Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Това са някои от темите, които са предмет на академични анализи, а все още се дискутират. Те ли са толкова сложни и развиващи се, ние ли сме толкова прости, ТНТМ-то ли си отиде, или се мъчим да тичаме пред вятъра. Или търсим оправдание на незнанието си, но пък трябва да участвуваме.
    Да видим от кога са хомологациите на GL5, 75-140, от кога се балансират и регулират микро и мега двигатели,ротори и турбини, колко е нов последният известен акумулатор. Ако е за цена и струва ли си- да, но иначе... .
    Веско, всичко наред ли е?
    ТКЗС за цял живот

    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

    Коментар


    • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

      От моя гледна точка-да, нищо ново. Но не съм сигурен, че питаш за това. Опитът и аз го споделям.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

        Ако успееш да пренавиеш електромотора мисля че няма да имаш проблем с оборотите защото тази печка има винт чрез който може да се регулира въздуха на турбина а относно горивото то е по софтуер (от датчика на пламък и т.н.) Турбината се разглобява с помощта на станция за горещ въздух!!!

        Коментар


        • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

          Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
          Ясене, това ще ти е от полза предполагам
          Мерси.

          Коментар


          • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

            Първоначално публикуван от jony7777 Преглед на мнение
            Ако успееш да пренавиеш електромотора мисля че няма да имаш проблем с оборотите защото тази печка има винт чрез който може да се регулира въздуха на турбина а относно горивото то е по софтуер (от датчика на пламък и т.н.) Турбината се разглобява с помощта на станция за горещ въздух!!!
            Не си прав, но няма да споря, само ще ви дам общо три жокера -
            1-като навиваш винта ти трябва газ анализатор
            2-като пренавиеш мотора - оборотите хубаво, въздуха хубаво, горивото повече, или по-малко...
            3-горивото се подава чрез клапан и импулси, те са фиксирани софтуерно, какво става, когато горивната помпа е с друг дебит ?

            4-ти, спомагателен жокер - за тези печки вече не се продават части, най-малкото горелки, които са консуматив...
            5-ти, по-важен жокер - по мои спомени турбината е с цинкова вложка, не е директно пластмаса върху вала.

            Според мен този двигател обаче не е за пренавиване, или му се е разцерил колекторът, което е почти непоправимо, или са му се стопили четкодържателите, малко ми отне време да си събера акъла, но по принцип тези печки имат такива ядове. Заклинва центробежната горивна помпа и става белята... Но това ще ни каже Ясен след дисекцията...
            ТКЗС за цял живот

            http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

            Коментар


            • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

              И аз не искам да споря, защото няма невъзможни неща стига да не те мързи. Газ анализатор ако конструирам ракетен двигател за НАСА. Мотора едва ли ще мръдне с повече от 100 оборота и какво от това?. Магнитвентил пуска горивото- дозата е фиксирана но не и импулсите. Софта се адаптира спрямо горенето в камерата ако не ти се вярва засечи си печката за колко време пали сега на +15 и при -15С*. Тази фирма нямаше да е номер едно за печки ако правеше глупав фиксиран софт!!!. Турбината била с...... ако не можеш да е извадиш това не означава че други не могат. Таз печка се е набачкала вече и може да има и други скрити дефекти, иначе части се намират все още

