Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Края на септември как е в Сарти?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Края на септември как е в Сарти?

    Интересуваме дали някой е ходил в края на септември там, дали все още става за плаж, как са цените по магазини и ресторанти, дали вече не е затворено почти всичко от към ресторанти и магазини, вечер дали е за по дебели дрешки и те такива глупави въпроси. Интересуват ме и плажовете, тези готините в района, Портокали най вече, да не са затворени с някаква бариера или ограда и да ги гледам от далеко. Ще се ходи на 22-26.09. ако не ми мине котка път.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

  • #2
    От: Края на септември как е в Сарти?

    За времето следи - www.meteo.gr
    Само там излязоха верни прогнозите.

    Преди 2 години ходих първата седмица на Септември на Ситония, вятърът ни отнесе и беше студено. Един колега беше там втората седмица и се разцепиха от хубаво време.
    Та си е на късмет.
    Ако си гъвкав с датите, следи прогнозите

    Коментар


    • #3
      От: Края на септември как е в Сарти?

      Мерси Венци , то това с късмета и времето е ясно, мен август в Алпите ме валя сняг, та с две думи върви ми ,Четох някъде за дяволски град в района нещо като град без къщи , нещо някой да знае, както за и други интересни места в района които да си струват посещение? Ситония съм я обикалял с мотора 2пъти и освен кеф от завои друго за нея незнам, та сега с колата за да я опозная
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #4
        От: Края на септември как е в Сарти?

        Здрасти ! Преди 3 дена се върнахме точно от там . Тоя град го обиколихме целия , страхотно е да се учиш да караш, а и за оффроуд става . Дълго мислихме какво е това , -асфалтирани улици, канализация, ел.табла , парцели , но ....постройки (освен 2-3 свинарника други никакви )

        Коментар


        • #5
          От: Края на септември как е в Сарти?

          http://www.campingparadisos.gr Обиколихме почти всички къмпинги на Ситония и този ни хареса най-много. Намира се ТОЧНО СЛЕД ПРИЗРАЧНИЯ ГРАД ниско долу до морето и ОСВЕН ГРЪЦКИ КОЛИ видяхме една -единствена велико търновска и толкоз. Явно местните си го знаят (само виж цените в сайта) и почиват там. Малко е в страни от шосето и има около километър черно докато се добереш , но е СУПЕР. А за онова нещо дето прилича на град....стигнахме до извода, че просто е перачница на пари за гърците ( може и да бъркам) . Усвоили са едни фондове от ЕС , построили са инфраструктура, но ...НА ТИЯ ГОЛИ ЧУКАРИ НАДАЛИ НЯКОЙ БИ ИМАЛ ЖЕЛАНИЕ ДА СИ ПОСТРОИ ДОМ ИЛИ ПОЧИВНО СЕЛИЩЕ(пеш до морето от там се стига ама ....ще ти се оплези езика здраво ) . Ние бяхме тук http://www.portoelea.com/bg. Къмпигът е ВСЕ ЕДНО СИ В БГ-български(пернишки)мениджмънт, български сервиз, основно български почиващи. Иначе чисто и на много хора ще хареса .

          Коментар


          • #6
            От: Края на септември как е в Сарти?

            Вече сме се букнали в едно хотелче 25 евро двойна стая http://www.booking.com/hotel/gr/vamvini.bg.html и при тази цена ама хич не ми и минава през ума да нося палатка особено края на септември, но за къмпингите е ясно по Гърция средно 2ма човека палатка и мотор 15- 20 евра на вечер. Сега като се замисля нека се постват и места за нощуване по средния ръкав, сезона е пред своя край, но ще има и следващи сезони и тези места, къмпинги хотели и забележителности може да са полезни за много хора, а аз като се върна ще си кажа мнението за хотела в който ще бъдем.
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #7
              От: Края на септември как е в Сарти?

              това са 4те плажа които мисля да посетим http://goo.gl/maps/msDJy и ходейки на ляво и дясно да разгледаме още нещо, та на някой в този район ако му е харесала някоя таверна, магазин, селце, нека сподели
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • #8
                От: Края на септември как е в Сарти?

                Май точно на твоята точка D е този къмпинг. Ще се радвам после да дадеш отзиви.

