Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

    Здравейте!
    Проблемът ми е следния. Акумулаторната батерия на автомобила е малка и при стартиране на бензиновата печка напрежението пада под 12V поради което електрониката на Вебастото не позволява на печката да се запали. Акумулатора е на няколко месеца и редовно зареждан на токоизправител. Казвам го защото варианта пак да дам сто и нещо лева за нов не ме устройва. Предпочитам да разпитам за някаква система която да мога да си направя и с нейна помощ да поддържам напрежението над 12V в продължение на десетина секунди докато трае старта. Тези 12V се изискват от електрониката за да продължи процеса на запалване. Проблемът ми е чисто електрически и ще се радвам на помощ от съфорумниците които са приятели с токовете.


    Поздрави!
    Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

  • #2
    От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

    Насочи се към авто озвучаването там имат едни мощни "кондензатори" които обират тези падове на напрежението като удари бас колоната

    Коментар


    • #3
      От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

      Колко ампера ти падат?

      Електрониката по лодките е така,пускам електрическа лебедка за да вадя котвата и ако косвените са вързани към тяговите за лодката ми гасне електрониката която е едни ммммм 15-20 ампера да речем.

      Вебастото колко смуче или колко ампера смуче стартера знаеш ли?
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

        Първоначално публикуван от Виктор (V69) Преглед на мнение
        Тези 12V се изискват от електрониката за да продължи процеса на запалване. .
        Ако си захранил печката с прекалено тънки проводници има вариант загубата на напрежение да е в тях. Ако не са те виновните, може да дадеш на някой да преправи електрониката, така че да не е толкова чувствителна и да работи до поне 10V .

        Коментар


        • #5
          От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

          Или слаба нагоряла връзка,на 210 Бенци ми беше изгнила зад десния фар та като се нервирай леко с бушоните и взе да пуши и аз до нея.

          Спадек на пенте му викат чехите,някой ако е барал там нищо чудно да кляка при старт или от връзка или от кабел.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Или слаба нагоряла връзка...
            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Ако си захранил печката с прекалено тънки проводници има вариант загубата на напрежение да е в тях.
            Меря волтовете на клемите на акумулатора, там отчитам спада на волтажа. Няма как да е от кабелите или от лоша връзка. Проблема е само и единствено в акумулатора.


            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            ... може да дадеш на някой да преправи електрониката, така че да не е толкова чувствителна и да работи до поне 10V .
            Не знам дали говориш от опит, но аз като погледна електрониката на печката и оставам с впечатлението, че там пипане няма. Печката принципно може да работи и с по-малко от 12V но е програмирана да изключва когато напрежението падне с цел да не ти източи акумулатора и да нямаш ток да запалиш колата. Електрониката не ми е силната страна и може да бъркам, но мисля, че това си е програмирано в нея и няма как да бъде препрограмирано. Ако някой знае такъв вариант и ми каже къде биха ми свършили тази работа, то той е за предпочитане, но от познанията ми за тези печки си мисля, че няма да стане.



            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Колко ампера ти падат?...
            ...Вебастото колко смуче или колко ампера смуче стартера знаеш ли?
            Защо ме питаш за стартера? Нямам представа, но със стария акум. двигателя палише и на 10,8V напрежение. Двигателя е 1000 кубика и не е проблем да се развърта и с малко ток. Въпроса за падането на амперите ми се струва, че искаш да ме питаш за волтовете. Нормалното напрежение ми е около 12,8V а при стартиране на печката и вентилатора на отоплението (пуска се автоматично с печката) пада до около 11,8V. Вебастото също не знам колко "смуче" при старта си, ще проверя и ще пиша, но знам, че не е много. То и вентилатора на отоплението ще трябва да премеря колко ток дърпа, че и той трябва да се включва в сметките.

            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
            Насочи се към авто озвучаването там имат едни мощни "кондензатори" които обират тези падове на напрежението като удари бас колоната
            Мерси за съвета. Ще проверя за тези кондензатори и ще видя дали ще помогнат. За сега това май е най-добрата идея.


            Поздрави!
            Последно редактирано от Виктор (V69); 20-08-13, 21:57. Причина: допълнение
            Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

            Коментар


            • #7
              От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:25.3 КБ
ID:5511149

              Ампери питах ма няма значение,виж това.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                Това е стабилизатор на 12в и няма отношение към случая.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                  А какво му трябва на него за да дьржи волтовете кьм печката на около 12.5 волта?
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                    Май фарадовият кондензатор ще се окаже вариант за проба, но трябва да е над 2 фарада. Лошото е, че са скъпи и ако не върши работа...
                    Иначе, по-як акумулатор. Не можахме да разберем колко ток харчи това чудо.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                      Викторе - за по големи детаили даи точно модела на Вебастото ,ако не го знаеш - удари една снимка.
                      Сега с подробности - в първия мометнт Вебастото за да запали дърпа около 20А -така че никакви фарадови кондензатори няма да помогнат -които иска може да сметне енергията .....та времето през което се консумират тия около 20А е някъде 10 сек - не помня точно , по памет говоря ...
                      след това е по малко -захранва се една бутална помпа и един вентилатор с около 2А някъде.

                      Вариянтите са 2 -
                      1-нов акумулатор - като гледам не те устроива
                      2- трябва да се сменят 1 или 2 съпротивления на платката за да се излъже процесора -ама това без да видя в ръцете платката няма как да стане .
                      В зависимост от модела и т.н са една камара платки и изпълнения.
                      Та требе снимка на платката за ориентация , но във всички положения някои които разбира -що иначе да не стане печката паментник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                        Вероятно самия процесор си мери напрежението и може да няма външен делител. Ако си сигурен, че този малък акумулатор ще ти върши работа и искаш печката да работи и при 5-6v мога да ти помогна, но ще е играчка. Практически няма да е разумно, все ще те остави някъде без ток . Най-добрия вариант е да вземеш още един акумулатор втора употреба за 50-60 лв .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                          А,някакво реле за време,което да отложи старта на вентилатора на колата няма ли?Така ще е нужен първоначален ток само за печката.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            А какво му трябва на него за да дьржи волтовете кьм печката на около 12.5 волта?
                            Трябват му над 15 V na входа.

                            Та, както казах, най-ефективният начин е да се излъже електрониката на печката. Не се плашете толкова при вида на една платка. Все пак е печка, не совалка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                              А да се пали при работещ двигател, не става ли?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X