Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб Панда 4х4

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб Панда 4х4

    Здравейте фенове на малкият-голям всъдеход fiat panda 4x4,пружините от фелиция комби вече са в наличност и нямам търпение да започна с монтажа.Въпрос:Който си е монтирал такива вече, може ли да сподели дали не втвърдяват прекалено много предницата и последствията които биха имали върху по разтегнатите от оптималното положение амортисьори?

    Коментар


    • От: Клуб Панда 4х4

      Последствия за амортисьора няма след 1 година експлоатация,но при преминаване с по-голяма скорост през дупка по пътя,дънят,чува се шум.Мисля да го поправя това нещо,като удължа самия амортисьор и така няма да седи под голямо напрежение пружината.Като,цяло за каква цел смяташ да я вдигаш и с колко см максимално?
      Преждевременно,ето до къде съм стигнал,по нататък,ще кача подробни снимки от процеса на поставяне на уширителите:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12309071_909840105779247_82462293_n.jpg
Прегледи:2
Размер:59.4 КБ
ID:5693984
      Поздрави,колеги!
      Момчил!
      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

      Коментар


      • От: Клуб Панда 4х4

        Ухаааа.
        Яка визия ще докараш евала....
        Поздрави!
        VITARA, SAMURAI
        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
        RENAULT ESPACE QUADRA
        ...и едно сивикче за града...

        Коментар


        • От: Клуб Панда 4х4

          Здравейте,да края на годината не съм предвидил други инвазии по пандата,освен поставянето на пружините от фелиция.Вече съм шпренгвал ресьорите отзад като задницата се дигна но около 25 см.Бях поставил кевларени подложки на предните пружини 3 см.+фелициевите пружини надявам се да дигна и предницата също до 25 см и да тествам през зимата.Амортисьорите и задните и предните са за смяна ,така че ако се скапят,няма да е особено голяма загуба но ще дадат изводи за по нататък.Ако времето даде,може да монтирам предпазен поддвигателен лист ламарина а на пролет,живот и здраве ненадраскваема полиуританова боя със гумено-силиконови топчета в нея.Поздрави!

          Коментар


          • От: Клуб Панда 4х4

            Не мога да разбера причината за толкова голямо повдигане....
            Според мен си е недостатък и то голям.....
            Ти като си сменил пружините тея подложки не са ли ти излишни?
            Поздрави!
            VITARA, SAMURAI
            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
            RENAULT ESPACE QUADRA
            ...и едно сивикче за града...

            Коментар


            • От: Клуб Панда 4х4

              По оперативна информация към момента,максималният чист просвет,който мога да достигна отпред и отзад под диференциала без големи инвестиции,е максимум 22,5 см.т.е.около една педя.Задните амортисьори прилично "дънят"при преминаване на легнали полицаи със скорост по голяма от 40 км./ч т.е. не им достига ход.Предницата още е в процес на оценяване...

              Коментар


              • От: Клуб Панда 4х4

                А някой пробвал ли е задни пружини от обикновенна фелиция, не комби?
                Диаметъра на тела е по-малък, а от там и твърдоста респективно.....
                За комбито ми се чинят доста твърдички, пък и на Момчил като я покарах останах с такова впечатление........
                В магазина ги има, даже са по-евтинки и са същите като габарити.....
                Мисля на тях да се доверя......
                Поздрави!
                VITARA, SAMURAI
                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                RENAULT ESPACE QUADRA
                ...и едно сивикче за града...

                Коментар


                • От: Клуб Панда 4х4

                  Първоначално публикуван от kraasssy Преглед на мнение
                  По оперативна информация към момента,максималният чист просвет,който мога да достигна отпред и отзад под диференциала без големи инвестиции,е максимум 22,5 см.т.е.около една педя.Задните амортисьори прилично "дънят"при преминаване на легнали полицаи със скорост по голяма от 40 км./ч т.е. не им достига ход.Предницата още е в процес на оценяване...
                  По оперативна информация на задния мост клиренса можеш да го промениш само с ...... по-високи гуми.
                  Отпред - друга бира........
                  VITARA, SAMURAI
                  FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                  RENAULT ESPACE QUADRA
                  ...и едно сивикче за града...

