Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конфискуваха ми джипа, съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

    Аааа...., аз бях само до тук, кой каквото иска да си мисли, то може на някой светофар да те изхвърлят от колата и да отпрашат в неизвестна посока, тогава финализираме окончателно сделката.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #92
      От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

      Имах предвид, че такова задържане на парите не е никаква гаранция дори и от гледна точка на съвсем ОФИЦИАЛНИ и без никакво престъпление действия...
      Както не е никаква гаранция и проверката на автомобила в КАТ..
      А щом няма гаранция, и това действие не ти дава никакво допълнителна сигурност - защо да се усложнява процедурата?
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #93
        От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

        Сделката е финалзирана в момента в който нотариуса се подпише. Последващата регистрация в КАТ няма нищо общо със сделката. Закона дава възможност да купиш кола,която изобщо може и да не регистрираш. Регистрацията е чисто административна процедура,която е нужна толкова,доколкото МПС-то да има право да се движи по улицата.

        Коментар


        • #94
          От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Имах предвид, че такова задържане на парите не е никаква гаранция дори и от гледна точка на съвсем ОФИЦИАЛНИ и без никакво престъпление действия...
          Както не е никаква гаранция и проверката на автомобила в КАТ..
          А щом няма гаранция, и това действие не ти дава никакво допълнителна сигурност - защо да се усложнява процедурата?
          Баш си е гаранция, ако се окаже че има запор примерно, купувача си получава парите продавача си взима стоката
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #95
            От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
            Сделката е финалзирана в момента в който нотариуса се подпише. Последващата регистрация в КАТ няма нищо общо със сделката. Закона дава възможност да купиш кола,която изобщо може и да не регистрираш. Регистрацията е чисто административна процедура,която е нужна толкова,доколкото МПС-то да има право да се движи по улицата.
            Кога точно ще е финала се уточнява в договора, финала не пада от небето, а в договора може да се запишат всякакви услови, приемвили и за двете страни, дори жената за една вечер , стига и тя да е съгласна.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #96
              От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

              Както винаги ние в България си го правим възможно по най-трудния начин. Не може ли КАТ да направи една инфолиния , на която всеки който иска да се обади , да продиктува номера и да разбера има ли запор няма ли, чия собственост е колата, крадена ли е не е ли има ли платен данък няма ли и така нататък.
              Нотариус е абсолютно ненужен в тази сделка, нотариуса няма задължението да проверява предмета на сделката за тежести а само потвърждава, че подписалите се страни са тези за които се представят.
              Процеса би могъл да изглежда така , обаждаш се на КАТ- 0700..... попълваш бланка с данните на купувача и продавача , подписват се и си готов.
              Ама не ние трябва да го правим по възможно най-трудния начин, документ за платен данък, малук талон, голям , талон , еко такса, талон за преглед , пък минаваш канал - бумаги и куп глупости които са абсолютно ненужни при положение че всичко може да се вкара в регистър и да не си губим времето 2 дена с глупости тичайки от опашка на опашка. И как производителноста в Българкия ще е висока като за всяко нещо търчиш като малоумен да събираш документи вместо да работиш. Ама май доста задълбах в друга тема. Сори

              Коментар


              • #97
                От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                Първоначално публикуван от orlinezze Преглед на мнение
                Както винаги ние в България си го правим възможно по най-трудния начин. Не може ли КАТ да направи една инфолиния , на която всеки който иска да се обади , да продиктува номера и да разбера има ли запор няма ли, чия собственост е колата, крадена ли е не е ли има ли платен данък няма ли и така нататък.
                Нотариус е абсолютно ненужен в тази сделка, нотариуса няма задължението да проверява предмета на сделката за тежести а само потвърждава, че подписалите се страни са тези за които се представят.
                Процеса би могъл да изглежда така , обаждаш се на КАТ- 0700..... попълваш бланка с данните на купувача и продавача , подписват се и си готов.
                Ама не ние трябва да го правим по възможно най-трудния начин, документ за платен данък, малук талон, голям , талон , еко такса, талон за преглед , пък минаваш канал - бумаги и куп глупости които са абсолютно ненужни при положение че всичко може да се вкара в регистър и да не си губим времето 2 дена с глупости тичайки от опашка на опашка. И как производителноста в Българкия ще е висока като за всяко нещо търчиш като малоумен да събираш документи вместо да работиш. Ама май доста задълбах в друга тема. Сори
                Колега не схващаш правилно идеята , в случая става дума за какво може да се направи пожелание ако човек иска да се осигури и в никакъв случай не е задължително
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • #98
                  От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                  Близко е до мисълта,че нотариусите трябва да ИЗЧЕЗНАТ от схемата.Взимат едни сериозни пари,а гаранции никакви.При недвижимите имоти е съвсем различно.
                  Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                  Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                  Коментар


