Обява

Свий
Няма добавени обяви.

България за шест дни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: България за шест дни

    Хубави са тези работи Евгени,дето ги правиш.Това е стъпка в посоката да не бъдат забравени ей такива места.Да се налива масло в огъня,за да не загинат съвсем.Да се поддържа интереса,а това го правиш много добре.
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

    Коментар


    • #62
      От: България за шест дни

      Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
      Хубави са тези работи Евгени,дето ги правиш.Това е стъпка в посоката да не бъдат забравени ей такива места.Да се налива масло в огъня,за да не загинат съвсем.Да се поддържа интереса,а това го правиш много добре.
      Е, ти пък сега! Изкара ме патриот-революционер . Бях там, снимах, сега ви показвам. Това е! Няма философия


      Още едно парче:

      Наближихме отбивката за Петрова нива. Спирам за да се консултирам с останалите, ще посещаваме ли тази местност или продължаваме към Малко Търново, защото времето напредва. Стоян взе да се двоуми, вика, че много сме щели да закъснеем. Аз обаче си давам сметка, че сега ако не ида да я видя от 12 км., едва ли скоро ще имам тази възможност от 600 километра. Така направихме и на миналите ни пътувания. На смешни километри от подобни забележителности сме били, ама нали все „Време няма”. Като че ли ще свърши света ако закъснеем. Ама за къде да закъснеем, кога да закъснеем и ние самите не знаем ... „Бързаме” и толкоз!

      Малко след като се отбихме по пътя за П.Нива, срещаме две добичета. Сещам се с носталгия за времето, когато по полето пред нас пасяха стотици подобни създания. С носталгия не за бай Тошо, с носталгия за моето детство, безгрижието, игрите ни...
      Спирам за да ги снимам. Между другото се сещам, дали аджеба Веселка знае що е то?
      Подозирах и се оказах прав, Не са черни крави!
      Ето какво са всъщност





      Не след дълго криволичещият път ни извежда на широка поляна-Петрова нива. Спираме край паметника под една сянка и се подготвяме за поредната опознавателна разходка. Веднага ни обикалят няколко любопитни (а може би по-правилно-гладни) четириноги














      Поразгледахме наоколо и се отправяме към постройката наблизо. Приближавайки я разбрах, че всъщност в тази сграда се помещава музейна сбирка свързана със събитията от Илинденско-Преображенското въстание. След платена символична сума, влизаме да се докоснем и до тази част от нашата история



      Влязохме в залата. Както очаквах, няма многобройни и уникални музейни експонати. По-скоро текст. Текст и снимки, които говорят много повече от една пушка или чифт цървули. Зачетохме се. Отнесохме се. Не ми пука колко е часа, не ми пука дали някой ще ми открадне каската, ръкавиците, дали не оставих ключовете на таблото. Откъснах се от ежедневието, в което бях миналите дни.
      Не само аз обаче проявих такъв интерес







      След като разгледахме и прочетохме всичко, излизаме навън. Явно доста се бяхме отнесли, защото се озовахме в миналото


      Воеводата идва да събира четата! Те хайдутите се „тагнали” у фейсо, че ще вземат участие у въстанието, ама нещо работа им наизлязла напоследук. Ще наминат некой друг път ...
      Сам си остана четникът

      Правим последни снимки преди тръгване







      Сещам се, че не си сложих печат в книжката за 100-те национални обекта. Връщам се за печата и подвиквам на 100Ю, ако има такава книжка да ударим печата и в нея.
      Наш Стоян какво чул, какво не чул, носи ми една книжка, ама аз от далеч видя, че не е как требе. Взимам я в ръце и изпадам в ужас!!!
      -Стойчооооо, какво е туй, бе!?
      -Ами каза ми да ти дам книжката и аз ти я дадох
      -Оффффф, зарежи! Тука за теб печат няма



      Качваме се отново на моторите и продължаваме
      По път виждам едно величествено дърво с табелка до него.





