Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ферозата на Борко , пружинно окачване от зад, лебедка и брони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ферозата на Борко , пружинно окачване от зад, лебедка и брони

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    пЕрнат, въжето на лебедката отгоре на бронята ли ще излиза?
    Досега не бях виждал такова решение.

    А ламаринената броня не ме кефи за сериозен офф-няма къде да се подпре с джека. За гадни терени-само тръба. Тези ламаринените може да изглеждат добре(на мен не ми изглеждат де), но са за гъзареене. Демек-"вижте-аз съм с желязна броня, а не с пластмасовата, ноо съм як...". Реално не върши с нищо повече от обикновената тръба, но си има недостатъци. Единия го казах, а другия е, че ламарината може да се смачка при по-сериозен удар в дърво или камък, вследствие-цялата броня е за скрап. С тръбата няма такива грижи-даже и да се смачка-ново парче се заварява, и машината пак е готова за бой.

    Иначе се е получило добре. На мен ми е малко по-едра отколкото ми харесва, но си е въпрос на вкус.
    Да поясня , че тази Фероза е само за градско каране и от време на време за лов. Отвора който е отгоре на бронята е само за да се вижда как се реди въжето още се чудим какъв водач да сложим алуминиев или ролков който ще е точно под номера . Ченгетата почнаха да правят проблеми за тръбните брони и затова минахме на такова решение.
    ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
    тел. 0889 017703
    0897 516030

    Коментар


    • #17
      От: Ферозата на Борко , пружинно окачване от зад, лебедка и брони

      Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
      Как ще бъде охлаждането с тази голяма броня? То и без това Ферозите си страдат от охлаждането.
      Успех в проекта.
      Нали на снимките се вижда една жълта перка която е над бронята , върши работа има достатъчно разстояние между бронята и капака за обдухване на радиатора. Вярно , че е голяма бронята но няма как да се скрие 12лебеда в 20см.
      ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
      тел. 0889 017703
      0897 516030

      Коментар


      • #18
        От: Ферозата на Борко , пружинно окачване от зад, лебедка и брони

        Тези думи:

        Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
        Един приятел ,,ненормалник,,
        Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
        И двамата сте за освидетелстване..........че му е празно бакърчето на адаша ти
        Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
        след като строши тези което ще е съвсем скоро
        Не се вързват с тези:

        Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
        Да поясня , че тази Фероза е само за градско каране и от време на време за лов.
        Я си кажи кое е истината.
        Ма май ще е гъзарска джипка.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Ферозата на Борко , пружинно окачване от зад, лебедка и брони

          Гарга, адмирации за вкарването на пружините между гредите на шасито! Понеже аз си ги направих под гредите задницата ми стана прекалено висока. Сега умувам дали да го преправям.
          Какво направихте с бензиновата помпа?
          С 50 кила лебед и 30 кила броня на човката, сигурно сте завъртяли 2-3 шлица на торсиончетата?
          Електрическата перка пробвана ли е при голямо натоварване на мотора?
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #20
            От: Ферозата на Борко , пружинно окачване от зад, лебедка и брони

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Тези думи:









            Не се вързват с тези:



            Я си кажи кое е истината.
            Ма май ще е гъзарска джипка.
            Коленце, ама много си любопитен . Основната идея е Ферозката да се кара в града и понякога на лов, но пак подчертавам , че на Борката му е празно бакърчето и не се знае коя сутрин ще реши да го вкара в боя . Паживьом увидем , както казват братушките ....
            ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
            тел. 0889 017703
            0897 516030

            Коментар


            • #21
              От: Ферозата на Борко , пружинно окачване от зад, лебедка и брони

              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
              Гарга, адмирации за вкарването на пружините между гредите на шасито! Понеже аз си ги направих под гредите задницата ми стана прекалено висока. Сега умувам дали да го преправям.
              Какво направихте с бензиновата помпа?
              С 50 кила лебед и 30 кила броня на човката, сигурно сте завъртяли 2-3 шлица на торсиончетата?
              Електрическата перка пробвана ли е при голямо натоварване на мотора?
              Роско , перката е от Лада Нива стария мотор върши работа даже и при +40гр. Лебеда е 43кг. с въжето и броня 10.5кг. само 3 шлица го натегнахме , че почва да вози като лагерна количка. Бензиновата помпа е от BMW E30 с малко приправки на щуцерите работи като осичка. Ако решиш да преправяш пружините се обади да ти издам малко тайни срещу течни парички и местни стотинки .
              ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
              тел. 0889 017703
              0897 516030

              Коментар


              • #22
                От: Ферозата на Борко , пружинно окачване от зад, лебедка и брони

                Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                Как ще бъде охлаждането с тази голяма броня? То и без това Ферозите си страдат от охлаждането.
                Успех в проекта.
                Ако нямаше лебедка щеше да изглежда така...
                Прикачени файлове
                ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                тел. 0889 017703
                0897 516030

                Коментар


                • #23
                  От: Ферозата на Борко , пружинно окачване от зад, лебедка и брони

                  Къде сте го сложили тоз номер бре момци, не я ли оставихте без "дъх" витарата след тази интервенция. - Просто питам без задни мисли(освен лека завист за ферозата на пружини). На други марки и модели се получават проблеми дори при поставяне на нещо което отклонява струята въздух, а в този случай номера запречва цялата решетка.

                  Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                  Как ще бъде охлаждането с тази голяма броня? То и без това Ферозите си страдат от охлаждането.
                  Успех в проекта.
                  Бронята на ферозката вярно, че е малко голяма, но мен ме кефи и не мисля, че ще има ядове, защото решетката е свободна, а и между нея и бронята пак има отвор.На оригиналната броня отворите са затворени от регистрационния номер или лебедка(ако си си сложил), така че все 200.

                  Поздравления за работата и да си знаете че може да ви откраднем някоя идея, но на моята ферозка още не и е дошло времето.
                  Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                  Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ферозата на Борко , пружинно окачване от зад, лебедка и брони

                    Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                    Къде сте го сложили тоз номер бре момци, не я ли оставихте без "дъх" витарата след тази интервенция. - Просто питам без задни мисли(освен лека завист за ферозата на пружини). На други марки и модели се получават проблеми дори при поставяне на нещо което отклонява струята въздух, а в този случай номера запречва цялата решетка.



                    Бронята на ферозката вярно, че е малко голяма, но мен ме кефи и не мисля, че ще има ядове, защото решетката е свободна, а и между нея и бронята пак има отвор.На оригиналната броня отворите са затворени от регистрационния номер или лебедка(ако си си сложил), така че все 200.

                    Поздравления за работата и да си знаете че може да ви откраднем някоя идея, но на моята ферозка още не и е дошло времето.
                    Номера е хванат с миши опашки само за да мине преглед, след това със самонарезни винтове за предния капак и се реши проблема . Когато почнеш твоята Ферозка се обади с радост ще споделя какво съм направил.
                    ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                    тел. 0889 017703
                    0897 516030

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ферозата на Борко , пружинно окачване от зад, лебедка и брони

                      Евала колега , ама смели се над назе и дай малко инфооооо!!!!
                      Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                      ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X