Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тестове на домашен NAS D-link DNS-327L по WiFi 2.4N и 5GHz ac USB2.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тестове на домашен NAS D-link DNS-327L по WiFi 2.4N и 5GHz ac USB2.0

    Тези дни оправяйки домашната мрежа попаднах на новият модел НАС от Длинк DNS-327L и реших да си поиграя и да подменя евентуално старият верен 320L. И тестовете започнаха!
    Първо приятно ме изненада, че прие старите ми два диска с конфигурацията и данните на тях и без допълнителни обяснения тръгна!
    Второ - Това нещо е Бързо (за класа си!) и Тихо за разлика от предшественика на който бях изтръгнал вентилатора

    Първо тест по 1ГБ ЛАН при копиране на голям файл (най-добрият случай) аз успях да докарам до 66МБ/с много приличен резултат, при факта, че дисковете не са супер бързи и не са в РАИД0 а JBOD (остатък от старият сетъп където разлика в скоростта нямаше)



    следва WiFi ac USB2.0 D-Link adapter - мисля че той може и повече, но ще трябва повечко игра, теоретичният максимум на УСБ2 е около 35 МБ/с, по незнайни причини на 2 метра аз постигам 15-16 МБ/с трябва още борба (чакам ас мини пцие адаптер и пак ще тествам)



    И накрая старата вярна интелска карта на 2.4 ГХз WiFi N - 7-8 MB/s max с много плуване нагоре надолу



    Та с две думи НАС-а е страхотен за домашна употреба (Горещо го препоръчвам!)
    С нетърпение чакам да видя ас адаптери който могат да по настигнат старият верен кабел и да го ИЗМЕСТЯТ от домашната ми мрежа

  • #2
    От: Тестове на домашен NAS D-link DNS-327L по WiFi 2.4N и 5GHz ac USB2.0

    колега я кажи за шума и температурата?
    -могат ли да се пуснат допълнителни приложения торрент, промерно и това как се отразява на качеството на работа като нас сървър?

    Благодаря за отговорите

    П.С.
    адмирации за рев'то

    Коментар


    • #3
      От: Тестове на домашен NAS D-link DNS-327L по WiFi 2.4N и 5GHz ac USB2.0

      Шума е минимален, наистина в момента е в другата стая но докато беше при мен в 99% от времето вентилатора е изключен.
      Температурата е 50-55 градуса Целзий.
      Има много екстри, но аз не ги ползвам, та не мога да кажа как са, съжалявам.
      http://www.dlink.com/uk/en/home-solu...tached-storage това е линка към сайта.

      Коментар


      • #4
        От: Тестове на домашен NAS D-link DNS-327L по WiFi 2.4N и 5GHz ac USB2.0

        След малко борба и на фърмуеъра на рутера, скоростта на WiFi 802.11 ac стигна до 24-25 МБ/с - чакам Истинският контролер

        Коментар


        • #5
          От: Тестове на домашен NAS D-link DNS-327L по WiFi 2.4N и 5GHz ac USB2.0

          Привет,
          Да, има торент клиент, PC, Mac, iOS и Android, cloud и дори network video recorder (до 4 камери, но само Д-Линк).
          Има и open source add-on / plug-in-и.
          Аз имам по-малкия модел 320L и това идва с него:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dns320menu.jpg
Прегледи:1
Размер:36.4 КБ
ID:5514510

          Коментар


          • #6
            От: Тестове на домашен NAS D-link DNS-327L по WiFi 2.4N и 5GHz ac USB2.0

            Днес след доста игра и избор на ас рутер (защото Има разлика!) успях да постигна 29.9 МБ/с по WiFi !!!
            Това с Бродком вътрешна карта BCM4352 - Уиндоуса показва, че се свързва с рутера на 860 Мб/с, но реалността както винаги е различна ~30 MB (~300 Mb/s) и все пак Прекрасен резултат, доскоро възможен само по кабел и при това Гигабитов!
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: Тестове на домашен NAS D-link DNS-327L по WiFi 2.4N и 5GHz ac USB2.0

              И аз вече след дълго въртене на разни машини си взех този NAS. При мен трансфера по мрежа държи твърдо 100MB/s като съм му сложил Seagate Barracuda LP ST31000520AS 1TB 5900 RPM 32MB Cache и на него това си му е максимума. Само нещо на намирам add-ons... Като го поръчах, четох някъде, че се мъчат да му инсталират Clam AntiVirus, ама сега даже и това не намирам.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X