      Малко преди да излезем на главното шосе спирам. Ще снимам част от „Триъгълника на смъртта”Елхово, Грудово, Звездец. В казарма не ме взеха, щото вече не беше модерно да се ходи там, ама съм подочул това, онова.
      Ето, снимах от пътя заради тези, които са служели тук (ако има такива). Да видят какво е сега и да си спомнят какво е било, когато са набивали крак на плаца





      Надпис „БНА-верен страж на Родината!” и едно сгушено куче пред някогашния портал



      Отправяме се към Малко Търново. Темпото е стегнато, скоростта я повишихме на 100. Желанието ни е да заварим музеите работещи!
      Пристигаме навреме













      Аверите се запътват към музея. Аз предпочитам да полегна малко на едно дуварче и да си почина. Музеите съм ги посещавал десетина пъти в рамките на няколко проекта и години, Веселка също. Другите се отправят към своите 100 грама нови знания



      Ние с Веселка оставаме навън

      Ето в този парк



      ПРЕПОРЪЧВАМ горещо на тези, които не са посещавали музеите из М. Търново, а имат желание, да го направят. Може да са малки, но в никакъв случай не са бедни откъм съдържание. Служителите в тях са любезни и отзивчиви. Още повече, че в тях съм се забавлявал истински (говоря за природонаучния музей и информационния център) Там са демонстрирани креативни начини за предоставяне на полезна и интересна информация за всички възрастови групи!

      Нашите туристи разгледаха сбирките и напускат сградите. Коремите ни стържат.
      Паркираме моторите на един паркинг и тръгваме на разходка из града в търсеше на манджа! Сещам се за една кръчма, в която бях преди години заедно с една експедиция от Турция и колегите останаха доволни. И от ракията и от шопската и от свинската вратна (а, не! От нея не!) а и от момите де. Заведох групата до входа ама, тц. Не раПтят (както казва баба Емине от Гоздевица)
      Моткахме се доста докато открием заведение, по това време. В крайна сметка намираме и се настаняваме. Следва обилно наяждане





      Малеее, как ме домързя ... А и като гледам не само мен! Мисля си на акъла, на какво Резово съм тръгнал, като съм бил там 100 пъти, даже и преди 15 дни!? Да взема да измисля нещо и да се оправдая ... Това не се наложи. Всички решиха, че ще го отложим за утрешния ден. Предлагам да се спуснем към Граматиково и да излезем край морето. Да де, ама както каза колегата Karl, пътят М.Търново-Царево е отвратителен. Това по начало нас не ни тревожи, но все пак се съобразяваме и с автомобилистите. Айде-е-е-е ..... ще се спи по корем си мисля аз, като се сещам от къде трябва да минем. Обратно до Звездец>Крушевец>Ново Паничарево>Ясна поляна>Приморско. Прималя ми. Какво да правя, екип сме! Давай наобратно.

      Снимки от китното градче преди да изминем последните километри за деня

























      Веселке, стига снима, ами тръгвай, че гледай кое време стана






      На изхода на града спираме да заредим



      Гледам и Иво пристига със своя болид и се нарежда в бокса. Тимът е готов да обслужи автомобила



      Докато едни пълнят гориво, а други сменят гуми, трети мият слюдата на каската на пилота



      След секунди, болидът напуска бокса (по-точно след остра забележка на кисела бензинджийка. Е как няма да страда спортът в нашата държава при такова отношение!? Именно за това шейховете се отказаха от проекта си за Ф1 писта край доброславци ).

      Ако щете вярвайте, но толкова ме мързи и ми писна от път, че хич не ми се ходи никъде, даже ако има кой да ме закара до Приморско ще е най-добре. Ще е, ама няма...
      Налага се на самоход да се прибера.




      Ей го 100Ю



      по път за Крушевец



      Африката плува,плува





      И 100йчо се е схванал. Мотогимнастика
      Раз

      Два


      На мен ли ми се струва или направо си му малее тоз' мотор на дългуча!?


      Кратка спирка за снимка


      Вече сме в


      Това не знам дали не беше в Ясна поляна




      Малко преди




      Ехххх, облекчение, същото облекчение като през 2011-та. Живи и здрави пристигнахме до крайна точка. Бързо се отправяме към нас. Тонусът ми се повиши.

      Ето го момчета, ето го морето


      Сваляме куфарите и се забързвам да проветрявам стаите, че си представям какъв е мор в тях


      Хеви метъл, кучета и мрак


      След като се сетих, че мотоамбицията ми,живинката, която ме крепеше цяла година вече я няма, реших да слагам край на живота си


      ..., но ме разубедиха!

