Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да сменя 80-ката?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Re: С какво да сменя 80-ката?

    Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
    На джипката ще и се налага да минава по 100+км офроуд за един ден и често ще е само 1 кола.
    Качвал съм се на такъв Рейндж и от моя гледна точка това е едно осакатено Дискавъри. Много е нисък и тесен, остава си вечно мой и съм скептичен относно здравината.
    ОК.,тогава направи избора между 100, 105 и 200!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #17
      От: С какво да сменя 80-ката?

      И аз съм в същата дилема, дали 100-цата да стане 200 или LX570; или да се добави лимузина и май клоня към първия универсален вариант
      Този Рейндж няма нищо общо с офроуда и не може по никакъв начин да покрие изискванията нито за пространство, нито за здравина... Става само за показване, гладки магистрали и спонсорство на сервиза на Форд...

      Коментар


      • #18
        Re: С какво да сменя 80-ката?

        Според моя скромен рисърч, на 200-ца с въздушно окачване не може да се направи лифт. Тоест може, но се маха въздушното. Най-реалистичния сценарий е да не се пипа окачването и с едни АТ гуми и по-малки джанти.
        В Австралия например имат някакви по-опростени версии, идеални за моите нужди, но ние се водим към Европа и получаваме само най-луксозния вариант.
        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

        Коментар


        • #19
          От: Re: С какво да сменя 80-ката?

          Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
          ... и с едни АТ гуми и по-малки джанти.
          В Австралия например имат някакви по-опростени версии, идеални за моите нужди, но ние се водим към Европа и получаваме само най-луксозния вариант.
          Няма ли начин да се поръча "гола", само с това, което ти трябва? Балканстар също се опитват да пробутват Рубиконите на двойна цена, с напълно излишна окомплектовка, ама ако се заинатиш (знам няколко човека, които го направиха), клякат и ти го докарват гол, без глупостите, които така и така ще изхвърлиш. Вярно - въпрос на дълги преговори и после чакане за доставка, но все пак се случва.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #20
            От: Re: С какво да сменя 80-ката?

            Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
            Според моя скромен рисърч, на 200-ца с въздушно окачване не може да се направи лифт. Тоест може, но се маха въздушното. Най-реалистичния сценарий е да не се пипа окачването и с едни АТ гуми и по-малки джанти.
            В Австралия например имат някакви по-опростени версии, идеални за моите нужди, но ние се водим към Европа и получаваме само най-луксозния вариант.
            Все пак ако се махне въздушното окачване губи много от комфорта и стабилността на асфалт.
            Според мен въздушното постига добър клиренс и с едни АТ гуми ще минава достатъчно добре.

            Може също да помислиш да си внесеш от Дубай, там се продават тези опростените, които не са д4д и без въздушно окачване. Според мен вариантът е да се кара с Дубайска регистрация. Там цените са доста добри, незнам ДДС и тн, ако може някой да каже...
            Последно редактирано от TLC14; 29-08-13, 09:38.

            Коментар


            • #21
              Re: С какво да сменя 80-ката?

              Хе, точно в Дубай съм се возил на такава 'опоскана' 200. Проверявах цените и бяха изгодни. Нямаха дизели/бензина беше 70 или 90ст./ и тези 'евтините' са някакви странни изпълнения, парното било слабо, материалите в купето изглеждат зле и предполагам, че нямат антикорозионна защита. Моторите и автоматичните кутии са от ТЛК 100 и се усещат като много различна кола от 200-ца. ДДС-то се оправя лесно, защото са със 7 места, но се отказах от тази идея заради горните причини и разправията, а и в БГ няма вторичен пазар за такава кола. В Австралия си имат големия дизел просто без въздушното, навигация, кожа и т.н.
              Като излезе 200-цата, от ТМ Ауто имаха за тестдрайв от тези по-опростените и ми дадоха да пробвам една, е това си беше идеален наследник на 80 И беше различна от дубайските - дизелов мотор, кдсс и т.н.
              "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

              Коментар


              • #22
                От: Re: С какво да сменя 80-ката?

                В Дубай има и много варианти. Някои са чист дизел без турбо, с ръчни скоростни кутии и без почти ниакаква шумоизолация; има и с повече екстри с обикновено окачване, даже продават и д4д европейската версия.
                Може да видиш някои опции тук: http://home.mobile.de/SWISSRAUSEDCARS#ses
                Иначе за ДДС е по-особено ако се кара с Дубайска регистрация, за да не се прави техно тест, тогава ще е по техния закон за ДДС.
                Тук има и повече опции:
                http://home.automobile.fr/GHASSANABO...RALTRADING#ses
                Тази 200-ца, която си карал в ТМ Ауто е интересна опция, незнаех за нея. Нищо чудно да дойде на цената на топ 150-ка.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X