Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой мобилен оператор ползвате и защо?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

    Минал съм през всички. Откакто ползвам Виваком се родих. Аз нямам забележка, обслужва ме акаунт мениджър, съветва ме възможно най-правилно. Бонусите им също не са за изпускане. От плана който ползвам почти никога не изразходвам минутите. Всеки месец остават около 10%, значи съм го подбрал правилно. За сумата, която им плащам получавам услуга, която ме задоволява напълно.
    LZ1PER

    Коментар


    • #47
      От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

      Предплатените карти - включи ги в анкетата. 11 стинки на минута, и то само когато говориш!
      За майтап - у бизнес парка на Виена - Примата ме спаси, другите все нещо недоизмислили. Гледам на сайта им - имат покритие, активиран роуминг, ама греда! Не може да избираш.
      Последно редактирано от Rabin; 23-08-13, 12:40.

      Коментар


      • #48
        От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Ама използвате ли още стационарен телефон?!?
        Имам комбинация от жичен (стационарен) и мобилен и интернет и телевизия... изгодна оферта към Виваком, но реално почти не се ползва.

        Коментар


        • #49
          От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

          От 30.03.1998 год. съм пациент на М-тел. От преди три години съм и на Глобул.Нямам претенции към никой от тях. Говоря много, не ползвам нет от никой от тях. Общо взето не съм имал никакви ядове. Сметките миса поносими единствено ме тормозят особено Глобул с "нови оферти", но ги научих да ме извадят от списъка на клиентите на които се предлагат новите планове и услуги. В Шумен в офисите, в които ходя да плащам и за двата оператора ме познават и винаги са били много внимателни и ненатрапчивио нахални. За Боб и Вива не съм мислил никога.
          LZ3YG

          Коментар


          • #50
            От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            То ясно, че е въпрос на избор, но ми е странен изборът, при положение, че много голяма част от хората (в т.ч. и възрастните) вече имат мобилни телефони. А точно в надеждността не съм убеден. Като гледам информацията на сайта, тия стационарни телефони, дето ги дават Мтел-ци, май не са по жица, а са си комуникация по GSM-мрежата. Само дето крайното устройство е обикновен телефон. Т.е. надеждността на стационарните телефони е същата, каквато е и на мобилните.
            Точно така. Тези за които говориш имат СИМ карта. Особеност е,че не е разрешено да се сменя местонахождението с комерсиална цел и формално се водят -стационарни. Но технически не са.

            Фиксиран телефон ( не аналогов)се включва в розетка в стената , така както едно PC включено в LAN мрежа. За това им казват и разговорно landline.
            Последно редактирано от Жоро Байкушев; 23-08-13, 13:46.
            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • #51
              От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

              Ментел и виваком от 1 година, защото на село Ментел загуби покритие. От виваком ме дразнят да приподписвам 2 год. договор с/у 5% отстъпка от договорения план.
              Да видим какво ще направят новите.

              Търся мобилен интернет, но такъв в село - нъц, нЕЕма. Мечтата ми е да слушам радио онлайн докато си возя меките задни части.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #52
                От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Ментел и виваком от 1 година, защото на село Ментел загуби покритие. От виваком ме дразнят да приподписвам 2 год. договор с/у 5% отстъпка от договорения план.
                Да видим какво ще направят новите.

                Търся мобилен интернет, но такъв в село - нъц, нЕЕма. Мечтата ми е да слушам радио онлайн докато си возя меките задни части.
                Аз съм с накяква младежка програма на глобул и нон стоп съм в нета... Когато съм извън града, например на село си пускам радио, онлайн... Та, интернета към глобул, лично мен ме кефи, а и тарифния ми план е супер....... за млад меринджей като мен. За 10 лв. говоря, та и артисват минутки....

