Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конфискуваха ми джипа, съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

    Какъв КАТ бе. Трябва прост компир с достъп до база данни. Вързано там с интерпол, цру и който там решат. Отиваш и ако не си уред не ти минава продажбата. Няма нотариуси, алабализми, кат, простотиЙ.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

      Не винаги, и (обикновено) не са виновни наште. По-големи мърлячи са тез, дето им се кланяме оттатък. Изобщо не я свалят от отчет,когат я откраднат,намерят и върнат на собственика съвсем редовна. Ясен го каза, има и друга тема, освен за Гръцко. Но чакането и разходите вече са си наш патент,отделно дет никой не ги бръсне,когато питат интерпол (поне такова е обяснението, защо се бавят).
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #33
        От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
        Aко при всяка сделка се проверява преди да се плаща - проблемът ще си остава максимално близо до виновния.
        В описания случай, проблемът е в някой тиквеник или тарикат в Турция, който няма общо с обсъжданото МПС. Купувачът или продавачът е по-близо до него? Иначе да - обикновено продавачът има някоя изненада.

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        Аз пък на самия себе си нямам доверие. Сутрин, като се бръсна, се гледам в огледалото и си мисля "ах ти лисицо...".
        Колко е сложно, за 20 лева да речем, да има едно гише в КАТ, и всеки собственик да може да докаже, че колата е ОК преди да я продаде. Заплатата на служителката на гишето и тока за компютъра ще идват от 20те лева. Ама важното е да си виновен на някого...
        Кое е сложното ли? Това гише трябва да е целия "канал" на който да си качваш колата с все специалисти и техника - тук у нас нищо по-малко не доказва автентичността на регистрацията. Ти какво, искаш да обезсмислиш служба "регистрация на ППС" в КАТ?

        То ако почнем така, ще стигнем до въпроса защо са ни регионални регистрационни номера? Или нека са регионални, ама защо всъщност трябва да се сменят като купиш кола от съседния град? Да ти я записват в местния регистър и толкова.

        Така и така има ГТП, на който едни хора са длъжни да проверят номерата на шаси/двигател и им се плаща за това даже - какво пречи да се продава колата просто с валиден ГТП ?

        Коментар


        • #34
          От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Какъв КАТ бе. Трябва прост компир с достъп до база данни. Вързано там с интерпол, цру и който там решат. Отиваш и ако не си уред не ти минава продажбата. Няма нотариуси, алабализми, кат, простотиЙ.
          То теоретично това трябва да е работата на нотариуса. Не че пречи да се направи и с електронни подписи де.

          Тук претенцията на КАТ е за физическото съответствие между документите и железата, сякаш има особен смисъл тая работа.

          Коментар


          • #35
            От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

            Изобщо не е това работата на нотариуса ))) Той само удостоверява два подписа и наличието на няколко документа. Напълно ненужно.
            Претенция КАТ реално нямат, щото като не сменяш табели нищо не гледат по железата.
            Ерго, тъпотията с табелите от е някакво паразитно нещо останало от някога си.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Изобщо не е това работата на нотариуса ))) Той само удостоверява два подписа и наличието на няколко документа. Напълно ненужно.
              Аз не съм казал, че е нужно. Обяснявам какво би се случило като се махнат само някои от дивотиите (ясно е, че не може всички отведнъж). Примерно че за МПС трябва еди-каква-си форма на договор.

              Тук понеже е царството на джамбазите, а има автомобили които пазарно струват колкото километър-два от АМ Тракия, сигурно има и какво да се помисли за тях, без да се трови животът на редовия собственик.

              В някои страни автомобилът се счита за продаден като дадеш големия (той и единствен) талон на следващия собственик. Ти си откъсваш малко парченце от него и го пращаш на местната власт по пощата с много поздрави, да не те занимават с глупости.

              Коментар


              • #37
                От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                Ясене, регионални номера са нужни за да се отличаваме от "провинцията". Как бе, баба ми е раждана на пъпа на София, това, ако не си го закича като медал, кое?
                Друго си е да се изцепиш през джама "хайде бе селянин!". Мдааам...

                Добре де, да не е КАТ, който и да е, все тая. Би трябвало да може да провериш какво купуваш преди да дадеш парите. Другия вариант- пари даваш чак като си я видиш регистрирана на твое име. Ама продавача ще направи фик-флак при тая идея!

