Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изкачване с фронти към Орлово око, ще има ли проблем?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изкачване с фронти към Орлово око, ще има ли проблем?

    Привет колеги, скоро с приятелката ми смятаме да посетим родопите и да се насладим на чудните им пейзажни красоти, много се чудих дали да пиша тази тема тук или в (пътешествия и разходки), но понеже става въпрос с фронтерката да изкача конкретно до Орлово око, ако някой от вас се е изкачвал, затова реших да пусна темата тук, как е пътя там, много ли е стръмен както го описват, препоръчително ли ще е да включа бавните, за да не се товари съединителя а и двигателя си е слабичък, да му е по-леко? Мисля да тръгвам от Ягодинската пещера, пътя само един ли е, или има и много разклонения, да не взема да залутам другаде

  • #2
    От: Изкачване с фронти към Орлово око, ще има ли проблем?

    От Ягодинската пещера се връщаш обратно ( не към Буйново, а към разклона за Триград и Девин ) След някой и друг километър има разклонение за село Ягодина. От там нагоре - внимавай,защото пътя е тесен и местните карат много бързо! Пътя свършва на площада на селото. От една страна ти е хотел Ягодина, а от другата пътя към Орлово око. Има табели, указващи накъде. Пътя нагоре не е кой знае какво, така че Фронтито няма да има никакви проблеми. Щом паркетни джипове като Туарег и Каптива го изкачват - прецени сам. Препоръчително е да включиш бавните, така не тормозиш нито съединител, нито двигател.Отново внимаваш, тъй като местните гидове с джипове,превозващи туристи карат бързо.
    Успех!
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: Изкачване с фронти към Орлово око, ще има ли проблем?

      И най вече да си с добри гуми за OFFROAD, струва си приключението.Успех.

      Коментар


      • #4
        От: Изкачване с фронти към Орлово око, ще има ли проблем?

        Аз съм се качвал с дългата Фронтера малко след като я взех. Все още бях с асфалтови всесезонки и никакъв опит на каране извън пътя. И в други теми във форума съм го казвал: До Орлово око могат да се качат всички видове неподготвени джипки и паркетници.
        Пътят може да се мине и на бързи, но според мен е безсмислено. Аз извън асфалта винаги карам на бавни. Така или иначе 5-та бавна покрива 30 км/ч. А по-висока скорост по черно според мен не е препоръчителна.
        От Ягодинската пещера до село Ягодина е асфалт - 3 км. Пътят към Орлово око започва от края на селото нагоре. Има 2-3 варианта, но общо взето пътят е един. Най-лесно ще ти да тръгнеш след някой от местните туристически джипове и да го следваш до горе, но пък ще се наядеш доста яко с прах.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #5
          От: Изкачване с фронти към Орлово око, ще има ли проблем?

          Благодаря Ви колеги , като се изкачим до Орлово око тия дни, ще споделя кaк е минало

          Коментар


          • #6
            От: Изкачване с фронти към Орлово око, ще има ли проблем?

            Няма да имаш проблеми.Миналата година ходих там.
            Между другото,от Орлово око има пряк път около 6 км. до Триград през билото.Така ще спестиш около 30 км. до Дяволското гърло.
            В този ред на мисли,ако смятате да нощувате в Ягодина,е по доре да пренощувате и след това Орлово око,Дяволското гърло,Ягодинска пещера и пак нощувка в Ягодина.
            Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
            Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #7
              От: Изкачване с фронти към Орлово око, ще има ли проблем?

              E тука има и снимки http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=149470 никакви грижи не би трябвало да имате до горе! А дали да включваш бавни е въпрос на личен избор-както каза Алекс - по черно карам на бавни!В началото-след Ягодина има едни коловози,обаче има и обходен път! Гледката си заслужава!!

              Коментар


              • #8
                От: Изкачване с фронти към Орлово око, ще има ли проблем?

                Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                E тука има и снимки http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=149470 никакви грижи не би трябвало да имате до горе! А дали да включваш бавни е въпрос на личен избор-както каза Алекс - по черно карам на бавни!В началото-след Ягодина има едни коловози,обаче има и обходен път! Гледката си заслужава!!
                Видях снимките ти и разходката която сте направили, евала , тия дни живот и здраве сме там

                Коментар


                • #9
                  От: Изкачване с фронти към Орлово око, ще има ли проблем?

                  Има обозначена пътека Ягодина - Триград 6 или 7 километра беше. Ние си направихме следния маршрут: Ягодина - Орлово око - Триград - Водни пад и след това се върнахме. Идеята ми беше да стигна от Водни пад до Кожари и от там до Буйново и обратно до Ягодина, но един местен ме разубеди. С асфалтови всесезонки... с 4 месечно бебе... 17:00 часа...
                  Но препоръчвам Ягодина - Орлово око - Триград по черно.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изкачване с фронти към Орлово око, ще има ли проблем?

                    От селото полагат грижи за пътя до Орлово око и го подравняват на две три места ако е имало по силен дъжд. Хълмът не е много залесен и водата там прави дълбоки коловози. При хубаво време и на бавни скорости не е проблем, но при силен дъжд си е изпитание.
                    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                    В. Иванов

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изкачване с фронти към Орлово око, ще има ли проблем?

