Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Transporter T4 Syncro

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Transporter T4 Syncro

    Порази ме смъртоносно идеята да сътворя един кемпер на основата на това чудо. Един от важните за мен въпроси е до колко може да му се повишат възможностите за движение по леки офроуд маршрути. За Т3 има доста изписано, но за Т4 липсва инфо....
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    От: Transporter T4 Syncro

    Има кит за оффроад за тези модели не помня колко беше цената /върти ми се към 700 евро ли лева ли. И аз имам тази идея и доста проучвах въпроса . Не ми е достатачно пространството обаче. Има Вестфалии на тази база и не са големи.Или ще си без баня и таолетна Другото ако увеличиш като размер отзад с по висоия кит много нестабилен ще е. ТЕмата е добра обаче Ще я следя
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Transporter T4 Syncro

      Има лифт кит на Seikel
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2009_0306_T4S_KRweb2.jpg
Прегледи:1
Размер:55.4 КБ
ID:5511039
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t4_synchro16_260x176_04.jpg
Прегледи:1
Размер:107.1 КБ
ID:5511040

      някой Т4 syncro разполагат с блокаж на задния диф.

      Коментар


      • #4
        От: Transporter T4 Syncro

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Порази ме смъртоносно идеята да сътворя един кемпер на основата на това чудо. Един от важните за мен въпроси е до колко може да му се повишат възможностите за движение по леки офроуд маршрути. За Т3 има доста изписано, но за Т4 липсва инфо....
        И аз мислех много по въпроса, но Т4 категорично не е толкова пригоден за офроуд, колкото Т3. На асвалт стандартно е по-комфортен (според мен). Ти трябва да прецениш кое е по-важно за теб.

        Коментар


        • #5
          От: Transporter T4 Syncro

          причината да се спра на Т4 vs T3 са:

          - Т3 има по-малко предлагане в БГ;
          - относително по-доброто общо състояние на екземплярите до които се добирам (по-лесна реставрация )
          - При Т3 освен всичко друго се отива и на смяна на двигателя - 60-70 к.с. на бус с амбиции за кемпер ми малеят;

          единственото предимство на Т3 е, че има доста повече инфо и китове за синхрото и окачването...

          В момента си бръмкам с една Фронтара, която напълно ми задоволява нуждите от офроуд възможности, та ако нещо близко се получи търся и от синхрото ще бъде чудесно.

          п.п. имам преки наблюдения от едно Т3 с лек лифт, джанти 16", гуми 205/80 чиито офроуд възможности също ми се струват ок за нуждите ми.

          п.п. набарах форум Т4 и като изскочи време ще го разузная лекинко....
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: Transporter T4 Syncro

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            ... единственото предимство на Т3 е, че има доста повече инфо и китове за синхрото и окачването...
            Не само това е предимството на Т3 пред Т4 за офроуд. Има и различни типове блокировки, които са си съвсем реални блокировки, като при джиповете, както и доста други доработки, които ги няма за Т4. Неприятното е цената на тези доработки...

            Моето лично мнение е, че дори и Т3 е компромисен за офроуд спрямо повечето стандартни джипове от неговите години и малко след това, но все пак може да се направи, за разлика от Т4.

            Коментар


            • #7
              От: Transporter T4 Syncro

              Бушидо, дай повече инфо къде мислиш да го караш, колко човека ще пътувате и какъв е бюджета за да направим една разбивка и сам да прецениш
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #8
                От: Transporter T4 Syncro

                Кемперската част трябва да е за 2+2. Тук вероятно ще се спра на вариант с 2 спални места вътре и покривна палатка за другите. 50/50 ще се ползва от 2/4 човека, от които 2 деца.

                Относно блокировките: на Т3 що годе съм наясно със неговото 4х4, както и възможностите за ъпгрейд. За Т4 ми е по-трудно да намеря инфо - до колко си приличат двете? На таблото на Т4 гледам, че има само един бутон и 3 лампи (на 2та моста и в средата). Този единствен бутон заключва някаква муфа или/централен диференциал ли?!? М/у другото Т4 има ли по-бавна от 1ва скорост подобно на G-то на Т3? - сега видях, че колега по-горе е писал, че има и Т4 с блокировка на задния диф фабрично!

                Бюджета за момента си нямам представа колко е.... голямата му част ще е за ъпгрейд по ходовата част и двг. За кемперската част съм по-подготвен.

                Много е трудно да се дефинира понятието лек оффроуд (особено в тоя форум ), но да кажем, че ми се иска да минавам по пътища по които не бих мина с прежалено семейно комби, както и да се домъкна до някое пясъчно плажче, където без 4х4 е кауза пердута.
                Последно редактирано от bushiDO; 19-08-13, 17:42.
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: Transporter T4 Syncro

                  За Т4 няма инфо, защото просто няма части за тунинг. Отпред натягаш торсионите, отзад малко по-дълги пружини и амове. Повечето Т4 са само синхро, по-рядко са с блокаж на задния диф. От това което описваш като очаквания, мисля че ще ти ги покрие. по-сложно е да намериш Вестфалиа Т4 Синхро, по този въпрос Яро се убеди сам. Последните няколко месеца търси такова "животно" и само едно намерихме на цена, която ни отказа
                  Варианта е закупуване на Вестфалиа и в последствие едно синхро за донор. В немското мобиле една хубава Т4 Вестфалия е около 5000 евра, в БГ мобиле има две синхрота т4 на части с 2.4 дизел мотори, които може да ползваш за донори и цената на всичко с труда ще стигне 15 000 лв. приблизително.

                  Ето го готово:

                  http://suchen.mobile.de/auto-inserat...eatures=EXPORT
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #10
                    От: Transporter T4 Syncro

                    Какви са вътрешните размери на Т4?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Transporter T4 Syncro

                      по външните ако можеш да се ориентираш приблизително:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:masse_kurz.gif
Прегледи:1
Размер:15.5 КБ
ID:5514252
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X