                И Ясен е прав, късам му големия талон, оставям си малкото откъснато листче с подписа, Че Джон ми е купил колата, и го засилвам по пощата да си гонят Джон. Работа за 2 минути. Ама сума и държавен служител ще умре от глад. И няма да сте им виновни...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #38
                  От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                  Е за ко да се търси нещо различно.
                  Що не се опиташ да откраднеш Макларън Ф1. Ако не го е продал знам на кой е и без да гледам у неква си боза с данни )))
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Добре де, да не е КАТ, който и да е, все тая. Би трябвало да може да провериш какео купуваш преди да дадеш парите. Другия вариант- пари даваш чак като си я видиш регистрирана на твое име. Ама продавача ще направи фик-флак при тая идея!
                    Някои не правят флик-флак.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                      За прехвърлянето на тенекията броих двуцифрено число стъпки, да не бяха и 20. Отиват над половината (~60%) за данъци, за да може да те разиграват като маймуна, да си оправдаят заплатите. Вече няма сива икономика, отива се на черна. Има едно понятие в техниката - "обратна връзка". Система без обратна връзка най-често излиза от контрол. В момента имаме положителна обратна връзка - тенденцията е за увеличаването на такси, данъци и цени, пенсионна възраст, бюрокрация, но за сметка на това се снижава качеството. Е тия дни в парламента заговориха за втора задължителна здравна осигуровка. Система с положителна обратна връзка излиза в една от двете крайни възможни позиции. Учихме го по теория на системите.
                      п.с. Устойчиви са само системи с отрицателна обратна връзка. Т.е. управлението да е в смислена посока.
                      Последно редактирано от Rabin; 26-08-13, 20:16.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                        Добре де защо в Германия и Австрия прехвърляш кола за 5 минути с един кауфентрак без нотариуси и други маймуни на клона и проблеми няма . На кауфентрака няма даже и ЕГН .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                          Щото сме търпеливи, имам предвид мнозинството.
                          Системата е с големи ходове на окачването и носи много, но не безкрайност. Вече съвсем открито се говори за отебаване на безкрайните повинности, а 700 те хиляди на държ. ясла все нещо трябва да ядат, и хем се множат хем повече искат от ден на ден. А не могат да вкарат всички в пандиза. В казармата не пишеха карцер, че няма хора за караул...
                          http://www.briagnews.bg/index.php?p=view&id=18969
                          Последно редактирано от Rabin; 26-08-13, 21:07.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            То теоретично това трябва да е работата на нотариуса.
                            Реално нотариуса няма право да проверява МПС за тежести. Каза ми го човек, работещ в нотариална кантора. Единствения ЛЕГАЛЕН начин е в КАТ и то в присъствие на собственика по талон, което според мен е пълен абсурд.
                            Давам пример:
                            - Оставям кола със запор в някоя автокъща за бартер, доплащам и вземам друга. Правя пълномощно на собственика да я продава/реално той няма как да знае че е с запор/.
                            Той я продава на купувач. Купувача брои пари/независимо дали е три или десет цифрена сума/, минава нотариус, плаща такси и комисионни, реди се в КАТ, там също плаща такси+комисионни и чак тогава лъсва, че колата е със запор.
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар


                            • #44
                              От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                              Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                              А, не би ли било прекрасно ако можеше преди самата сделка да може да се направи официална справка по ВИН-а?
                              В пространно (и разбира се, по журналистически - фрагментарно) одумвания в интернет-пространството публикуван за обсъждане проект на Закон за изменение и допълнение на Закона за движението по пътищата, е предвидена точно такава разпоредба:

                              § 4 Създава се чл. 142а:
                              „Чл. 142а (1) По искане на физически и юридически лица могат да се извършват справки в Министерството на вътрешните работи дали превозно
                              средство се издирва, след заплащане на такса в размер, определен от Министерския съвет.
                              (2) Условията и редът за извършване на справките по ал. 1 се определят с инструкция на министъра на вътрешните работи.”
                              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                              Коментар


                              • #45
                                От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                                "Koга ще стане практика пари да се броят след успешно прехвърляне?"
                                Като отидеш при нотариуса - той пише, брише проверява, и казва: може да си размените парите. В договора пише, че еди кой си е дал пари - другия получил кола в каквото състояние в такова. Без такъв договор не можеш да минеш КАТ. Е - аз ше се разпиша, че съм взел пари, като съм продавач, ма ше чакам тогава на добрата воля на купувача като се натутка да мине КАТ да ми даде парите..?!?!
                                Последно редактирано от Totko; 27-08-13, 00:38.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X