Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ако някой се сеща да помага!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ако някой се сеща да помага!!!

    Аз съм за катализатора, има всички симптоми, долу и с ъглошлайфа ще си каже, ще е на бял прах, но не от скъпият, успех

    Коментар


    • #17
      От: Ако някой се сеща да помага!!!

      Ленива, пиклива дюза?
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #18
        От: Ако някой се сеща да помага!!!

        Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
        Ленива, пиклива дюза?
        Ухааа!!!Зраво ме зашихте по диагностики
        И по ред на номерата.Първо блгдаря на всички за бързите отговори!
        НОК сензор незнам какво е но ще питам чичко Гугъл и ще ми светне-и ще бъде проверен!Самодиагности при мен не става...
        За спирачни апарати-първо тях проверих...оправих преден десен който доста грееше, след 2 дена запече заден десен(щеше да запали гумата) от там 2л. на 100км разхода надоло!
        Да имаше 2 сервиза в които лаптопите и въпросните програми въобще не разпознаха моя комп!
        За ангренажа се сетих и аз,но на място работи много добре,тиха и спокойна с изключение на някои откъслячни претрисания!Ще го погледна де
        Пробит регулатор за налягането-ще проверя !!!!
        Под детонации имам предвид: " пропуски в запалването и гърмене в ауспуха" макар гърмежите да не са сериозни и само в началото ги отчитам !!!
        Дигностиците в ПЛД ги има само че избягаха от големите и оборудвани сервизи и се пръснаха по малките за поне 2-пъти повече пари.Ходих в сервиз(нарочно не казвам името) в който имаше техника да ти се завърти главата и 2-ма майстори които незнаеха как да я пуснат!?!?!Остави ти работа с нея на друг език освен БГ,тоя дето разбирал бил в отпуск!?! :Д
        Катализатора го махна Евгени Турбото още като я взех.
        За шибаните дюзи чувам за 3-ти път,но нали като съм на газ пак прави същия номер,когато сън на алтернативно гориво даже и да е дюза не би ли трябвало да не влияе???
        Благодаря на всички още веднъж!Сега смятам да се насоча към Ламда сонда и съвестен майстор.Смятам ,че проблемите ще се окажат комплексни,но изчиста ли един ще стане по лесно!

        Коментар


        • #19
          От: Ако някой се сеща да помага!!!

          Забравих да доложа-вървежа на колата до 2000-2200 оборота е ок,след това се спъва(сякаш не и достига достатъчно гориво)Незнам как да го обесня.Примерно:ако съм на 2-ра и съм на 2500 сякаш се мъчи за по горни обороти и като включа 3-та сякаш и олеква и има сили в нея,пак до 2000-2200!Съответно познайте как е карам,докато изляза от светофара съм на 3-та и минавам на 4-та

          Коментар


          • #20
            От: Ако някой се сеща да помага!!!

            На Ауди 100 2.3 едната пита на катализатора се беше раздробила и бучки от нея бяха запушили тръбите назад. Симптомите: няма мощност, едвам стигаше до 4000 об. и замръзваше там, а при форсиране на място над 4000 об. направо гаснеше. Провери катализатора след като вече си прегледал обичайнте неща.
            Успех !

            Коментар


            • #21
              От: Ако някой се сеща да помага!!!

              Първоначално публикуван от otv Преглед на мнение
              На Ауди 100 2.3 едната пита на катализатора се беше раздробила и бучки от нея бяха запушили тръбите назад. Симптомите: няма мощност, едвам стигаше до 4000 об. и замръзваше там, а при форсиране на място над 4000 об. направо гаснеше. Провери катализатора след като вече си прегледал обичайнте неща.
              Успех !
              Колегата Ares757 е отговорил по-горе : Катализатора го махна Евгени Турбото още като я взех...

              Първоначално публикуван от Ares757 Преглед на мнение
              Забравих да доложа-вървежа на колата до 2000-2200 оборота е ок,след това се спъва(сякаш не и достига достатъчно гориво)Незнам как да го обесня.Примерно:ако съм на 2-ра и съм на 2500 сякаш се мъчи за по горни обороти и като включа 3-та сякаш и олеква и има сили в нея,пак до 2000-2200!Съответно познайте как е карам,докато изляза от светофара съм на 3-та и минавам на 4-та
              Това според мен много ми прилича на яко запушен бензинов филтър или недостатъчен дебит на бензиновата помпа..... Имах го този проблем с предишната ми кола Вектра и се оказа бензиновата помпа, но при Вектрата бензиновата помпа ми беше външна и лесно я диагностираха. Но казваш че това го прави и на газ....

