Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Туаран - проблем с темпомат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Туаран - проблем с темпомат

    Питам от името на мой приятел, който е по бос и от мене технически. Той има Туаран и изведнъж, без видима причина темпомата( или круиз контрол) отказва да работи. Явно проблема е някакъв електрически или електронен, но трябва точния човек да погледне. Тъ въпроса и молбата ми е знаещите да препоръчат къде в софия да се закара возилото. Естествено питам за проверен човек, който да знае какво прави. Благодаря предварително.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    От: Въпрос за Туаран - проблем с темпомат

    Злати, ключето за включване им е слабо място. Лошото е , че се сменя с цялата ръчка и не беше евтино. При мен това не е от най-ползваните екстри и също не работи, но като разцъкам повече пъти и по-нервно ключето- тръгва. За първи се прояви като проблем,когато колата беше на две години. Ако държи да го смени, мога да дам препоръка за сервиз (на ЛС).
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Туаран - проблем с темпомат

      Първо да отиде на читава диагностика и ще излезе проблема. Най-вероятно е от ключа за включване или някое от микро ключетата на педалите на спирачката или съединителя. Всички тези неща могат да се проверят през vag com-a.
      Hyundai Galloper 3.0 V6

      0885 44 60 16

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за Туаран - проблем с темпомат

        И аз имах този проблем. Почваш да цъкаш нервно ключето, палиш, гасиш, чистиш грешки и се оправя, за малко- примерно 4-5 цъкания. Не можеш да минеш цялата магистрала от София до Ябланица - изведнъж изключва. Доста четох из форуми и навсякъде пишеше да се смени цялото лостче. Закарах я във Волксваген и ми я върнаха след 2 часа със сменено лостче. Не помня цената точно диапазона е 230 - 280 лева. Вече 2 години работи безотказно. От тогава избягвам да използвам функцията Cancel от лостчето - реших, че това им е проблема

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X