Обява

Свий
Няма добавени обяви.

България за шест дни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: България за шест дни

    Последното утро. 8.00ч. След броени минути потегляме в посока, обратна на щастието. Позираме за снимки с изкуствени усмивки



    Последни приготовления



    Стойчо е готов и нервно потропва с крак



    Товарим се и потегляме към голямото село





    С цел да избегнем смъртноопасния и неприятен за мотористит,е натоварен, неделен трафик, се отправяме към Ясна поляна> Ново Паничарево>Маринка>Димчево>Присад>Дебелт>Средец>Ямбол>Сливен.





    яз. Мандра



    и пеликаните в него








    Между Присад и Дебел се натъкваме на отвратителен за кола път. Спираме за да обсъдим какво следва- продължаваме ли, връщаме ли се, разделяме ли се …




    Алтернативен път наблизо няма



    Иво прежали реното и продължава след нас



    Най-накрая излизаме на нещо, което малко повече прилича на път.
    Спираме за кратка почивка. Ориентираме се по картата





    Гледай, бе! Гладай какво ти показвам, остави тоя ГПС



    Колко ми тича само …



    Стояне, направи ми едно дарение бе, ще те споменавам с добро цял живот

    Докато се мотаем, от същия гаден път изскачат двама с БМВ-та и дойч регистрации. Помислих си, че ще спрат и се запътвам да ги поздравя. Да ама не! Подминаха. Викам на 100Ю да не се ядосва. И без това щяха само да ни бавят,





    Малко се поомотахме в някаква индустриална зона, но в крайна сметка сме на правия път



    Археологическите разкопки край Дебелт







    гр. Ямбол


    Специално за бат’ ви Милко



    Малко преди Сливен спираме за почивка. Да карам днес ми е неприятно. Нямам амбиция, но нямам и избор.





    Проверка на маслото



    Статуята на свободата върху мотор


    Парк Сините скали





    Спираме на едно крайпътно заведение за да хапнем





    Хапваме набързо и продължаваме.
    Спирка за гориво



    Изведнъж моторът започна да издава много неприятен звук – като на кокал У празна тенджера. Сещам се за приказката за властите и края на Дунава. Прималя ми. Този звук го бях чувал и преди, една минута преди да блокира двигателя.
    Незабавна проверка на масло и доливане за презастраховане



    За моя огромна радост и малко срам се оказа, че ключовете на контакта дрънкат в кормилото и звукът е досущ като на проблем в главата.
    Тук пътят ни с нашите авто-другари се раздели. Те поемат към Габрово, ние към София.

    Спирка за почивка с Карлово



    Настаняваме се в кафето срещу къщата на Дякона и … О, чудо! Звъни ми служебния телефон. Информират ме за горски пожар над вилната зона на квартала, в който живея.
    Пием на 2 на 3 количките и се мятаме отново на моторите



    Не сме спирали от Карлово до София, по разбираеми причини. На табелата на София обаче бях длъжен да спра! Тук завършва нашето пътешествие, тук се разделяме и със Стоян



    Подсетих 100Ю, че идва зима и следващата ни мото среща ще е вероятно след една година. Ето и неговата реакция



    Мъка,мъка,мъка ….

    Тук приятели, завършвам своят разказ за поредното ни незабравимо пътуване „България за шест дни”




    Благодаря на всички, които следяха темата и ме изтърпяха да разтягам локуми и да се подмотавам!
    Силно се надявам да не ви е било скучно!
    До нови срещи!

    Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-08-17, 10:32.
    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
    А+
    LZ1DRZ

    Коментар


    • #77
      От: България за шест дни

      Клавиатурата е цялата в пепел от цигарите,само ги паля и горят!Страшен пътепис!Браво!
      Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

      Коментар


      • #78
        От: България за шест дни

        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

        Коментар


        • #79
          От: България за шест дни

          Отново поздравления за Евгени!
          Справи се страхотно!
          Въпреки,че му давах зор да завърши пътеписа,сега усещането
          е същото както в края на пътуването........
          Изкарахме си страхотно!
          Весе и Евгени благодарско!
          Догодина пак!
          Ако е рекъл Господ и "хасвалт" и "гуръ"!
          Айде сега .............."ДА СМУЧЕМЕ"
          [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

          Коментар


          • #80
            От: България за шест дни

            Страхотен пътепис, не ми се искаше да свършва. Браво, много увлекателно беше.

            Коментар


            • #81
              От: България за шест дни

              Пътеписа наистина е страхотен! Дано и занапред ни радвате с повече такива, определено си заслужава!

              Коментар


              • #82
                От: България за шест дни

                Много ми хареса! Поздрави и пожелание за здраве на всички участници!

                Коментар


                • #83
                  От: България за шест дни

                  Пътеписа е невероятен! Видях че си писал в началото, че скарата на касата ти е зле - имах една скара на Givi някъде у нас, в събота ще я потърся и ако я намеря е твоя, само ми остави телефон за връзка

                  Коментар


                  • #84
                    От: България за шест дни

                    С удоволствие изчетох всичко. Браво, пожелавам ви още много подобни незабравими преживявания.

                    Коментар


                    • #85
                      От: България за шест дни

                      Благодаря за добрите отзиви!

                      Първоначално публикуван от namtar Преглед на мнение
                      Пътеписа е невероятен! Видях че си писал в началото, че скарата на касата ти е зле - имах една скара на Givi някъде у нас, в събота ще я потърся и ако я намеря е твоя, само ми остави телефон за връзка
                      Скарата е здрава, но е много тънък материала, от който е изработена. Аз също имам оригинална в нас, но китаецът е решил неговата да е уникална. Дали и твоята няма да е по-различна от китайчето!?

                      За тези, на които им е била интересна частта от Гоздевица намерих видеото, което е снимано там. Част от хората са тези, които срещнахме и ние, НО ми се струва, че са доста притеснени и обрани. С нас като че ли бяха по-ларж, ако мога така да се изразя

                      http://play.novatv.bg/play/316565/
                      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                      А+
                      LZ1DRZ

                      Коментар


                      • #86
                        От: България за шест дни

                        Добро пътешествие сте си спретнали. Повечето места съм ги обикалял, но е интересно да се видят през погледа на друг човек. Поздрави.

                        Коментар


                        • #87
                          От: България за шест дни

                          Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                          Благодаря за добрите отзиви!



                          Скарата е здрава, но е много тънък материала, от който е изработена. Аз също имам оригинална в нас, но китаецът е решил неговата да е уникална. Дали и твоята няма да е по-различна от китайчето!?
                          Здравей,

                          Намерих скарата и наистина държа да я получиш, независимо дали ще ти свърши работа за конкретната каса, може и да успееш да я моднеш някак... Телефонът ми е 0889 44 57 64, живея в Овча купел, когато решиш - звънни и ще се видим някъде да ти я дам

                          Коментар


                          • #88
                            От: България за шест дни

                            Страхотен пътепис! Евгени винаги успява да завладее читателя от самото начало по един готин начин Благодаря за споделеното и продължавайте все така!
                            HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                            Коментар


                            • #89
                              От: България за шест дни

                              Страхотен разказ! Благодаря за хубавата разходка

                              ...Само онази част от пътуването.
                              Онази част, с китното "селце" на "край света" - някак си ме изпълни със смесени чувства. (предполагам не само мен) Чувство на меланхолия, чувство на принадлежност, чувство на възторг и в същото време на яд.
                              Просто се замислих, защото знам, че ги има... колко ли села има като това? Колко ли хора никога няма да бъдат срещнати, колко ли съдби и истории ще потънат в забвение. Тъжно е.

                              Те са живели своето време... може би "живеят" щастливо и сега...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X