Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След пьрвата покупка какво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • След пьрвата покупка какво?

    И като не ми дойде на акьла как да формулирам заглавието с 3 думи е го на дьлго.

    Револвера ясен,порьчан и го чакам - Смит модел 627 калибьр 357 с 8 фишека и 2 инча и нещо цев .След него или ще е още един с 3-4 инча цев за резерва на тоя в сьщия калибьр или Зиг 10 заряден.

    Вьпроса - какво още ми трябва за да ги чистя,смазвам,подьржам.................???Ако ми остане време ще се пуца по 2-3 пьти в месеца,пуцането е на десетина минутки с бавна кола от хола,да речем по ммммммм 20-30-50 патрона на 2 седмици или месец.

    Антифони ОК,това в сьседната тема го има - 3M Peltor Tactical 6S или Howard Leight R-01526,нещо от пьрвите не са много доволни,мнения???
    Каса сьм порьчал.
    Фенер имам,а идва и още един.
    Очилата ясни,това го научих.
    Кобура и той го има препорьчан та сега отивам да кликам.


    Друго?

    То ясно,че по-добре с конкретни вьпроси ма като не знам какво да питам няма как конкретно да го задам.Едно време бащата не си играеше с неговия и чистенето му беше на високостна година.

    Вие сте.


    А и още нещо - някой да дрьпне един кратьк списьк с интернет магазини от които се купува евтинко / като не знам кое колко струва всичко ми се вижда нормално като цена /имат каквото ми трябва и не ги чакам по 6 месеца.



    ммммда,Амазон - от памперси до пищови.Освен Амазон кои други?
    Последно редактирано от BENZBOSS; 20-08-13, 04:05.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: След пьрвата покупка какво?

    Бе то са много...
    Първо- за пуцането- силно препоръчвам по 50 патрона на седмица или 100 патрона на две. От там на сетне - щи пратя едни книжки за "самообучение" - като не сте ми тука да ви покажа основни упражнения.
    Съвет от мен - морски си- знаеш как е- проиграйте с жената няколко пъти цялата ситуация- щем- отваряне на касата- вземане на пищоля....
    За антифоните - аз лично предпочитам Com Tac на Пелтор- ама реших да ти препоръчам нещо по- евтинко.
    За евтин американски сайт:
    http://www.cheaperthandirt.com/

    Не знам дали доставят до Фриско обаче.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #3
      От: След пьрвата покупка какво?

      Само един кобур ли мислиш да имаш? Ще го носиш или ще виси в каса?

      Тритиеви мерници. Особено подходящи за нощна употреба.

      Коментар


      • #4
        От: След пьрвата покупка какво?

        Купи си и основен комплект за почистване - шомпол с найлонова и бронзова четки и накрайник за протривки на цевта + 50-100 парцалчета (patches) за калибъра ти.
        Също и оръжейно масло тип "три в едно" - CLP (clean, lube, protect).
        Прочети инструкцията на револвера как се чисти и смазва, но няма нужда от голямо вживяване.
        Важно е скоро след стрелба да се почисти цевта, че в комбинация с влагата от въздуха ще ръждяса ако изобщо не се чисти.
        Пръскаш с маслото в цевта, минаваш с парцалче на шомпола два три пъти, после пак пръскаш и минаваш с найлоновата четка няколко пъти. Отново парцал, месинговата четка, последен парцал и си готов.
        За револверите трябва да се чистят и камерите на барабана и зъбите му, с които се превърта.
        Камерите пак с шомпола като цевта, зъбите и други дребни детайли се чистят добре със четка за зъби.

        Добре е да екипираш оръжието със светещи (тритиеви) мерни прибори, ако още няма, иначе на тъмно никакво прицелване не е възможно.
        Може и да не трябва да се целиш от един - два метра, но на по-голямо разстояние си трябва.

        Най-важното го е казал по-горе Калин - честа практика.
        По-добре по-често стрелба с малко патрони (20-50 седмично), отколкото веднъж в годината с няколко стотин.
        Особено в началото докато се свикне с оръжието е добре да се стреля често.
        Направо е задължително първите стрелби да са под контрола на инструктор, за да се усвоят основните правила за безопасно боравене и да не се заучат грешни навици.
        Добър инструктор знае как да обясни и как да наблюдава и корегира стрелящия.
        Ще ти спести много проби и грешки.