              Относно: За шибаните дюзи чувам за 3-ти път,но нали като съм на газ пак прави същия номер,когато сън на алтернативно гориво даже и да е дюза не би ли трябвало да не влияе???

              При работа на газ, определено няма значение как работи бензиновата дюза. Пак ще кажа, всички диагностики ги прави само при работа на бензин!, докато двигателя се оправи и заработи както трябва! Дано попаднеш на точния майстор след толкоз мъки и направи упешно останалите диагностики, ламда сондата, нок сензора..., относно сервиза със скъпото и всякакво оборудване, не са единични случаите в които дадени майстори да не могат да боряват със специализирана техника. Успех с намирането на кадърен майстор и дано проблема се окаже малък.
              Последно редактирано от Еделвайс; 19-08-13, 22:27. Причина: Допълване инфо

              Коментар


              • #22
                От: Ако някой се сеща да помага!!!

                Ако има механичен проблем-няма компютър,който да го хване(според мен)Изолирайте газта(физически) и проверете мотора на бензин.Елементарен тест за ел:На равен път при скорост ТОЧНО 40 км/ч. на четвърта предавка се натиска педала за газ до пода.Ако започне да ускорява бавно,но плавно всичко е ОК.Ако започне да бърка цилиндри или да тресе-проблемът е в ел захранването на свещите+самите свещи разбира се.Това,че са сменени не е гаранция за съжаление.Аз бих мернал и компресията на мотора.

                Коментар


                • #23
                  От: Ако някой се сеща да помага!!!

                  Бих препоръчал да се направи тест на налягането на бензина в рейката - трябва да е 3.5 атм. Ако е под 3 атм., при ниски обороти ще е добре, а при високи ще има недостиг на бензин. На газ може да има проблем с подобни симптоми - затова и аз препоръчвам физическо разкачване на газовата плочка кабела на газовия клапан - до решаването на проблема на бензин.
                  На моята рейка 2.4 двигател има сервизен вентил за измерване на налягането. Предполагам, че и на новия 2.2 го има същия или подобен сервизен вентил. Също така става и с монтиране на тръбичка с Т-разклонение с манометър на входящия бензин - преди рейката.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ако някой се сеща да помага!!!

                    Първоначално публикуван от Ares757 Преглед на мнение
                    Забравих да доложа-вървежа на колата до 2000-2200 оборота е ок,след това се спъва(сякаш не и достига достатъчно гориво)Незнам как да го обесня.Примерно:ако съм на 2-ра и съм на 2500 сякаш се мъчи за по горни обороти и като включа 3-та сякаш и олеква и има сили в нея,пак до 2000-2200!Съответно познайте как е карам,докато изляза от светофара съм на 3-та и минавам на 4-та
                    Дебитомер - ламбда - датчик КВ - компютър-блок бобини. Нок сензора изобщо не го търси, не сме се разбрали за детонациите Като закачиш диагностиката, тя си казва веднага, ама ... трябва да има кой да я чете.
                    Вземи си виж точния модел на ECU, че Опел имат навика сутрин и следобед да редят различни датчици и стават грешки. Всъщност, има ли разлика в работата на студен и загрял двигател?
                    Помпа и регулатор ... съмнително.
                    Огледа ли за пробиви по въздуховода и вакумчетата?
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ако някой се сеща да помага!!!

                      Дюзите при работа на газ е редно да да затворени. Ако някпя обаче не затваря плътно ще имаш теч на бензин и при работа на газ.
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ако някой се сеща да помага!!!

                        Айде и от мене 5ст. Датчика между разпределитените валове(camshaft position sensor) и кабела между датчика и компа!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ако някой се сеща да помага!!!

                          Вземи от някъде друг дебитомер и пробвай с него!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ако някой се сеща да помага!!!

                            Провери за всеки случай датчика на Хол.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ако някой се сеща да помага!!!

