Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб Панда 4х4

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб Панда 4х4

    Моята ми гореше 7 извънградски и около 9 градско. Задния мост съм включвал инцидентно, предимно за басове които съм печелил Пандата е лека и ако не влизаш в сериозни предизвикателства си се оправя чудесно само с предно. Не мисля, че ще има голяма разлика при включено задно. При колите с хъбове има разлика защото гумите при изключено се въртят свободно на лагерите, а при Пандата диференциала и кардана си си въртят и при двата режима. Същественото съпротивление е в двойката корона-пиньон на диференциала.

    П.П. Гумите задължително четирите еднакви.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: Клуб Панда 4х4

      Колега Зеро куул, уелкъм ту де клъб.....
      И на твоя стария му кажи че е голяма работа.... евала.
      Ма я ми кажи за кво по дяволите ти е тая кола като черно не е виждала?
      Че чак и резервни скорости и мостове ще купуваш.....
      Колата си е сметната чудесно и си е достатъчно тормозоносеща.......
      Поздрави!
      VITARA, SAMURAI
      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
      RENAULT ESPACE QUADRA
      ...и едно сивикче за града...

      Коментар


      • От: Клуб Панда 4х4

        Колеги, трябва ми предната част на кардана, нещата вече клонят към много зле.....
        Някой ако знае каретата /триподите/ от ква кола стават да се пробвам да ги сменя.
        Поздрави!
        VITARA, SAMURAI
        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
        RENAULT ESPACE QUADRA
        ...и едно сивикче за града...

        Коментар


        • От: Клуб Панда 4х4

          Здравейте колеги! Имам проблем с моята панда ако можете ударете по едно рамо! Преди два дни заседнах в едни преспи и дълго време се мъчих да я изкарам от там, по някое време успях. Вдигнах капака а сняг имаше навсякъде където е могъл да влезе. Върнах се в нас и я оставих отвън. Привечер тръгнах да ходя до един приятел. Запалих си без проблеми отидох до тях. Там съм се бавил 30 мин. Когато да си търгна, въртя не пали, ток има но не пали. Подадохме ток с кабели от друг акумулатор, запали от първото пипане. Оставих я да работи и си викам ще ида да я разкарам малко. Тръгнах всичко си нормално. Спирам за да обърна и тя угасна. Въртя да паля не иска. Пробвах няколко пъти със зор запали на почти ниски обороти. Вкл. 1 върви вкл. 2 и угасна. и пак няма палене. Пак ми подадоха ток - няма палене. По едно време запали и така на 1 се прибрах. На др ден прегледах свещи кабели. Нормално. Свалям дистрибуторната капачка конденз избърсах я свалих въздушния филтър вътре конденз, в карбуратора същата работа подсуших всичко оправих. Въртя пали работи но като че ли прекъсва пак пробвах изкарах я навън напред назад вкл скорост върви и угасва няма мощност, не знам какво се е случило всъщност. Дали е само конденза или е приплъзнал ангренажа. Ако се сещате за някакви варианти кажете. Благодаря предварително.

          Коментар


          • От: Клуб Панда 4х4

            Малко помощ ако може... Къде точно се намира номера на двигателя на тази колица ?

            Коментар


            • От: Клуб Панда 4х4

              Номера на двигателя,се намира точно под изпускателния колектор под първи цилиндър,до капака на ангренажа.
              Успех с намирането!
              Поздрави,Момчил!
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • От: Клуб Панда 4х4

                На Панда 2004г. отварял ли е някой задния диф ? Има шум в него доста сериозен и се чудя как се сваля кардана към него,че е като вътрешно каре там ?
                РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                0895шест29410 .

                Коментар


                • От: Клуб Панда 4х4

                  Някой да знае от полуоски на каква кола стават каретата в предната част на кардана?
                  Поздрави!
                  VITARA, SAMURAI
                  FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                  RENAULT ESPACE QUADRA
                  ...и едно сивикче за града...

                  Коментар


                  • От: Клуб Панда 4х4

                    Май само аз си пиша тука.....
                    Проблема с кардна е решен на 100%
                    Предни, задни карета, висящи лагери, опашка всичко е ток.....
                    Евтино и простичко....
                    Поздрави!
                    VITARA, SAMURAI
                    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                    RENAULT ESPACE QUADRA
                    ...и едно сивикче за града...

                    Коментар


                    • От: Клуб Панда 4х4

                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Клуб Панда 4х4

                        Здравейте колеги търся скоросна кутия за панда 4х4 1000 кубика стартера е от задния краи кам купето ако има някои. Да пише или да звани на дадения телефон 0878425147

                        Коментар


                        • От: Клуб Панда 4х4

                          Здравейте. Имам проблем. При всяка неравност отзад се чува страшно думкане...сякаш на желязо бие... мисля че идва от пружините, но не съм сигурен. Явно не са наместени както трябва. Това означава ли че амортисьорите са заминале ?

                          Коментар


                          • От: Клуб Панда 4х4

                            Първоначално публикуван от dyankov8912 Преглед на мнение
                            Здравейте. Имам проблем. При всяка неравност отзад се чува страшно думкане...сякаш на желязо бие... мисля че идва от пружините, но не съм сигурен. Явно не са наместени както трябва. Това означава ли че амортисьорите са заминале ?
                            Вероятно са изгнили бомбетата на купето отзад и горната част на ама е влязла в купето.
                            Животът е харизан кон според мен...

                            Теди

                            Коментар


                            • От: Клуб Панда 4х4

                              Привет,колега!Провери горната част на купето,където влиза пружината,дали е на място,също така провери амортисьорите да не са изтекли и виж състоянието на гумените тампони на моста!Успех и пиши какво е станало!
                              Поздрави,Момчил!
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар


                              • От: Клуб Панда 4х4

                                Здравейте. Пандата ми е 4х4, 1000 кубика, 45 к.с. Та не знам какво е окачването отзад. Моята е с ресьори,пружини и амортисьори, но е адски вдигната от тия пружини, които мисля че не са за тази кола, а са слагани допълнително. И явно от пружините идват тези звуци при неравности. И другото което е, че кардана се чува да вие доста силно понеже от повдигането видимо прави голямо изкривяване. Така я взех. Сега съм махнал пружините, но амортисьорите почти се затвориха, т.е. нямат никаква работна среда, а и не знам дали и те не са оригиналните за тази кола. Абе каша голяма. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5752502Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.jpg
Прегледи:1
Размер:99.4 КБ
ID:5752503Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5752502 Това са снимките преди да махна пружините. Ще съм благодарен за всякакви съвети. Благодаря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X