                Коментар


                • #9
                  От: Края на септември как е в Сарти?

                  Абе...що точно Сарти? Вече не е онова селце от преди 5 години: духа на старите турски преселници се е изпарил. Вчера се върнах от там след двуседмично шляене. Портокала го пропусни: навалицата и купчините пластмасови бутилки "Ариана" са повече от необходимото. Сарти вече ми прилича на реплика на "Какао бийч": силикон и дръм енд бейс: на втората вечер бях пред нервна криза от тази комбинация. По- добре мръдни към Криарици но по прашните пътчета. Що не се качиш и в планината малко? Над Сикя тръгва едно малко пътче което води до райски местенца. Водата е перфектна от март до края на октомври. Аз мисля да отскоча пак към началото на октомври....
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • #10
                    От: Края на септември как е в Сарти?

                    Търси се хеликоптер паметник, някъде около носа на Ситония бил
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Края на септември как е в Сарти?

                      Порто Коуфу

                      Коментар


                      • #12
                        От: Края на септември как е в Сарти?

                        Преди две години в първата половина на септември бяхме на един малък къмпинг на юг от Сарти.
                        Ето информация за Сарти, която може да е полезна, стига да не се е променило много за това време.
                        При влизане в Сарти с кола има голям супермаркет, който е изненадващо евтин (поне беше през 2011). Някои неща бяха по-евтини от Бг.
                        Според гугъл би трябвало да е на тези координати: 40.095153,23.97723. Входът е от към Сарти, пред него има голям паркинг.
                        Има на практика всичко за ядене - от плодове и зеленчуци, през хляб, сирена и сурово месо на много приемливи цени. Дори и хлябът, изпечен в съседните фурни, е по-евтин от този във фурните.
                        Ако имате желание и условия за готвене, наблизо има и рибарски магазин. Цените не са евтини, но пък човек може да опита екзотична риба, каквато не е виждал в Бг. Само че трябва да се пазарува сутрин, защото следобед вече няма почти нищо, а и може магазинчето да е затворено. Ципурата и лаврака бяха по 10 евро килото, но се отглеждат в някаква ферма на юг от Сарти. Останалите риби са по-скъпи. Но пък като екстра след като ви претеглят рибата, без пари я изчистват.

                        За плаж - ние си ходихме на плажа на къмпинга. Малък, без хора, с едър пясък. На плажа няма заведения, чадъри ли и каквото е да е друго. Преди две години нямаше и помен от боклуче. На влизане в морето - малко камъчета около метър-два, след което пясъчно дъно. Много важно - няма морски таралежи! Може да се спре кола до плажа. За седмицата, в която бяхме, морето беше огледало. До плажа се стига по асфалт. Ето и координатите на плажа: 40.050466,23.990738
                        След това пътят продължава до по-голям къмпинг, на който също има плаж - с координати 40.052338,23.99902
                        Ето и необработени снимки от плажа
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9131202.jpg
Прегледи:1
Размер:83.1 КБ
ID:5515023

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9151360.jpg
Прегледи:1
Размер:103.6 КБ
ID:5515025

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9151380.jpg
Прегледи:1
Размер:132.0 КБ
ID:5515027

                        До него има и малки "плажчета"

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9151373.jpg
Прегледи:1
Размер:142.9 КБ
ID:5515026

                        За заведения не мога да кажа, защото не сме ходили.

                        А това е снимка от залива на Сарти

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9151397.jpg
Прегледи:1
Размер:101.7 КБ
ID:5515024

                        Коментар


                        • #13
                          От: Края на септември как е в Сарти?

                          Благодаря на Венци- малкия и на bgrali
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Края на септември как е в Сарти?

                            Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                            Благодаря на Венци- малкия и на bgrali
                            Ние тогава обиколихме из цялата Ситония, така че може би бих била полезна и с още информация, стига да не е за заведения.
                            Има и други красиви места на Ситония, които заслужава да се видят.
                            И още нещо важно - ако ходите пеша из трънаците по черни пътища и извън тях, внимавайте за кърлежи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Края на септември как е в Сарти?

                              А дали някой е наемал лодка, какъв е наема и от къде?
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X