Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бинокли Pentax / Пентакс, въпроси и консултация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бинокли Pentax / Пентакс, въпроси и консултация

    Докато си избирах бинокли, се наложи да почета и пробвам, после ми се стори добра идея да напиша за пътя по който стигнах до избора...

    Малко теория, известна практика, или как и защо избрах бинокли Pentax…


    По повод на материала, получих много похвали, за които сърдечно благодаря, но и много въпроси. Знаете, че се постарах да отговоря на всички, но все пак ми се струва по-добра идея, всеки който има някакъв въпрос за Пентакс бинокли направо да пита в тази тема. Така всичко ще е на едно място и няма да има нужда да се повтарят едни и същи информации... Затова и откривам тази тема, ще е по-удобно...
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 26-08-13, 12:56.
    VPetrov.photography

  • #2
    От: Бинокли Pentax / Пентакс, въпроси и консултация

    На част от въпросите, които касаеха механичната здравина, отговорих на база впечатление от конструкцията и от това доколко се вижда при нормална употреба. Но не съм строшил все още нито един уред и нямам такива тестове. Ето информация, която намерих по въпроса в интернет:

    http://forum.guns.ru/forummessage/10/1035589.html
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      От: Бинокли Pentax / Пентакс, въпроси и консултация

      Здравейте.Виждам че съм първи с въпросите (лаик съм в областа)Спрял съм се на този Pentax 8x42 DCF HRc

      или Pentax 10x42 DCF HRc .Нямам никакви пряки наблюдениа на въпросната маркаРазликата между двата е в увеличението.8 увеличение или 10 кратно.Удачен ли е за разнасяне (в раничка) пеша и с велосипед предимно.Този поликарбонатен корпус не ми говори нищо.Капачките удобни ли са и прочие дреболии.Благодарско предварително за всички разяснения.

      Коментар


      • #4
        От: Бинокли Pentax / Пентакс, въпроси и консултация

        Между двата аз лично избирам 8 кратното увеличение, в статията за биноклите съм описал защо. Поликарбонатен корпус значи на български пластмасов корпус. Достатъчно здрав и надежден е, но не е като магнезиевият. Разликата е в това доколко след десетки години единият и другият ще са запазили възможно най-точно първоначалната си форма... За бинокъл е приемлив компромис, освен това е по-лек... Ако обаче задължително бинокъла ще се оставя като наследство на внуците, то магнезиев...
        Капачните са ОК, има леки специфики докато се свикне с окулярите, направени са да може да се ползва бинокъла и с очила... Накратко, ОК е!
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          От: Бинокли Pentax / Пентакс, въпроси и консултация

          Магнезиевият честно казано и на мен по-ми е на сърце, даже се колебаех Pentax 9x28 DCF LV P (останалите магнезиеви ценово ме притесняват) По-компактен за моите цели, но малката апература не знам как ще се представя.Ще питам тия дни какво има налично.Благодарско за отделеното време.

          Коментар


          • #6
            От: Бинокли Pentax / Пентакс, въпроси и консултация

            Хе... то и моят е с магнезиев корпус, но ако трябва да съм честен е повече от маниащина, отколкото нужда... Но 9х28 не бих си взел, защото ще е ОК на светло. Все пак човек знае ли кога ще му се наложи да ползва бинокъл? 8 х 42 е страхотен компромис и възможно най-универсален... 9 х 28 за през деня и на светло ще е ОК...
            VPetrov.photography

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X