        За самозащита си купи най-скъпите патрони, които намериш и стреляй с тях от време на време на стрелбището (питай инструктура за съвет). Да са с експанзивни куршуми от добър производител.
        За тренировка са достатъчни и най-евтините, с които оръжието работи надеждно.
        Вземи си и няколко speedloader - зареждачки за револвер.

        Тренирай с патрони в същия калибър и тежест на куршума като тези за самозащита.
        Последно редактирано от Vimpel; 20-08-13, 09:53.

        Коментар


        • #5
          От: След пьрвата покупка какво?

          Не мога да го нося,това само за в къщи,нямам право поне за сега.Той и за това идва бабанец,ако беше за носене щях да питам за малко,а не тоя басамак.

          Ще се пробвам след време за другото разрешително,за сега това пази само къщата.

          голд дот +Р 1000 броя взех,ще се замеряме с брата тия дни,пищовите още ги няма.Амомен сайта някъде из Джърси,пращат по пощата безплатно ммммммм 1000 броя за под 700 кинта.


          Антифоните ги усетих,40 и нещо кинта в Амазон и доста хора не са доволни та викам си има нещо гнило тук.Аз няма да трещя по кашон на седмица и наистина няма смисъл да дам 800 кинта за тапи за уши.Вьпреки това ще ровя за нещо по-така качествено.

          Китче за почистване?Куфар за 3 пищова?Кабел или катинар на спусъка като го пренасям или само куфар?

          Рибата в морето ма аз съм в атака,другото го чакам да дойде,порьчано е вече,пищова като гледам се тътри на опашката,само него ще чакаме.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: След пьрвата покупка какво?

            От телефона пиша та за това бавен........


            357 трещяли много в затворено та за сега пьрвите 1000 да речем ще са 38 спешьл +Р.С това ще се тренира,като ги вземеш на чувал и се ядва цената,малко трудно се намират,но поне няма проблем с пращането / или поне до моме та нищо не се чува /.

            тритиеви значи,задрьж така да накликам,че не помня
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: След пьрвата покупка какво?

              След първата покупка........
              Покупувате едни 1000 патрона и започвате да се учите как се стреля с тулумбара. Основно на дабъл екшън.
              Добре е да не се взимат уроци от youtube, а от инструктор.

              Коментар


              • #8
                От: След пьрвата покупка какво?

                Купени..........

                Пушкалото чакам,до тогава трябва да сьм му намерил куфар,че да си го нося до стрелбището с мен,цайси,антифони и някакви рькавици за жената,че гледам на бьрза стрелба сваля кожи от основата на палеца с 357.После едно китче да го чистя,това е част от забавата.


                Инструктора лесен,там имаше армия да спретнеш.

                Препорьката да стрелям вьн по подвижни цели добра ли е,че само на стрелбище мммммм някак си и аз не знам,искам нещо подскачащо след пьрвите няколко седмици.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: След пьрвата покупка какво?

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Купени..........

                  Пушкалото чакам,до тогава трябва да сьм му намерил куфар,че да си го нося до стрелбището с мен,цайси,антифони и някакви рькавици за жената,че гледам на бьрза стрелба сваля кожи от основата на палеца с 357.После едно китче да го чистя,това е част от забавата.


                  Инструктора лесен,там имаше армия да спретнеш.

                  Препорьката да стрелям вьн по подвижни цели добра ли е,че само на стрелбище мммммм някак си и аз не знам,искам нещо подскачащо след пьрвите няколко седмици.
                  Според мен е добре да започнеш с малко прецизна -хват, мерна картина тригър контрол, стойка и т.н. Може на сингъл, после минаваш и на дабъл. При рево-то хубавото е, че и сухите тренировки са доста ползотворни (визирам отработването на дабъла). Хубавото е поне в началото тренировките да не са самосиндикални, за да се избегне изработването на неправилни/вредни навици, които после трудно се отстраняват.

                  Ще си позволя и да постня няколко съвета от гуруто: http://www.youtube.com/watch?v=gEHNZFTfSD8

                  Коментар


                  • #10
                    От: След пьрвата покупка какво?

