Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ако някой се сеща да помага!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ако някой се сеща да помага!!!

    Здравейте,колеги!Имам Фронтера Б 2.2 бензин ,която в момента е нещо болна. В Пловдив не остана сервиз в които не съм бил.Поблема като цяло е че колата няма...мощност, по-точно може би е ,че е много мудна!Стига до 5000 оборота но и коства много време и аз е усещам че се мъчи, а този двигател се пили много.Това го прави от около 6 месеца , като в началото понякога го правеше този номер но се управяше,но с времето мина изцяло в тъмната страна. Други симтоми са: трудно пали ако е изгасена повече от 40мин. , като запали и е във високите обороти се чуват детонации, мирише на бензин от ауспуха , като я пусна да върви на свободна някой път държи много високи обороти някой път е на ръба да изгасне, мисля че и разхода ми е завишен с 2-3 литра.От обиколката по сервизите се здобих с почиставане на моторчето за празен ход ( 2 пъти чистено от различни хора х 25лв ),нови свещи на бош, нови кабели, нов въздушен филтър, и маса листове от сервизи кой какво е правил и диагностицирал... В голяма част от сервизите се опитваха да ме убедят че колата си върви супер и нищо не мога да искам от нея и то с тези гуми (285/75/16) но аз съм я карал с тях и знам как трябва да върви.Това е положението и при газ и при бензин. Интересното е ,4е вървенето на колата и с тези гуми Натиснете снимката за да я уголемите

Име:395804_381717331857574_448593353_n.jpg
Прегледи:2
Размер:121.6 КБ
ID:6022971и със тезиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1005385_10200905978869316_1376235774_n.jpg
Прегледи:2
Размер:91.9 КБ
ID:6022972 е едно и също,както и разхода все 16. Гумите от втората снимка ги сложих специално заради един "майстор" и му я върнах за да ми обясни ,като е от големите гуми невървежа що с тези не лети.... и по оторезиране сервизи я водих , нищо! Газаджията сега ме зарибява за ламда сонда ,че показателите и били странни и ми се кълне че ще излезе от нея.Хубаво да я сменя ама на бош е 260 лв само за проба....
    Ако някои има нещо на идея или решение или сервиз в Пловдив да им е закарам ще съм много благодарен ,че си намразих хубавата колица ....

  • #2
    От: Ако някой се сеща да помага!!!

    Привет колега, добре си се измъчил с толкова майстори... Разбирам че си с газова уредба, преди всичко за да е правилна съответната диагностика, трябва да го правиш само на бензин, след като се оправи тогава на газ, правена ли ти е проверка за грешки на компа? ако имаш път в София ще можем да ти препоръчаме майстор, или колеги от Пловдив да се изкажат за там майстор. Написал си куп проблеми, тези детонации, трудното палене, казваш че са сменили всичко....., свещи, кабели за свещи, почистване и проверка - дебитомер, ламда сонда, температурния датчик, датчик на хол- може да има оголен кабел.... бобина да е пробила... Проверка за нормално налягане на бензиновата помпа.... Всичко това диагностирано ли е пред теб при майсторите.... ?

    п.с. Относно мириса на бензин от ауспуха, с каква газова си, ГИ или конвенционална, ако си с ГИ има малка вероятност, при работа на газ да пуска по малко и бензин...
    Последно редактирано от Еделвайс; 18-08-13, 19:41. Причина: п.с.

    Коментар


    • #3
      От: Ако някой се сеща да помага!!!

      [QUOTE=Павел Василев;2265931]Привет колега, добре си се измъчил с толкова майстори... Разбирам че си с газова уредба, преди всичко за да е правилна съответната диагностика, трябва да го правиш само на бензин, след като се оправи тогава на газ, правена ли ти е проверка за грешки на компа? ако имаш път в София ще можем да ти препоръчаме майстор, или колеги от Пловдив да се изкажат за там майстор. Написал си куп проблеми, тези детонации, трудното палене, казваш че са сменили всичко....., свещи, кабели за свещи, почистване и проверка - дебитомер, ламда сонда, температурния датчик, датчик на хол- може да има оголен кабел.... бобина да е пробила... Проверка за нормално налягане на бензиновата помпа.... Всичко това диагностирано ли е пред теб при майсторите.... ?

