Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премахване блажна боя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Премахване блажна боя

    Купих си Терминатор на Мегахим.
    Освен че мирише гадно и мога да се надрусам друго не прави.
    Дори на практически свалена боя с пистолета за горещ въздух и шпаклата пак нищо не става.

    Нещо проверено или да прибягвам към ренде и шкурка?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: Премахване блажна боя

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

    Нещо проверено или да прибягвам към ренде и шкурка?
    Ако искаш после да го оставиш натурално, демек на фладер само рендето и шлайфата. Друго не помага

    Коментар


    • #3
      От: Премахване блажна боя

      Проверено... ами терминатора. Има и аналози, подобни са.

      Коментар


      • #4
        От: Премахване блажна боя

        Хвърлих боб и ми показа, че става дума за дърво (дограма или врати). Ако бобът ми е показал грешно, предварително се извинявам за долуописаното:
        Необходими инструменти са 1. Лентов шлайф; 2. Ъглошлайф 115 - 125 мм. 3. Бормашина с гумена шайба и шкурка; 4. Дървено трупче с прави ъгли и шкурка 120- 200.
        Големите повърхности с 1, по- грубичко, с шкурка 60-80. По- ситната се задръства бързо, по- едрата оставя прекалено големи дерюги. Чупките ги минаваш с ламелна шайба на 2. Тя обира добре остатъци от маджун, кит и прочее. Пробвал съм и с 3, но често задира и бързо се къса. Времето на този инструмент настъпва след ъглошлайфа и лентовия шлайф. След като си обрал всичко с 1 и 2, минаваш повърхностите с 3 или 4. Веднага ти казвам, че 3 е мързеливият вариант, понеже разсича жилките на дървесината. Правилното е да отвършиш нещата с 4, по дължина на влакната. Много е кефещо да свършиш всичко с 2. Не се лъжи, 11000 оборота в минута полират дървото и после лаковете не поемат както трябва. Повърхността трябва да е леко наранена, за да поеме добре. Въпросът с безири, нитроцелулозни, алкидни и прочее бои е друг... ако бобчетата са показали вярно, ще се разпростираме и на тая тема.
        П.П. Щях да забравя. Събираш си стърготини от шлайфането, бъркаш ги с лака, с който смяташ да лакираш и получаваш перфектния кит за дупки, изскочили чепчета и прочее.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #5
          От: Премахване блажна боя

          Мерси Тропчо, съвършено правилен боб си хвърлил.
          Идеята е боята да се махне и дървото да се лакира. Това с кето си играя сега е бор - една каса - вратите още не знам от какво са правени.
          ще трябва и някакъв кит обаче на места
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Премахване блажна боя

            Що се занимаваш с глупости? ПВЦ-дограмата отдавна е измислена, а цените вече са народни. Едва ли имаш повече от 2-3 джамчета...

            Коментар


            • #7
              От: Премахване блажна боя

              Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
              Що се занимаваш с глупости? ПВЦ-дограмата отдавна е измислена, а цените вече са народни. Едва ли имаш повече от 2-3 джамчета...
              За имане на повече от 2-3 имам, ма дограмата е сменена с ПВЦ. Има няколко каси или там как се казват без врати и две-три врати съсе касите )))
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Премахване блажна боя

                Е, вратите са доста по-лесни. Усилието си струва ако са от качествено дърво и стаите са прясно ремонтирани. Инак...къртииии

                Коментар


                • #9
                  От: Премахване блажна боя

                  Съсем прясно.
                  Иначе нямаше да ги барам ич.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Премахване блажна боя

                    Кит- прах от шлайфането, с лак, предвиден за лакиране. Продават и кутийки с готов, но рядко улучват цвета. Първо мажеш с мазен, бавносъхнещ лак, за да поеме дървото. Чакаш 2-3 дни. После запечатваш с бързосъхнещ, за да направи устойчив на драскане филм. Е, безирът може да съхне и 5 години, но забравяш за всякакви гадини по дървото. Много зависи какво целиш с ремонта на дръвцето.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Премахване блажна боя

                      Поправянето на стари врати е старо и процъфтявашо занятие. Специално мога да кажа за Италия - намазват се с терминатора, или каквото си имат там (или спирачно масло?), оставят ги на слънце за ден, и после с парцал и телена четка всичко пада. След това се почиства с чист парцал и напълно изпаряващ се разтворител, после вече се шкури ако трябва, китва, и обикновено лакира. Или боя.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Премахване блажна боя

                        lodkar, човекът казва, че след терминатор и горещ въздух има остатъци. Навремето имаше "Дунавски вълни" ама и те за спечена боя и маджун не вършеха работа. Освен това, лекото и правилно (надлъжно) нараняване на дървото си е желателно, с оглед качественото лакиране. Говоря само от личен опит. Никой не ме е учил и съм стигнал до тези изводи единствено на принципа "проба- грешка". За това, утре влизат дограмаджиите вкъщи. cveta68 го каза. Виж, на 150 годишната къща на село, не бих го причинил, но в апартамента, в Пловдив, го причинявам.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Премахване блажна боя

                          Аз я играх тая на времето като реших да си оставя старите таблени врати в къщи . Първо с пистолета за горещ въздух и каквото остане с шкурка никаква химия не помага . На времето ми бяха донесли някаква смивка от аерогарата с която обработвали самолетите ама не посмях да я пробвам върху дърво .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1931.jpg
Прегледи:1
Размер:66.4 КБ
ID:5511641
                          Последно редактирано от sek.1; 23-08-13, 04:52.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Премахване блажна боя

                            Ето това работи http://shop.abtomoto.com/index.php?r...roduct_id=4662.
                            Флакона е около 10 лв и едва ли би оправил едната страна на една врата,така да се каже не много рентабилно но пак е марзеливо.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Премахване блажна боя

                              Няма задоволителен начин, особено при повече пластове боя и много чупки и форми. Пробвах какво ли не. Масивни врати по 100 кила качествено дърво ще ги изхвърлям и ще взимам нови. На какво ще попадна обаче , не знам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X