Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конфискуваха ми джипа, съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Конфискуваха ми джипа, съвети?

    Докладвам накратко. След доста търсене си закупих джип от форума. Щастлив и весел се нареждам на канала в софийския КАТ за смяна на регистрацията. След сверка на номера на рамата ми сервираха, че джипа се конфискува - причина издирван от Интерпол Турция Причината за издирването и дата не е спомената, което е интересното. "Приятната" емоция не я пожелавам на никого. Последва ескорт до районното, описване на случая, писане, писане....
    Детайли около случая: джип Мицубиши Паджеро дълга база '93 по ВИН, първа регистрация по талон 10.94г. Човека, който ми го продаде едва ли е знаел за "изненадата" и все пак е имал луд късмет, че не са му направили справка за колата докато я управлява. Каръка явно съм аз.
    Моля, ако някой друг "щастливец" е минал през този път да сподели какво да очаквам и как да постъпя оттук нататък. Всякакви съвети ще са от полза!

  • #2
    От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

    Интерпол си е Интерпол , не е турски или какъвто и да е. Вероятно е обявен от Турция към Интерпол за издирване. Вероятно е "средство" към извършено престъпление на терориторията на Турция ,но е "избягал" . Не могат да не ти кажат защо са го задържали. Ще ти кажат...
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

      е, как я издирват? като чакат някой да дойде в КАТ с него.................нали са имали ВИН в базата данни досега????

      моя съвет е да си искаш парите от продавача!

      ето и една тема, в която има писано за подобен случай.
      Последно редактирано от IvanIvanovi; 26-08-13, 08:49.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

        Връщат ги, спокойно. Въоръжи се с търпение и чакай решението на прокурора......
        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

        Коментар


        • #5
          От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

          За съжаление и аз имах подобен случай. Купих прекрасна машина преди да влезем в ЕС и си я регистрирах без проблеми, след 2-3 години я продадох и след няколко дена купувача (от форума) се обади, че от КАТ му отказали да я прехвърлят без да обясняват защо , но и за щастие без да я поискат. Естествено предложих да му върна парите (без да съм виновен!). Човека взе другата ми "джипка" която гласях за себе си. Както и да е след още година-две я продадох на съфорумец за части Губейки 2/3 от цената и я отписах в КАТ, така и не разбрах какъв е бил проблема, но изядох дървото

          Коментар


          • #6
            От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

            Има няколко такива случки из Форума, поне една от тях - точно за Турция (някакъв мотоциклет беше). Обикновено колата се издирва във връзка с отдавна приключило дело, но някой чиновник е пропуснал да отмени издирването.

            Турската случка не я намирам, но ето ти гръцка:
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=122519

            Коментар


            • #7
              От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

              Koга ще стане практика пари да се броят след успешно прехвърляне? Купувачът си поема риска по техническото състояние, че и по документалното? Даваш пари и насреща - нищо.

              Коментар


              • #8
                От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                Шибана ситуация, но системата изначало е погрешна. Като си купиш колата и отидеш в КАТ - тогава ще проверяват,че на моята и номера си и взех и трябваше да си чакам големия талон две седмици да проверяват дали колата не се издирва. Разгеле не се издирваше та ми го дадоха, но ако се издирва ти го нахакват и толкоз. Дреме им за човека че е платил една шапка пари. Такава ни е държавата

                Коментар


                • #9
                  От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                  Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                  Koга ще стане практика пари да се броят след успешно прехвърляне? Купувачът си поема риска по техническото състояние, че и по документалното? Даваш пари и насреща - нищо.
                  Точно срещу тоя риск дали купувачът или продавачът, все тая. В общия случай.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                    Сега се връщам от районното. Взех си протокола по описа, важното е че гумите са надлежно описани Сега процедурата е следната, служебно от районното дознателя уведомява ДМОС, те запитват турската страна какъв е проблема и после обратно в прокуратурата. Там се решава в зависимост от случая ще го бъде или нанайси. Естествено всичко това отнема време, казаха ми за около два месеца, но едва ли. Дотук всичко е ясно.
                    Продавача едва ли е знаел за порока. Той е закупил джипа от варненска фирма 2012г, не е минавал канали само е сменил талона. Карал си го е спокойно и е имал късмета, че не е решил да ходи на почивка в Гърция примерно. Тази фирма пък го е закупила от друга още през 2005г. А вече последната от кого и как го е закупила не се знае, но става въпрос за сериозна фирма, която едва ли ще купува коли от съмнителни джамбази.
                    Въпроса ми обаче каква е практиката между продавача и купувача? Трябва ли да ми върне парите или не е длъжен, цялата контра в мен ли остава? Как е правилно да се постъпи от човешка и евентуално юридическа гледна точка?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                      Ако ти върне парите, колата ще остане негова, нали така?
                      Все едно, ако няма в договора такава клауза, ще трябва да го съдиш и да докажеш че го е направил умишлено.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                        Ти си "добросъвестен купувач" ..така ще погледне прокурора на казуса /поне в повечето такива случки е така/ Така , че ще ти я върнат. Другото е до човека.....
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                          В кое РПУ си?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                            8-мо. Между другото съм приятно изненадан от органите...засега.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                              Стискам палци да мине бързо цялата врътня.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X