Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв е според Вас, минималният настрел за поддържане на добра подготовка с КНО?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв е според Вас, минималният настрел за поддържане на добра подготовка с КНО?

    От известно време насам исках да пусна такава тема, в която да обсъдим, по колоко изстрела следва да прави човек, притежаващ КНО, за да се приеме / въпреки всичките условности и много неизвестни, с оглед и индивидуални умения, опитност и подготовка /, че има добра подготовка за употреба на КНО?Нека обособим дискусията в насока, по колко на месец/година и/или седмица, ако има хора дето да посещават стрелбище всяка седмица?Надявамсе да се получи сносна дискусия.
    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

  • #2
    От: Какъв е според Вас, минималният настрел за поддържане на добра подготовка с КНО?

    Зависи дали го ползваш за домашна самоохрана или за спортни цели, в първия случай и един пълнител годишно е достатъчно, за другото незнам....
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Какъв е според Вас, минималният настрел за поддържане на добра подготовка с КНО?

      На времето стрелях поне по 50 патрона седмично . Всеки понеделник ходех на промоцията във ВИПа и бях доволен от себе си . Сега ме срам да си кажа от кога не съм стрелял все време не остава .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Какъв е според Вас, минималният настрел за поддържане на добра подготовка с КНО?

        Аз лично се стремя да изстрелвам по 50 патрона на месец. Сега обаче, поради липсата на стрелбище в Разград и поради наличието на тримесечна дъщеричка не съм стрелял от четири месеца. Правя си сухи тренировки като използвам тренировъчни патрони:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:171_1.jpg
Прегледи:1
Размер:9.7 КБ
ID:5514190
        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

        Коментар


        • #5
          От: Какъв е според Вас, минималният настрел за поддържане на добра подготовка с КНО?

          Според мен е строго индивидуално.
          Все пак по-добре да се стрелят по 5 патрона на 1-2 седмици, отколкото 50 патрона 1 път в годината.

          Коментар


          • #6
            От: Какъв е според Вас, минималният настрел за поддържане на добра подготовка с КНО?

            Ей това също става за сухо трениране, изрязваш и слагаш я под чекчето и се тренираш колкото искаш.

            Коментар


            • #7
              От: Какъв е според Вас, минималният настрел за поддържане на добра подготовка с КНО?

              Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
              Аз лично се стремя да изстрелвам по 50 патрона на месец. Сега обаче, поради липсата на стрелбище в Разград и поради наличието на тримесечна дъщеричка не съм стрелял от четири месеца. Правя си сухи тренировки като използвам тренировъчни патрони:
              [ATTACH=CONFIG]621878[/ATTACH]
              Тея хич не ме кефят - много се цепи пластмасата и след време се разглобяват. Аз ползвам алуминиевите които ми даде Кокала като след това почиствам патронника и пълнителя от алуминиевите стружки ако има такива.
              По темата - споделям мнението на Хосе - по-добре по малко но редовно отколкото с кофата и веднъж годишно.

              Сибирски, какво е това, гума за изтриване? Как точно я ползваш, че не разбрах?
              Последно редактирано от slaf4u; 29-08-13, 08:26.
              42

              Коментар


              • #8
                От: Какъв е според Вас, минималният настрел за поддържане на добра подготовка с КНО?

                Обикновена гумичка за триене. Изрязваш я по форма на този изрез тука, отбелязан с червено, и тя ще ти пази иглата.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от Sibirski; 29-08-13, 09:36.

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв е според Вас, минималният настрел за поддържане на добра подготовка с КНО?

                  Лично аз се стремя да не падам под 50 патрона на седмица, като примерно на два месеца правя по едно "ударно" с 200 -300 патрона. Преди съм стрелял много повече- стигал съм до 1000-1500 патрона на месец . Много е важно да си правиш анализ на грешките- в това отношение ползването на видео камера много помага. Хубаво е упражненията ти да са разнообразни и задължително с таймер - не е необходимо да гониш "рекорди" - интернет има достатъчно "класификации" на различни служби (основно американски) - хубаво е поне ведвъж на месеца да стреляш нещо такова за да се видиш до къде си стигнал.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв е според Вас, минималният настрел за поддържане на добра подготовка с КНО?

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    Обикновена гумичка за триене. Изрязваш я по форма на този изрез тука, отбелязан с червено, и тя ще ти пази иглата.
                    Ахам, представих си го. Несериозно ми се струва.
                    42

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв е според Вас, минималният настрел за поддържане на добра подготовка с КНО?

                      Пробвай и се учудиш.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв е според Вас, минималният настрел за поддържане на добра подготовка с КНО?

                        А ти как го ползваш след като оръжието ти е без чукче .
                        42

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв е според Вас, минималният настрел за поддържане на добра подготовка с КНО?

                          Понеже и аз пострелвам, все по-малко за съжаление, мога да споделя лични впечатления. За бързата стрелба, под един път седмично рефлексите отиват на кино, все пак по-бързо се влиза в час ако си го правил редовно някога. За прецизната, много зависи от КНО-то все пак, но минимум 50-100 патрона седмично, иначе-отначало. Ако КНО-то е МАКАРОВЕЦ Х 2 )

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв е според Вас, минималният настрел за поддържане на добра подготовка с КНО?

                            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                            А ти как го ползваш след като оръжието ти е без чукче .
                            Като си с Глок от много сухи.... ти пада челото на затвора накрая.... Звучи парадоксално ама съм го виждал вече на два пъти.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв е според Вас, минималният настрел за поддържане на добра подготовка с КНО?

                              Наистина е строго индивидуално / нивото на стрелкова подготовка /, но....същото зависи и от интезивността на тренировките......Според мен 200 патрона месечно на стрелбище е абсолютният минимум за някаква, подчертавам минимална подготовка......
                              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X