      Щом няма да се самоубивам, значи е време за кльопачка

      Тез убавци оглеждат легена



      Така приключи петият ден от „България за шест дни”




      Следва>
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-08-17, 10:31.
      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
      А+
      LZ1DRZ

      Коментар


      • #63
        От: България за шест дни

        Гена, я кажи цяла България обиколи, по-УБАВО от Буковец място найде ли :-)
        Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

        Коментар


        • #64
          От: България за шест дни

          Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
          Гена, я кажи цяла България обиколи, по-УБАВО от Буковец място найде ли :-)
          Камъкът тежи на мястото си!
          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
          А+
          LZ1DRZ

          Коментар


          • #65
            От: България за шест дни

            Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
            Е, ти пък сега! Изкара ме патриот-революционер . Бях там, снимах, сега ви показвам. Това е! Няма философия
            Това че скромничиш е добре! Ама то още повече потвърждава казаното! Просто правиш всичко по много приятен за окото начин.Благодаря! Продължавай в същия дух!!

            И не на последно място,кара и сивото вещество да заработи по един малко по различен начин!
            Иво (таксито) Андреев
            0988 91 80 50
            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

            Коментар


            • #66
              От: България за шест дни

              Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
              Това че скромничиш е добре! Ама то още повече потвърждава казаното! Просто правиш всичко по много приятен за окото начин.Благодаря! Продължавай в същия дух!!

              И не на последно място,кара и сивото вещество да заработи по един малко по различен начин!
              Който познава Евгени знае с какъв плам в очите говори по-някои теми :-)
              Интересно ще е когато стане на 55-60 :-)
              Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

              Коментар


              • #67
                От: България за шест дни

                Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                Който познава Евгени знае с какъв плам в очите говори по-някои теми :-)
                Интересно ще е когато стане на 55-60 :-)
                Според мене,тия работи или ги имаш,или ги нямаш.И ако да,са до гроб!Още повече че са подплатени и с бензин у г@зо.И се радвам че запознаването ми предстои!Надявам се!
                Иво (таксито) Андреев
                0988 91 80 50
                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                Коментар


                • #68
                  От: България за шест дни

                  Момци, ще ви баннат за неспазване на правилата. Правите реклама без да си плащате!
                  "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                  А+
                  LZ1DRZ

                  Коментар


                  • #69
                    От: България за шест дни

                    Отговорника на малкия музей на Петрова нива е жител на село Стоилово.Този човек,и в студ и в мрак целогодишно крачи по 7 километровата пътека от селото до местността и обратно всеки ден.Голям дух и издържливост.Евгени,Тодор не виждам на никоя една снимкаНямаше ли посрещане при това пътуване,както когато идвахте до Синеморец?

                    Коментар


                    • #70
                      От: България за шест дни

                      Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                      Според мене.....!
                      Нещо ми се изгуби едно твое мнение. Както и да е! Що се отнася до запознанството, не му ли се викаше на това - "на по бира". С удоволствие, винаги готов!


                      Първоначално публикуван от evelin d Преглед на мнение
                      Отговорника на малкия музей на Петрова нива е жител на село Стоилово.Този човек,и в студ и в мрак целогодишно крачи по 7 километровата пътека от селото до местността и обратно всеки ден.Голям дух и издържливост.
                      Видях, че човекът го прави за едната кауза. Едва ли финансовите облаги го привличат, ако изобщо можем да говорим за такива. Респект към такива хора!

                      Първоначално публикуван от evelin d Преглед на мнение
                      Евгени,Тодор не виждам на никоя една снимкаНямаше ли посрещане при това пътуване,както когато идвахте до Синеморец?
                      Тодор не можа да присъства, за съжаление. Всъщност той нямаше и с какво да ни посрещне, разпродаде си техниката. А и знаеш как е по вашия регион-ден година храни. Видяхме се все пак за една вечер на вилата.
                      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                      А+
                      LZ1DRZ

                      Коментар


                      • #71
                        От: България за шест дни

                        Ейййййй ..........................
                        Значи толкова търпях в тази тема,ама това вече не се търпи!!!
                        Евгени,моля те,ако обичаш, ВЕДНАГА да довършиш темата!
                        Все пак .."...които работят, работят! Които не работят да си чувстват работата"!
                        Докато аз си човъркам по "телевизора" ти вземи се стегни и приключи с тази тема,
                        защото съм открил нов разказ на Георги Бърдаров и почват да ми се мотаят разни в главата.
                        Не ходи да виждаш къде е брат ти,щото няма време!
                        и естествено една ранна за хубав ден
                        [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

                        Коментар


                        • #72
                          От: България за шест дни

                          А така,кажи му и ти!
                          Иво (таксито) Андреев
                          0988 91 80 50
                          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                          Коментар