                              [QUOTE=tomil;2278266]Провери за всеки случай датчика на Хол.[/QUOTE
                              Такааааа,драмата се оказа в 3 действия!!! В Опел-Шевролет казват ,че всичко и е ОК.Кастрол-всичко и е ОК.Опел стефанов-всичко ОК, говоря какво казва компа!Значи....датчик на хол казаха ,че е ок(незнам как са го замервали),бубина-ок(незнам как са я замервали),датчик налягане на гориво-здрав,ламда-правилни показания,дебитомер -ОК,маханах средното гърно по подозрение 4е е задръстено-няма промяна,катализатор заменен с ускорител(демек го махнах)-без промяна,нови филтри и масла(тва между другото ) Равносметката до момента-колата мърка,работи мазно и равномерно,разход газ градско: 13.6.НО,често пали трудно първият път,когато е на свободна и в движение и се случва да губи обороти вместо да ги държи по високи,пада до 300 качва до 900 и така докато колата не спре,след това заковава на 900,това го прави рядко.Най-лошото е че още нещо я спъва,не иска да се изфорсира (да се цедне )когато я карам,сякаш не и достига гориво или въздух.Вдига оборотите бавно (макари гладко) след 2-ра и тва е!Утре ще свалям изпускателни колектори тъй като евгени ги огъва от ръждавейка и единственото което ми идва вече на ум е там нещо с времето да се е прецакало.Мисля така защото самите колектори влизат в плочата с чела(знам че е тъпо но когато го видях вече бяха монтирани) та от там си мисля че от високата температура и близо 40К навъртяни може да се е объркало нещо!
                              Споменаха ми за Исузо в софия,но нито го познавам нито имам координати да се свържа с него и да разбера дали е склонен да му я закарам да я гледа!
                              Ако някои има идея да я дава,че почнах да се отчайвам, а и по лошото-свършват парите и колата ще я шитна за жълти стотинки.....

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ако някой се сеща да помага!!!

                                [QUOTE=Ares757;2279415]
                                Първоначално публикуван от tomil Преглед на мнение
                                Провери за всеки случай датчика на Хол.[/QUOTE
                                Такааааа,драмата се оказа в 3 действия!!! В Опел-Шевролет казват ,че всичко и е ОК.Кастрол-всичко и е ОК.Опел стефанов-всичко ОК, говоря какво казва компа!Значи....датчик на хол казаха ,че е ок(незнам как са го замервали),бубина-ок(незнам как са я замервали),датчик налягане на гориво-здрав,ламда-правилни показания,дебитомер -ОК,маханах средното гърно по подозрение 4е е задръстено-няма промяна,катализатор заменен с ускорител(демек го махнах)-без промяна,нови филтри и масла(тва между другото ) Равносметката до момента-колата мърка,работи мазно и равномерно,разход газ градско: 13.6.НО,често пали трудно първият път,когато е на свободна и в движение и се случва да губи обороти вместо да ги държи по високи,пада до 300 качва до 900 и така докато колата не спре,след това заковава на 900,това го прави рядко.Най-лошото е че още нещо я спъва,не иска да се изфорсира (да се цедне )когато я карам,сякаш не и достига гориво или въздух.Вдига оборотите бавно (макари гладко) след 2-ра и тва е!Утре ще свалям изпускателни колектори тъй като евгени ги огъва от ръждавейка и единственото което ми идва вече на ум е там нещо с времето да се е прецакало.Мисля така защото самите колектори влизат в плочата с чела(знам че е тъпо но когато го видях вече бяха монтирани) та от там си мисля че от високата температура и близо 40К навъртяни може да се е объркало нещо!
                                Споменаха ми за Исузо в софия,но нито го познавам нито имам координати да се свържа с него и да разбера дали е склонен да му я закарам да я гледа!
                                Ако някои има идея да я дава,че почнах да се отчайвам, а и по лошото-свършват парите и колата ще я шитна за жълти стотинки.....
                                Колега,моята кошница така се държи когато много навия кранчетата на газта(изпарител и тройник),но при теб може друго да е.Защо не пробваш малко да обогатиш сместа-може и да се обрави.
                                ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                                Grand Cherokee 2.7
                                GSM 0888148630

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X