                  • #99
                    От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                    Първоначално публикуван от CITIZEN Преглед на мнение
                    Близко е до мисълта,че нотариусите трябва да ИЗЧЕЗНАТ от схемата.Взимат едни сериозни пари,а гаранции никакви.При недвижимите имоти е съвсем различно.
                    Може би имаш предвид НЕ е различно за недвижимите имоти.
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                      Съвсем е различно,защото там имат достъп до регистъра на службата по вписванията и веднага виждат има ли "тежести" и всички сделки назад за даден имот,кой е актуалния собственик.При колите гледат ти ли си писан на талона и айде да дойде и жена ти.Затова при полицаите може перфектно да се върши всичко наведнъж.Обаче как се изтървават паричките?
                      Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                      Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                      Коментар


                      • От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                        Първоначално публикуван от orlinezze Преглед на мнение
                        Както винаги ние в България си го правим възможно по най-трудния начин. Не може ли КАТ да направи една инфолиния , на която всеки който иска да се обади , да продиктува номера и да разбера има ли запор няма ли, чия собственост е колата, крадена ли е не е ли има ли платен данък няма ли и така нататък.
                        Може, обаче отново нямаш никаква гаранция... Пример : КАТ ти казва - 'към този момент НЯМАМЕ ИНФОРМАЦИЯ автомобила да има запор или да се издирва'...
                        Това съвсем не значи, че след 5 минути няма да получат такава информация. И контрата пак си е в теб...
                        Например - Пешо ми свива колата и я обявява за продажба с фалшиви документи. А аз съм в командировка. Пешо е търговец и я обявява на ниска цена и я 'реализира' веднага.
                        Аз се връщам след седмица, когато новия 'собственик' я е регистрирал и виждам, че колата я няма. Обявявам я за открадната. И се развърта машината...
                        Това - като съвсем реалистичен случай... А ако отсреща стои човек, организирал застрахователна измама нещата стават съвсем мътни, защото ще я обяви за открадната чак когато всичко е приключило и парите са 'усвоени'..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Може, обаче отново нямаш никаква гаранция... Пример : КАТ ти казва - 'към този момент НЯМАМЕ ИНФОРМАЦИЯ автомобила да има запор или да се издирва'...
                          Не може. КАТ ти казва "глей си работата, такава информация НЕ даваме" !
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Не може. КАТ ти казва "глей си работата, такава информация НЕ даваме" !
                            Може може! Пише собственика молба и му се отговаря на това, за което пише. Ма това не значи, че ден или два след изготвянето на справката нещата няма да се променят. Та както каза и колегата:
                            ..Пример : КАТ ти казва - 'към този момент НЯМАМЕ ИНФОРМАЦИЯ автомобила да има запор или да се издирва'...
                            Това съвсем не значи, че след 5 минути няма да получат такава информация. И контрата пак си е в теб...
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                              И отново излиза, че таксите и документите за прехвърляне на автомобил пред нотариус са безсмислени - не те пазят от нищо повече от колкото един прост договор за покупко-продажба без нотариални заверки и такси.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                И отново излиза, че таксите и документите за прехвърляне на автомобил пред нотариус са безсмислени - не те пазят от нищо повече от колкото един прост договор за покупко-продажба без нотариални заверки и такси.
                                Пазят, пазят, щото са наследство от цоца когато запори над коли нямаше, но за сметка на това втора ръка кола струваше повече от нова в магазина, щото нали можеше да си я купиш веднага, а не да чакаш 10 години след като си платил.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X