      п.с. Относно мириса на бензин от ауспуха, с каква газова си, ГИ или конвенционална, ако си с ГИ има малка вероятност, при работа на газ да пуска по малко и бензин...[/QUOTE

      За грешките в компа: когато се задълбочи проблема изписа грешка и като всеки съвестен и наивен притежател на Орел се забих в стефанов....които ми взеха 90лв със думите:"изчистихме ВСИЧКИ грешки и почистихме моторчето" !!! кви са били тези грешки никой не успя да ми отговори, оттогава грешки не записва!
      За диагностиката: като се шибна в сервиза и им кажа проверете тва ама като е на бензин проверете онова ама като е студена направете тва ама еди как си и почват се дразнят и мрункат да си ги направя сам като разбирам толкова, пък и в сервиза при колата не ме пускат почти никъде.Та какво точно проверяват и замерват и как точно го правят незнам казано чесно ,аз и затова питам за някой препоръчан човек дето да може да си кажем 2 лафа.Като отида в сервиза и кажа всичкото горе на приемчика и тои запише 2 думи пали трудно и няма мощност!!! след 2 4аса ми се обаждат да ми кажат ,че са ми почистили стъпковото моторче или там както е и всичко е ок !?!
      За мириса на бензин:Със ГУ съм и не ми впръсква бензин докато работи на газ тва го знам.Мирисът е само когато работи на бензин.
      Сега смятам просто да намеря сервиз ,да им връча един списък с неща които искам да се проверят (тези по горе) и да не им давам никакви обяснение какво прави как върви как не върви и такива , явно сам ще трябва да си открия дерта! Ти как мислиш?

      Коментар


      • #4
        От: Ако някой се сеща да помага!!!

        Провери някой от вакуумите под дроселовата клапа да не е скъсан, или откачен. И също така може да не работи и нок сензора, след като чука аванса, но това трябва да го записва на грешките. Ама и кой да ти каже за тези грешки от гореспоменатите майстори. Има тема "самодиагностика как". Прочти я и пробвай сам да си намериш проблем. И ние ще помагаме, до колкото можем от тук разбира се.
        И все пак провери да нямаш запекъл някой спирачен апарат.
        Последно редактирано от sony bono; 18-08-13, 20:58.

        Коментар


        • #5
          От: Ако някой се сеща да помага!!!

          Мисля ,че на фронтера B не става номера със самодиагностиката. То и повечето евтини диагностични уреди не го четат тоя мотор (специялно на фронтера В)

          Коментар


          • #6
            От: Ако някой се сеща да помага!!!

            Сещам се още и да не е превъртял ангренажния ремък. Не е лошо да се провери и той.

            Коментар


            • #7
              От: Ако някой се сеща да помага!!!

              Идейка: Провери да не би отвреме навреме да пуска и от двете горива. Демек както си работи на газ-да започва да пуска и бензин. Получава се преобогатена смес, оттам и лоша работа на двигателя.
              При проверката не вярвай на НИЩО, че е даденост. Проверява се абсолютно всичко, за да си напълно сигурен, че си отхвърлил дадена вероятност.

              Успех, и пиши какво е било след като го оправиш.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Ако някой се сеща да помага!!!

                Куп подобни симптоми на съвсем друга кола (Рено Еспас) финишираха накрая в пробит регулатор за налягането на бензина - гадината пускаше бензин през вакуумчето направо в смукателния колектор. Като търсих да сменя въпросния регулатор (някакъв Бош) ми направи впечатление че се ползва и на куп опели, включително Фруктиера, затова и пиша в темата.