                Коментар


                • #53
                  От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                  Резултата до тук показва каквото си и мислех - Мтел Номер 1, Виваком 2 и неочаквано за мен Глобул много близък номер 3 (мислех си, че са по-назад?).
                  Естествено нашата анкета хич не е представителна, но все пак носи информация. Много ми е интересно как Мтел запазват това си сериозно предимство, при очевидно значително по-лошите си предложения (Към момента!!!) Явно Робската система с двугодишните договори е Заробила доста хора (Включително и мен с една карта и апарат за жената ), въпроса е кой ще разбие схемата? Кой ще предложи по-малко заробващи условия?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Ама използвате ли още стационарен телефон?!?
                    М-хм.
                    М-тел го дават с два номера, "мобилен" - с код 088 и "градски/селски" - в случая с код 0650.
                    Така всички от селото, които ползват все още фиксираните телефони на Виваком, не се притесняват да звънят от тях на "градския/селски" номер, защото им се таксува като вътрешноселищен разговор.
                    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      Резултата до тук показва каквото си и мислех - Мтел Номер 1, Виваком 2 и неочаквано за мен Глобул много близък номер 3 (мислех си, че са по-назад?).
                      Естествено нашата анкета хич не е представителна, но все пак носи информация. Много ми е интересно как Мтел запазват това си сериозно предимство, при очевидно значително по-лошите си предложения (Към момента!!!) Явно Робската система с двугодишните договори е Заробила доста хора (Включително и мен с една карта и апарат за жената ), въпроса е кой ще разбие схемата? Кой ще предложи по-малко заробващи условия?
                      А защо реши че всички са на 2 годишни? Аз последно сключих едногодишен, който изтече преди година сигурно. Сега съм - пей сърце. Не съм усетил нужда да ги сменам. Vivacom например ми е МНОГО назад в списъка, откакто въртяха номера на мой близък.
                      Сигурно ще се намери и по-добра оферта. Дори в мтел може да се намери вероятно. Просто не ми е приоритет. Аз съм си мързел принципно. Интернета ми е ОК (домашния), останалото - колкото толкова.

                      @ronin - това работиш и сигурно е така, както казваш. При мен като лаик се получава винаги да имам покритие на доста места, където Globul-ския на жената или на родителите ми няма. Говоря за телефонно покритие, а не за всякаквите там данни. И не съм от силно обикалящите баири и полянки, дори напротив - за нещастие обикновено съм в цивилизацията.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                        Чисто технически не съм запознат дали gprs-а и войса вървят ръка за ръка,т.е там където няма гпрс да има войс или обратно.Колегите от развойната преди да вземат около 5 000 дейта карти правиха тестове ,сложиха устройства в колите с гпрс отворена сесия в продължение на месеци,съответно с карти на всички оператори,колите съответно обикалят из цялата страна даже и офф.Ако е интересно мога да питам колегата който отговаряше за това и да сложим тука резултата.Относно мтел,не двугодишните договори а корпоративните им групи и факта че стартираха първи ги извежда на челна позиция.При мен на ден имам между 60 и 100 обаждания на ден,не съм си водил статистика но бих казал че 90% са от мтел към мтел,дори и повече.Интересна тенденция е също че почти 100% от ромите използват глобул.

                        Някой наясно ли е с тарифните планове на мтел в момента,трябва ми такъв с минимална месечна такса и безплатни минути разговори към тяхната мрежа с минимум 1000-1500 мин. на месец.Трябва ми за четвърти телефон !

                        От анкетата пък съм изненадан аз,според мен виваком трябва да са доста по назад и не съм забелязал да са много актуални,освен ако не е вариянта с преносимоста на номерата и съответно да незнам че дадения номер е виваком заради примерно стария 088 ,моя апарат е с две сим карти и като види 088 изходящите минават през мтел,като види 089 съответно глобул като види нещо различно пита от коя карта да е изходящото обаждане?
                        Последно редактирано от Roninn; 24-08-13, 07:11.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                          Бях много доволен от Мтел и съм техен клиент/както и цялото семейство/от дълги години,с тази компания имам и много готин спомен като печалба от игра 10 бона,но миналата година ме набутаха с гаден договор със стационарни телефони.Въпросните телефони се оказа ,че трябва да ги взема след като бях подписал всички формуляри,разбира се даже не ги и активирах,защото не ми трябват стояха си в кутийките,а сметката ми надебеля с едни 6лв. за нищо.На всичкото отгоре преди 3 месеца когато се отказах от тях и ги върнах в техен офис трябваше да им плащам още един месец такса,оказа се ,че след предаването на апаратите единият е бил активиран и ползван.Всичко се пресече когато се свързах с" Агенцията за защита на потребителите"и по техен съвет /дадоха и телефон хората/съобщих на оператор ,че пускам жалба в комисията по съобщенията,сметката беше коригирана веднага,но при следваща издънка сменям оператора,накуп всички карти,незнам може би Виваком и най- вече заради обхвата,в това отношение Мтел са много зле.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                            Предлагам едно понятие да коригираме. Кой има безплатни минути? Де да отида, че да дадат безплатни минути? Вероятно имате предвид предплатени, т.е. първо ги плащаш като абонаментна такса, после ако ги изговориш - изговориш.
                            Едно нещо много ме дразни, някои приятели го правят. Обаждам му се, от другата страна отвори за 2 секунди, и вика - чакай, ще те избера, преди да успея да кажа дур-гял. Имат хиляди минути и се чудят кво да ги правят. Пак се разберем за едната минута, която вече ми е чукнало в моята сметка, и освен това са 11 стотинки. В пъти повече разправия, търся другия телефон с неговия оператор, заради едните 11 стинки, които вече съм платил!