                    Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
                    Според мен е добре да започнеш с малко прецизна -хват, мерна картина тригър контрол, стойка и т.н. Може на сингъл, после минаваш и на дабъл. При рево-то хубавото е, че и сухите тренировки са доста ползотворни (визирам отработването на дабъла). Хубавото е поне в началото тренировките да не са самосиндикални, за да се избегне изработването на неправилни/вредни навици, които после трудно се отстраняват.

                    Ще си позволя и да постня няколко съвета от гуруто: http://www.youtube.com/watch?v=gEHNZFTfSD8

                    Част от работата ми е да го играя инструктор,да уча разни да карат разни неща та идея нямам да откривам откритото и да натискам сьединителя с десния крак.Инструктор ще си вземем,обяснявам какво се иска,кьде сьм,каква е идеята и ако сьм кьсметлия ще цицам от правилната цица.

                    Гурото сега го мятам / баси,и днес няма да ходя на работа,добре че няма кой да ме уволни /а вие кажете какьв куфар за 2-3 пищова да си взема,нещо в което да ги пренасям.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: След пьрвата покупка какво?

                      За пренасяне, имате там познатите Peli куфари. Херметични, пазят всичко от влага. Вярно, по-тежки са, ама нали с колата.

                      Нещо подобно.
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • #12
                        От: След пьрвата покупка какво?

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

                        Част от работата ми е да го играя инструктор,да уча разни да карат разни неща та идея нямам да откривам откритото и да натискам сьединителя с десния крак.Инструктор ще си вземем,обяснявам какво се иска,кьде сьм,каква е идеята и ако сьм кьсметлия ще цицам от правилната цица.

                        Гурото сега го мятам / баси,и днес няма да ходя на работа,добре че няма кой да ме уволни /а вие кажете какьв куфар за 2-3 пищова да си взема,нещо в което да ги пренасям.
                        Ми .... каниш ме в Калифорния или идваш тук. Приготвяш по 1000 бр. патрони на член от семейството. Правим гилзи.... ако не си доволен не му изпращаш с бутилка. Или аз тебе. За Пели кейса- с три ръце - за- плюс катанец Медеко от тия с несрязваемата жица.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: След пьрвата покупка какво?

                          Пеликан,а аз си мислех нещо като Халибьртьн

                          Трябва да го надпиша,да не го обьркам с другите пеликани,че голямо ято взеха да стават.Мерси.



                          Куче Медекото го знам ма каква е тая жица,аз ги знам моделите с които са си като нормален катинар,ония с черното тяло?



                          И се смятай за поканен,Сан Диего,долян ляв не педал,а ьгьл на Щатите,перлата на КалифорнияЩе трябва да позабавиш малко обаче ако трябва да пробваме новите играчки,че от всичкото най-бавно идват като гледам пушкалата,другото идва по Амазон,да се чудиш крем за лице ли е или очила за стрелба,патроните поне тежьт 20 кила та се познават.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: След пьрвата покупка какво?

                            Става дума за несрязваемите им катинари:
                            http://www.medeco.com/en/site/medeco...oductId=915470
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: След пьрвата покупка какво?

                              До момента

                              Чистене и подрьжка:

                              Отис 100 броя почистващи мммм тампони ми му викат на това,жената с подобни грима си сваля та ако закьсам да знам
                              100 броя дьрвени клечки с памуче 6 инчови /на пищов с под 3 инча цев ше си ги накаканижа някьде ма това имат /.
                              Балистол спрей,тьрся и на шише сьс спуськ.
                              Короужьн ЕКС Спейс нам си какво,онова за самолетите.По форумите чета,че и колекционерите ги ползват и сравнителни таблици гледах и снимки .........ба ли га
                              Имам малко отверки и шомполи,памучни кьрпи за полиране та там сьм ок,четки за зьби колко искаш при инструментите ми.
                              Короужьн Блок - това ако не се бьршело пазело много,на тоя сух климат тая нерьждавейка и да я обьрша пак нищо му няма ма взех вече и другите мазила.
                              3 малки четки - мека пласмаса,твьрда пласмаса и мека мед.Имам и малки от бебешки беберони,стават за чистене на джанти или вентовете на парното на колите та сьм се изчеткал,имам си май.
                              50 работни кьрпи от чия червените дето по лодките ги ползваме,за много мрьсно.


                              Друго какво?
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X