              Коментар


              • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                В името на експеримента, замених изгорелия подгревател с дизелова подгревна свещ. Като съпротивление я разпознава и изпълнява алгоритъма. Големият секс беше да направя корпуса на свещта електронеутрален. Когато е на маса печката пали, но след половин минута започва процес на спиране. Правих си експерименти и с искрова свещ, защото пробвах дали ще работи на газ. Става и така, но стартът на бензин невинаги е сигурен. С дизеловата свещ нещата се получават убедително. Трябва обаче втулка от изолационен материал, който да издържа на открит огън.
                По-лесно е, да си купя нов нагревател и кече, от което не беше останало много... И не се мъча да откривам топлата вода а просто задоволявам любопитството си, поемайки риска да убия напълно отоплителя.
                Печката пали и работи, без никаква електроника - просто аз изпълнявам тази функция, превключвайки ръчно отделните компоненти.
                За Тойотата съм се ориентирал към Термотоп V и ще помоля Л.Мечков за мнение, относно надеждността и. Ако е безпроблемна поне колкото 46, мисля че си струва.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                  Първоначално публикуван от jony7777 Преглед на мнение
                  И аз не искам да споря, защото няма невъзможни неща стига да не те мързи. Газ анализатор ако конструирам ракетен двигател за НАСА. Мотора едва ли ще мръдне с повече от 100 оборота и какво от това?. Магнитвентил пуска горивото- дозата е фиксирана но не и импулсите. Софта се адаптира спрямо горенето в камерата ако не ти се вярва засечи си печката за колко време пали сега на +15 и при -15С*. Тази фирма нямаше да е номер едно за печки ако правеше глупав фиксиран софт!!!. Турбината била с...... ако не можеш да е извадиш това не означава че други не могат. Таз печка се е набачкала вече и може да има и други скрити дефекти, иначе части се намират все още
                  В много голяма заблуда си за софтуера, който е ХАРДУЕР и няма пипане, явно си някакъв много голям програмист. Била се нагаждала, това в коя кръчма го коментирахте ???

                  Не си прав и за друго - щом Аз немога да го направя, значи и ТИ няма как да го направиш, не се съмнявай!
                  ТКЗС за цял живот

                  http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                  Коментар


                  • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    В името на експеримента, замених изгорелия подгревател с дизелова подгревна свещ. Като съпротивление я разпознава и изпълнява алгоритъма. Големият секс беше да направя корпуса на свещта електронеутрален. Когато е на маса печката пали, но след половин минута започва процес на спиране. Правих си експерименти и с искрова свещ, защото пробвах дали ще работи на газ. Става и така, но стартът на бензин невинаги е сигурен. С дизеловата свещ нещата се получават убедително. Трябва обаче втулка от изолационен материал, който да издържа на открит огън.
                    По-лесно е, да си купя нов нагревател и кече, от което не беше останало много... И не се мъча да откривам топлата вода а просто задоволявам любопитството си, поемайки риска да убия напълно отоплителя.
                    Печката пали и работи, без никаква електроника - просто аз изпълнявам тази функция, превключвайки ръчно отделните компоненти.
                    За Тойотата съм се ориентирал към Термотоп V и ще помоля Л.Мечков за мнение, относно надеждността и. Ако е безпроблемна поне колкото 46, мисля че си струва.
                    Вентурито е страшен секс, търси Термо Топ С, но да е автърмарект, което означава никакви БМВ, Мерцедес и други, че ще ни трябва joni7777, за да я направи да работи. Когато решиш, заповядай, отворен съм за дискусия на място. Има една тема за дискавъри 3, в нея съм писал какви ядове имат вентуритата. Не е чудно, че ги спряха от производство и им промениха принципа на работа, като върнаха горелка, вместо тръба на вентури..

                    За тестовете с ДБВ46, ако знаеш какви модификации съм правил, ще припаднеш, твоето е като детска игра Не свещи, не управление, ами и с карбуратор от печка 70-та година съм тествал. После миришеш на сажди три дена, нищо, че си се къпал три пъти
                    ТКЗС за цял живот

                    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                    Коментар


                    • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                      Ще си позволя да ви оспамя темата си с въпрос към Мечков. Имаш ли отговор по въпроса който съм поставил в първото мнение в тази тема, и въобще виждаш ли някаква светлина по моя проблем, изключвайки варианта със закупуването на нов акумулатор с достатъчен капацитет?