                          • #73
                            От: България за шест дни

                            Първоначално публикуван от 100U Преглед на мнение
                            Ейййййй ..........................
                            Значи толкова търпях в тази тема,ама това вече не се търпи!!!
                            Евгени,моля те,ако обичаш, ВЕДНАГА да довършиш темата!
                            Все пак .."...които работят, работят! Които не работят да си чувстват работата"!
                            Докато аз си човъркам по "телевизора" ти вземи се стегни и приключи с тази тема,
                            защото съм открил нов разказ на Георги Бърдаров и почват да ми се мотаят разни в главата.
                            Не ходи да виждаш къде е брат ти,щото няма време!
                            и естествено една ранна за хубав ден
                            Ти си градско чедо- от метрото в кревата, от кревата в метрото. Лесно ти е!
                            Я вместо да даваш акъл си вземи колана, стегни се през кръста и ела да ти покажа как се разнообразявам аз с лопата и брадва - т*ва въглища, дръвЕ, бетон ....
                            Наистина съсипах темичката с това забавяне, но обещавам до края на седмицата да я финализирам.
                            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                            А+
                            LZ1DRZ

                            Коментар


                            • #74
                              От: България за шест дни

                              Ееееее!
                              Кога си ме извикъл и не съм се отзовал.
                              Даже и пожелание съм идвал!
                              ........вече го счупих тоз телевизор
                              [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

                              Коментар


                              • #75
                                От: България за шест дни

                                Първоначално публикуван от 100U Преглед на мнение
                                Ееееее!
                                Кога си ме извикъл и не съм се отзовал.
                                Даже и пожелание съм идвал!
                                ........вече го счупих тоз телевизор
                                Така де, две мнения няма. Ама сега ела Ти да работиш, а аз с кафенцето пред компютъра да си пиша в темичката ....


                                Първоначалната ни идея за шестдневното пътуване започна да се изпарява постепенно още от вторият ден след тръгването. Причините бяха две: първата е, че времето е твърде кратко за едно пълноценно пътуване, в което спокойно можеш да спреш на забележителни места по пътя си, да се насладиш на гледката и да си отпочинеш, а втората е, че не бяхме водили счетоводството коректно. Допълнителна тежест върху везната се оказа съвпадението на нашето пребиваване там, където бе организиран и националният оффроуд събор. Стана ясно, че след един ден изтягане на плажа край резиденция „Перла” ще поемем директно към София по Подбалканския път.

                                Съботната утрин се изтягаме до късно в леглата, днес ще работя айляк. С Весето сме намислили да идем на събора, докато чакаме останалите да се разходят до Резово.

                                Денят се познава по утрото, а то беше доста обещаващо



                                Бърза оперативка на закуска и всеки хваща по пътя си





                                Ние с Весето се озовахме на пясъка





                                И в подкрепа на тезата, че децата никога не порастват, а само си сменят играчките с по-големи, публикувам следващите снимки.

                                Някои са си играли с хвърчила някога, продължават и до днес



















                                Други пък със самолетчета










                                Някои си мислеха, че са Батман-и



                                В интерес на истината си изкарах акъла за тоя пич. Викам си: „Не му се отвори парашута”, а той си се забавлява, човекът!

                                Други пък се отдадоха на заслужена следобедна дрямка



                                Предполагам този човек се мислеше за някое животно




                                Тук ми се видяха познати (от аватар) физиономии



                                Ето ги пристигат и Резовците



                                Всички този ден, на този плаж бяха екстремисти … с изключение на нашата групичка. Веселка веднага заформя едно състезание



                                и разпределя играчите



                                Падна голямо въртене, тичане премятане – като малките деца. Какво си мислеха околните не ни интересуваше. Голямо забавление беше.

                                Дадохме пример и на най-младите. Спортът е здраве!







                                Слънцето е по залез. Изкъпахме се в морето, правим обща снимка и се отправяме към квартирата



                                Както колегите загряват двигателите на своите машини (джипове, мотоциклети) преди състезание, така и нашите герои загряват преди финалната отсечка



                                После поемаме към „трасето”

                                Романтично име за …



                                Вече сме на пистата, но 100Ю не вярва. Това, че му скрихме ГПС-а не свърши голяма работа. Той имал и на телефона.
                                Проверява дали сме в правилното заведение



                                След около 40 мин ….



                                Вечерта я приключихме с едно културно мероприятие наречено „Еврофолк”
                                Имаше изпълнители от доста съседни страни



                                Уморени и напоени, някои поклащайки се в синхрон с морските вълни, се прибрахме за последната нощувка от нашето пътуване

                                Следва>
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-08-17, 10:32.
                                "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                                А+
                                LZ1DRZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X