойота Корола Е11 - 2001г.

      Дядото кара такава (бивша моя), повдигнахме я само с 15ки и най големите гуми които се съберат. Можеш да сложиш подложки, но ще промениш доста ъгли и вече няма да е
      адски стабилна и вози супер комфортно
      . Отделно, че колкото и да я повдигнеш все някога ще опре. На мен 60ката с тунингово окачване и 33ки ми опира на места.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Лифт за Тойота Корола Е11 - 2001г.

        От гледната точка на джип само гумите повдигат колата. Това е така, защото там обикновено диференциалът задира заради коловозите и се прави на рало.
        От гледна точка на ниска лека кола нещата седят доста по-различно: Минаваш през спящ полицай, който не е дълъг метър и половина и висок 10 см, а е дълъг 30 см и е висок 15 см. Това, което опира е предната броня и после гърнето, което е по средата на колата и най-ниско.

        П.П. Разгледах малко снимки на Корола. Не бих казал, че е ниска. Има къде-къде по-ниски от нея. Щом се е стигнало до положение да идва ниска, най-добре е да се мине на нещо по-високо - някой паркетник. Едно повдигане на лека кола само би я съсипало - минусите ще са много повече от плюсовете. Започва се от повдигнатия център на тежестта - няма как да е стабилна както преди.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #5
          От: Лифт за Тойота Корола Е11 - 2001г.

          Между другото окачването на тая Корола е доста подобно на Рав4 първа генерация като конструкция.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: Лифт за Тойота Корола Е11 - 2001г.

            Не оспорвам това, което пишете. На мен ми липсват поне 50мм и няма да ме плашат легнали полицаи, наклони и повечето бордюри, когато съм с 4 човека. Ясно е, че трябват нови пружини(нямя начин да не са омекнали) и нови амортисьори(потропват при хладно и студено време). Аз шофирам дразнещо бавно и не се впечатлявам от дрифтове по планинските шосета. Ако успея да вдигна Королата почти до Москвич, то ще ударя Джакпота за бугарските пътища и улици.......
            Знае ли някой, къде може да се намерят подложки, пружини и макферсони за бедната Е11?

            Коментар


            • #7
              От: Лифт за Тойота Корола Е11 - 2001г.

              Здравей колега, попаднах на този руски онлай магазин. Надявам се да не ми се сърдят модераторите, че публикувам линка.
              http://prostavki.jeeptoys.ru/?SECTION_ID=609
              Има подложки за почти всички модели автомобили, даже за моят си намерих. Ама доставката от Русия до България е безбожно скъпа.
              От друго място не успях да намеря за моя автомобил.
              За момента мисля как да демонтирам задната пружина, за да мога да измеря леглото и по тези размери на стругарофрезист да ми изработи подложките за автомобила.
              Не съм специалист, само се опитвам да разсъждавам практично, надявам се да не греша.
              От гледна точка на карета, за да не се съсипят по норматив, предполагам, че накланяне до 2 градуса, няма да са от съществено значение. В зависимост колко е широк автомобила, това изместване варира. По не потвърдени данни до 30 мм няма да има съществено изменение в конструкцията и геометрията на предното окачване. Отзад при мен е цял мост с панхард стабилизираща щанга. При 30 мм повдигане, изместването на моста е с около 2 мм. На ръка размърдах окачването в носачите е стегнато. Тази стабилизираща щанга, на пипане едната втулка е доста мека и еластична и ако съм го сметнал правилно ще обере това отклонение от 2 мм. Може да греша и тези 2 мм да са фатални.
              За самата устойчивост мога само да гадая. Заводско е с маслени амортисьори, смятам ако успея това да го направя, да сложа газови, които са една идея по-твърди и в завой ще е по-добре. Отделно ако не ми хареса как танцува задницата, отзад да сложа фланци, за да разширя следата. До колкото зная, за да се запази стабилността, с колкото мм се повдига, с толкова трябва да се увеличи следата. Вече дали ще се слагат джанти с по-малко ЕТ, или по-широки гуми или комбинация от това с фланци, зависи от самия автомобил и възможностите на калника. Ако не се събира, се пристъпва към раздуване или направо отрязване на част от калника, като се монтират по-големи вежди с по-голяма окръжност, за да се предотврати опирането и евентуално срязването на гумата.
              Може би и с подмяната на по-дълги пружини също ще има някакъв положителен ефект, но аз не разполагам с каталог на пружини, където да сравня по параметри и да си избера съответния модел.
              Автомобилът ми е Нисан МИкра.
              Поздрави

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X