                      Поздрави!
                      Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                      Коментар


                      • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                        Първоначално публикуван от Виктор (V69) Преглед на мнение
                        Ще си позволя да ви оспамя темата си с въпрос към Мечков. Имаш ли отговор по въпроса който съм поставил в първото мнение в тази тема, и въобще виждаш ли някаква светлина по моя проблем, изключвайки варианта със закупуването на нов акумулатор с достатъчен капацитет?


                        Поздрави!
                        Нов акумулатор колега, това е решението, много е важно това. Лично аз си сменям без причина на всеки три години акумулаторите. Има няколко причини:
                        1-Отоплителят засича ниско напрежение, но твърде късно, това е недостатък! Не мери капацитета на акумулатора, а пад на напрежение. То не е толкова важно с оглед на това в какво състояние е акумулаторът. Дефектна клетка, първи признаци на корозия, мътен електролит и тн...
                        2-Отоплителят му е най-добре с тягов акумулатор, обаче ние го ползваме със стартов, което скъсява живота му с не малко.

                        Общо взето пълно щастие няма...

                        Дано да съм бил полезен и аз, просто не намерих за нужно да се обаждам, защото колегите са абсолютно прави
                        ТКЗС за цял живот

                        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                        Коментар


                        • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                          Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
                          Нов акумулатор колега...

                          Дано да съм бил полезен и аз, просто не намерих за нужно да се обаждам, защото колегите са абсолютно прави
                          Освен да ти благодаря и на теб за помощта... Ще видя какво мога да измисля по въпроса. Имам един въпрос към всички които могат да разчитат подобни електрически схеми. Въпроса ми е, гледайки схемата има ли как да захрана само платката и отделно от нея да захрана останалата част от печката? Нищо не разбирам от схемата и за това ме интересува къде точно (ако е възможно разбира се) трябва да се свържат +и- от акумулатора за да се захрани само мозъка на печката и къде да свържа +и- за останалата част от Вебастото.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:webasto.jpg
Прегледи:1
Размер:91.3 КБ
ID:5535642

                          Поздрави!
                          Последно редактирано от Виктор (V69); 12-11-13, 13:35.
                          Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                          Коментар


                          • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                            Първоначално публикуван от Виктор (V69) Преглед на мнение
                            има ли как да захрана само платката и отделно от нея да захрана останалата част от печката?
                            Не - и това е нарочно.

                            Коментар


                            • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                              Първоначално публикуван от Виктор (V69) Преглед на мнение
                              Освен да ти благодаря и на теб за помощта... Ще видя какво мога да измисля по въпроса. Имам един въпрос към всички които могат да разчитат подобни електрически схеми. Въпроса ми е, гледайки схемата има ли как да захрана само платката и отделно от нея да захрана останалата част от печката? Нищо не разбирам от схемата и за това ме интересува къде точно (ако е възможно разбира се) трябва да се свържат +и- от акумулатора за да се захрани само мозъка на печката и къде да свържа +и- за останалата част от Вебастото.
                              [ATTACH=CONFIG]648971[/ATTACH]

                              Поздрави!
                              Няма как колега, не можеш да захраниш нищо по отделно, елементарно погледнато ти даваш захранване на блока/платката, тя от своя страна има чип, който контролира няколко транзистора оперативно, които управляват компонентите на печката. Няма никакъв вариант да са по отделно, никакъв, те се следят от електрониката какво им е специфичното съпротивление, после им регулира мощността чрез промяна в напрежението. Единственото, което можеш да контролираш отделно е водната помпа, но тя харчи пренебрежимо малко. Твоят проблем е в разхода на запалителния щифт, който дърпа в първите секунди над 15 ампера, след като загрее пак харчи много. Именно този процес ти срива акумулатора...
                              ТКЗС за цял живот

                              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                              Коментар


                              • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                .....
                                Веско, CAN-шината ти е препълнена Не ми дава да си комуникираме, докато не си изчистиш кутията с личните.
                                ТКЗС за цял живот

                                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X