                            Другото което е - все на мен ли се случва, ама за едно говорим като сключваме договора, съвсем друго правят. Ментел няколко пъти ми ресетваха безплатните номера, и аз набутах сума ти сметки заради което. Ама грешка в системата, ама не знам кво - що тия грешки да са за моя сметка, бе мизерниците? Роумингите не знам как ги смятаха, ама за няколко минути в Ирландия платих 2 пъти по 80 лева, при обикновено 40 на месец.

                            И третото - един колега изпищя 1400 ли, 2400 лева ли беше по спомен сумата - врътнали го с нета, не знам конкретния случай да имам идея кой крив - кой прав. Обаче му вярвам, че не е ползвал умишлено. Прехвърли заради тая работа де що има на жена си, и чака да го влачат по съдилища.

                            Оня ден гледам може да си купиш iPhone само с договор, не, че съм се засилил. Без пари да ми предложат договор - не подписвам, досега само ядове - няма пропуск. Умишлено правят развалянето им трудно, да си отмъстят най-вероятно.

                            п.с. В момента плащам доста повече за нет, а с телевизията като разходи време и отчасти пари съм в друго измерение. Но договор - само при липса на алтернатива. Нервите и те струват пари, косвено.
                            Последно редактирано от Rabin; 24-08-13, 10:27.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                              Имаше една случка, преди 1/2 години не си спомням точно, когато всеки се оплакваше от надуването на сметки, мисля, че Мтел бяха номер 1 в това отношение.
                              Какво стана... Адвокат, забравих му името.... Купува 2 сим карти на Мтел... Едната СИМ карта я използва в собствения си телефон и разговоря с нея, а другита СИМ карта, я слага в сейф и никой не разговоря от нея, нищичко...
                              Какво се получава след 1 месец. Тази СИМ карта, която е в мобилния апарат, има сметка, еди каква си.... Другата сим карта която е била в сейфа, има 24 лв... мисля, че беше... сметка... Е КАК?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Чисто технически не съм запознат дали gprs-а и войса вървят ръка за ръка,т.е там където няма гпрс да има войс или обратно.
                                Второто е надстройка на първото при така зададения въпрос. Иначе и без ГПРС може да се ползва воиса чрез ИП Телефон или ПС. Много комбинации има.

                                GPRS( технология за пакетиране на данни за мобилни услуги при мрежа 2Г +) е пренасяне на данни. http://en.wikipedia.org/wiki/General..._Radio_Service
                                VoIP( технология за глас през интернет мрежата )http://en.wikipedia.org/wiki/Voice_over_IP

                                По подробно http://www.diva-portal.org/smash/get...FULLTEXT01.pdf

                                ПП Да допълня,че в България ползвах на Мтел Хоум Бокс ( устройство със СИМ карта) за доставка на Интернет и Телефон, пак водещо се стационарно. Кокато ползвах телефона, нета спираше. Отделно непрекъснато ми звъняха по телефона от Мтел,че съм си променил местонахождението а просто сигнала им се губеше и устройството се връзваше автоматично към най близката съседна клетка. Пълни глупаци.Затова ги оставих и минах към Виваком. Обхвата им е малко по добър, но мога да си местя устройството къде си искам. Но до колкото разбрах при натоварен трафик Войса има приоритет пред ГПРС също.Такива са им възможностите -така го правят.
                                Последно редактирано от Жоро Байкушев; 24-08-13, 09:03. Причина: ПП Допълнение
                                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                                В. Иванов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X