Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ФЕРОЗА ПОКУПКА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ФЕРОЗА ПОКУПКА

    здравеите колеги,утре ми предстои покупка на фероза 1997г от дупница интересува ме някои ако може да ми даде някаква информация каде и какво да гледам по джипката понеже нямам хал хабер за слаби места БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-08-13, 12:35.

  • #2
    От: ФЕРОЗА ПОКУПКА

    И ти ли нищо не откри за Короза в тоя форум?
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: ФЕРОЗА ПОКУПКА

      има доста информация,но за по старите модели! ако баде така добар някои колега от дупница да ми помогне с оценката на колата някои които знае какво да гледа ЧЕРПНЯТА ОТ МЕН

      Коментар


      • #4
        От: ФЕРОЗА ПОКУПКА

        Първоначално публикуван от VALIO442 Преглед на мнение
        има доста информация,но за по старите модели! ако баде така добар някои колега от дупница да ми помогне с оценката на колата някои които знае какво да гледа ЧЕРПНЯТА ОТ МЕН
        То фероза нови модели няма. Има фейслифт по някое време, състоящ се в нова решетка и фарове. Всичко останало си е еднакво от първата до последната излязла от завода.

        С 2 думи - гледай за ръжди и за проблеми по двигателя - неестествени пушеци, бълбукания в казанчето, течове и следи от бивши течове и все от сорта.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: ФЕРОЗА ПОКУПКА

          благодаря ти колега жив и здрав

          Коментар


          • #6
            От: ФЕРОЗА ПОКУПКА

            Няма да съм в града, иначе бих погледнал, доколкото аз разбирам.
            Но най-важното гледане за мен, освен това което се гледа на всяка кола, е за гнило шаси. ОСОБЕНО, ако е от Австрия.
            И да работят там раздатки, хъбове...
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: ФЕРОЗА ПОКУПКА

              Ръжда и гнило по рамата
              Включване и изключване на хъбовете-зависи какви са
              "Изгнил" ли е радиатора.
              Зацепва ли виското.
              Течове на масло и антифриз-има следи
              Палене и работа на двигателя-на място и в движение
              ...и бог да е на помощ!
              VENI-VIDI-VICI!

              Коментар


              • #8
                От: ФЕРОЗА ПОКУПКА

                Разгледай тази тема :http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=74667
                Написани са доста неща.
                Оператор на италиански реактивен жребец

                Коментар


                • #9
                  От: ФЕРОЗА ПОКУПКА

                  Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
                  Разгледай тази тема :http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=74667
                  Написани са доста неща.
                  оборудвах се и аз с жипка за сега вси4ко е нормално ферозата е 1997г. дали има блокаж на деференциала и от каде се пуска отпред като отвориш капака
                  има един дебел лост които от единия краи е с ухо а в другия квадрат не ми е ясно за какво се използва???

                  Коментар


                  • #10
                    От: ФЕРОЗА ПОКУПКА

                    1997г е ферозата която взех,има ли блокаж на дифа?

                    Коментар


                    • #11
                      От: ФЕРОЗА ПОКУПКА

                      Лоста е за крика. Няма модификации на Фероза с блокаж, по начина който е прието да се разбира.
                      Има серии с ЛСД на задния диференциал. Но ако това може въобще да се нарече блокаж, той е частичен.
                      Има безкрайно много информация по всякакви теми в подфорума. Разрови и ще намериш всички отговори.
                      Честито, добре дошъл и със здраве и безаварийно да я караш!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ФЕРОЗА ПОКУПКА

                        Защо всеки нов който си купи първият джип все за блокажи пита, да не мислите че правят чудеса................а и знаеш ли що е то блокаж на дифа и за какво служи????????????????.А сега честито за новата придобивка.Дай някоя снимка да и се порадваме и ние.

                        Ето малко информация
                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=316
                        Последно редактирано от jaxan; 31-08-13, 18:51.
                        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                        Коментар


                        • #13
                          От: ФЕРОЗА ПОКУПКА

                          Честито!Със здраве да я караш!
                          1997 година Ферози няма щото ги правят до 96год.
                          Мойта и тя е по талон 1996 ама по колани е 1991.
                          Дупнишките машини са италианки и нямат много ръжда ама....моторите им са кофти.
                          Прегледай всичко-ремъци, ролка, антифриз, радиатор, масла(преден и заден диф, раздатка и скоростна кутия и мотор).На задния диф пише LSD,ако е и му трябва друго масло!!!Спирачки и накладки,челюсти на задните и ръчна.Предни лагери -реглаж и гресиране.Гресиране навсякъде където има гресьорки по шарнири накрайници и карета.
                          Ферозата лесно прегрява,на мен ми строши лагер на полуоска/направих си го сам и евтино/,резервоарите гният/днес го свалях моя беше здрав ама му изтръмбуших всички излишни маркучета,боядисах си го и пак го окичих/.
                          Друго което трябва да огледаш са маншоните на полуоските,особено късата.
                          Пиша го това щото се надявам че си цапаш ръкавите,но ако си бяла яка всичко това ще го разбереш по-трудния и скъп начин.
                          Общо взето Фероза може да накара всеки шофьор да стане професионален механик.
                          Ако сега си купувах джипка щях да пропусна Ф-то от азбучника.......
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #14
                            От: ФЕРОЗА ПОКУПКА

                            Всяка кола може да те накара да станеш професионален механик, ако попаднеш на дарак.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ФЕРОЗА ПОКУПКА

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0403.jpg
Прегледи:1
Размер:147.5 КБ
ID:5514677 Това е джипчето,аз го взех без крик без пожарогасител хаха,повечето обяви пишат че има блокаж,за това питам вече го вкарах в черното и ми пламна главата от кеф иска гуми и обслужване

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X