                Елементарен тест - превключи на бензин, откачи маркуча за вакуум между смукателния колектор и регулатора и дай контакт, без да палиш. Ако пусне бензин откъм регулатора - имаме познал участник. Гледай да го правиш на открито и колата да не е загряла, че ако потече, ще потече стабилно. Хубаво е някой да подаде контакт за кратко, а друг да гледа.

                Ако не е това, просто трябва да се почне от откачане на газовата уредба от двигателя (физически - с откачане на маркучите за газ и запушване на дупките) и оправяне на работата на бензин.

                Коментар


                • #9
                  От: Ако някой се сеща да помага!!!

                  като имаш нок-сензор, изключи го, би трябвало мотора да работи и без него (макар и за конкретния да не съм 100% сигурен) и виж какво ще стане. Ако не друго, би трябвало поне детонациите да изчезнат. машинката за празня ходи да я спукат от чистене, няма общо с чукането на "аванса". Мен ми мирише на леко ебнат комп ...
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ако някой се сеща да помага!!!

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Куп подобни симптоми на съвсем друга кола (Рено Еспас) финишираха накрая в пробит регулатор за налягането на бензина - гадината пускаше бензин през вакуумчето направо в смукателния колектор. Като търсих да сменя въпросния регулатор (някакъв Бош) ми направи впечатление че се ползва и на куп опели, включително Фруктиера, затова и пиша в темата.

                    Елементарен тест - превключи на бензин, откачи маркуча за вакуум между смукателния колектор и регулатора и дай контакт, без да палиш. Ако пусне бензин откъм регулатора - имаме познал участник. Гледай да го правиш на открито и колата да не е загряла, че ако потече, ще потече стабилно. Хубаво е някой да подаде контакт за кратко, а друг да гледа.

                    Ако не е това, просто трябва да се почне от откачане на газовата уредба от двигателя (физически - с откачане на маркучите за газ и запушване на дупките) и оправяне на работата на бензин.
                    +1 . Аналогичен проблем съм имал при Ауди Б4-2000,16v.И регулатора пак беше на Бош.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ако някой се сеща да помага!!!

                      ако обогатява сместа (независимо от причината) няма ли да дава грешка, която да се хване? На 3.2 мотора дава грешак (при бедна 100%).
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ако някой се сеща да помага!!!

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        като имаш нок-сензор, изключи го, би трябвало мотора да работи и без него (макар и за конкретния да не съм 100% сигурен) и виж какво ще стане. Ако не друго, би трябвало поне детонациите да изчезнат.
                        Хайде на бас, че с думичката "детонации" човекът има предвид пропуски в запалването или гърмене в ауспуха?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ако някой се сеща да помага!!!

                          Разбирам ,че колегата бързо е натрупал житейски"опит" от ходене по сервизите и се очертават още ядове.-
                          -Колега,в тези сервизи не провериха ли първо състоянието на двигателя,не прегледаха ли работата на дебитомера (AFSилиMAP) защото и те могат да лъжат компютъра,не замериха ли вакуума в смукателния колектор за пропуски и обратно налягане(задръстване на генерацията),провериха ли системата за контрол на горивните изпарения и рециркулацията на изгорели газове?Не замериха ли стабилизирания ток от компютъра колко волта ? Отчетоха ли каква е горивната смес и работят ли индукционните датчици - по точно, този на разпределителния вал???-Причините може да са комплексни. (ремъка не може да прехвърли-има две опорни и една обтяжна ролка).
                          -Диагностиците от Пловдив да не са се "изселили"?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ако някой се сеща да помага!!!

                            Аааа! Да. И запушен катализатор е вариант. Той и да не е, като я покараш в такова състояние ЩЕ се запуши.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ако някой се сеща да помага!!!

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Хайде на бас, че с думичката "детонации" човекът има предвид пропуски в запалването или гърмене в ауспуха?
                              Хм ... за тоя вариант не се сетих, признавам си. Само дето е важно, щото "чукане на аванс" и "патка ауспуха" отиват на съвсем различни диагнози
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X