                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...=145377&page=5

                      От тук можеш да си свалиш трака до вр. Свети Илия и до Триград.Само да ти кажа,че на върха затрещи ли-изчезвайте бързо-ненапразно е кръстен така.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изкачване с фронти към Орлово око, ще има ли проблем?

                        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...=145377&page=5

                        От тук можеш да си свалиш трака до вр. Свети Илия и до Триград.Само да ти кажа,че на върха затрещи ли-изчезвайте бързо-ненапразно е кръстен така.
                        Благодаря за насоките, ще го имам предвид непремено, особено за при лошо време, а относно трака още не съм си взел истинска навигация, използвам официалната навигация на Нокията ми X6, върши работа но не и за извън пътя, живи и здрави ще купя истинска навигация

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изкачване с фронти към Орлово око, ще има ли проблем?

                          Преди половин месец го качих с моята фронтера - напълно стокова, асфалтови гуми. На някои места има доста изкопани коловози от водата, но с малко внимание се преминават без да закача.

                          Ако мислиш да спиш в Ягодина ти препоръчвам вила Милка. Предпоръчвам ти да им теглиш една жица няколко дена предварително, защото ние като ходихме всичко им беше заето и се наложи да спим в Столетник ( май така се казваше ).

                          Както са ти казали колегите -пътят до селото е един. От там има няколко пътя към върха. Май царският път е като влезеш в селото, продължаваш направо, минаваш покрай някакви кошари и после нагоре.
                          Има път, който е наляво като влезеш в селото, по-пряк е, но е много стръмен и аз лично поне на изкачване не бих го пробвал. Даже не го препоръчвам и за слизане на хора, които не са претръпнали с големи наклони.
                          Бавните са задължителни след асфалта . Точно преди върха има една отсечка, която отдалеч изглежда стръмна, но реално не е толкова. Тъпото е че е много изровена и трябва да се пази карантията отдолу.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изкачване с фронти към Орлово око, ще има ли проблем?

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Привет колеги, скоро с приятелката ми смятаме да посетим родопите и да се насладим на чудните им пейзажни красоти, много се чудих дали да пиша тази тема тук или в (пътешествия и разходки), но понеже става въпрос с фронтерката да изкача конкретно до Орлово око, ако някой от вас се е изкачвал, затова реших да пусна темата тук, как е пътя там, много ли е стръмен както го описват, препоръчително ли ще е да включа бавните, за да не се товари съединителя а и двигателя си е слабичък, да му е по-леко? Мисля да тръгвам от Ягодинската пещера, пътя само един ли е, или има и много разклонения, да не взема да залутам другаде
                            хех, аз я видях тази тема още като я пусна, ама откъде да знам че ще се качвам и аз на Орлово око, днес се засякохме пред пещерата ........ още не съм прежалил Субаруто, та се качихме с уазката на един съфорумник - Васко. Момчето е местно, уазика е целия в лепенки на форума и не можете да го сбъркате. Иначе наистина е доста трафика и на места е трудно разминаването - те използват станции да се предупреждават на тези участъци.
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изкачване с фронти към Орлово око, ще има ли проблем?

                              Привет колеги, снощи се прибрахме от 3-дневна обиколка из Родопите, вчера пред входа на Ягодинската пещера се засякохме с наш съфорумник, писа по-горе и качвам снимките от пътя към Орлово око както обещах :
                              Тръгнахме самостоятелно не съм следвал никой по пътя, местните се оказват много любезни и ми обясниха с накратко и ясно по кои разклони да хващам, че да не се отзовем към Триград, щом стъпих на черния път, включих бавните и лекичко издрапахме до връх Илия без никакви проблеми, единствено малко преди самия връх имаше малко по-стръмен наклон и е по-каменист, но фронти се престави отлично без усилие, доволен съм .

                              Неверояти пейзажи се откриваха, за мой срам не бях ходил към Родопите и нямам търпение да ходим пак, за повечко време, поне 7 дни, и да разуча
                              многобройните оффроад пътища из красивите източни и западни Родопи .

                              На снимката с приятелката ми, имам честта Вие, уважаеми колеги да научите първи, че точно там както виждане на снимката ни заедно, паднах на колене и й направих предложение , докато поднасях пръстена за малко да го изпусна от вълнение , чух най-прекрасното- ДА, уникално ни беше, тя беше много щастлива




                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:198.5 КБ
ID:5513600Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:316.8 КБ
ID:5513601Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.1.JPG
Прегледи:1
Размер:338.1 КБ
ID:5513602Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.JPG
Прегледи:1
Размер:224.0 КБ
ID:5513604Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.JPG
Прегледи:1
Размер:222.4 КБ
ID:5513605Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.JPG
Прегледи:1
Размер:180.0 КБ
ID:5513606Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:2
Размер:98.5 КБ
ID:5513607Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.JPG
Прегледи:1
Размер:303.9 КБ
ID:5513608Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5513609Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.JPG
Прегледи:1
Размер:249.4 КБ
ID:5513610Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.JPG
Прегледи:1
Размер:380.3 КБ
ID:5513611Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.JPG
Прегледи:1
Размер:364.5 КБ
ID:5513612Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.JPG
Прегледи:1
Размер:285.8 КБ
ID:5513613

                              Страхотен изглед към селцето Ягодина.


                              Невероятни красоти, ходихме и към други места, но ще кача снимки към - под-форума пътешествия и пътувания
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от Еделвайс; 26-08-13, 22:29. Причина: Подреждане на снимките

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X