                  Коментар


                  • От: Клуб Панда 4х4

                    Здравеите колеги искам предварително да се извиня ако не сам на точното място но разгледах темата и видях че има хора доста запознати с панда 4х4.Та на вапроса отскоро сам горд собственик на панда 4х4 89г.1000кубика фаер мотор.Взех я доста евтино заштото имаше проблем сас скоростите.Оказа се че са за смяна всичките лагери в нея а се намират доста трудно(поне така ми казаха маисторите дето се навиха ваобште да ги отворят говориме за порядака от 500лв. само залагери без работа и каквото и да било друго)да неговорим че самите скорости ваобще немога да намеря.За стария мотор дето стартера е отпед а генерацията одзад намерих доста скоросни кутий но както знаете те нестават на този мотор.Молбата ми е ако някои се е зблъсквал с този проблем и има някакво решение ще сам страшно благодарен ако го сподели сащо така ако някои има такава кутия или познава някои които има и нему трябва нека каже.Благодаря предварително колеги.Просто сам пред дилема дали ваобще да се занимавам повече или да я продавам иначе имам желание да се занимавам с нея но просто както се казва още несам я прехварлил и вече трябва да дам повечв пари за нея за ремонт от колкото сам я купил а не се знае и другото как е.Та още веднаш благодаря предварително и се извинявам че ви занимавам.поздрави

                    Коментар


                    • От: Клуб Панда 4х4

                      Здравейте,радвам се ,че има раздвижване във форума.Ето и при мен как са нещата,явно не съм така добър и най-вече упорит технически експерт,както Момчилката и не успях да набутам фелециевите пружини отпред на пандата,но пък за това ми се удаде слука с обикновенни гумени тампони за омекнали пружини от алфа 145 и резултатът е повече от задоволителен-24 см.предница и неочаквано добро поведение,стегната и с неочаквано комфортна возия.Отзад...там е друга бира,височината я имам,но дебелите листове с които шпренгнах ресьорите,правят задните леко изпуснали амортисьори неефективни.Чудя се дали ако отрежа долното ухо и ги прикапя на тези на фелицията ,които имам /доста по високи/ какъв ще е резултата.Поздрави!

                      Коментар


                      • От: Клуб Панда 4х4

                        Имам цяла скоростна кутия 89г.от 900 куб.см. + кардан с висящи лагери и опашка към диференцияла-в пълна изправност.Ако проявяваш интерес 0888903383 Красен

                        Коментар


                        • От: Клуб Панда 4х4

                          Колеги,какво стана със идеята за сбирка на феновете?

                          Коментар


                          • От: Клуб Панда 4х4

                            Привет,колеги!
                            Първо,добре дошъл на новия колега"Ofroud",радвам се че се увеличава малкия брой притежатели на малката голяма офроуд машина.Качи някоя друга снимка на пандичката,ако имаш възможност.Колкото до проблема,най-добре смени направо кутията с друга,според мен.
                            А за пружините,аз ги наврях,малко рисково.Свихме ги с един приятел на струг и ги хванахме с тел свити.Това се оказа най-лесния начин,със скоби е почти невъзможно.За сега,поне според мен предницата е добре.Малко по твърда е,но и двигателя е по тежък от оригиналния и дава някаква минимална разлика.За напред,както преди казах,смятам да удължа амортисьора с 1 или 2 см,за да се избегне това дънене в дупките.Макар,че след като си смених,тотално разбитите шарнири,това дънене значително намаля.Колкото до задните амортисьори,ако си я повдигнал отзад,пандовските са с прекалено малък ход.Моите са от нива,само преправих ушите,понеже са с много по голям ход.За в бъдеще смятам да ги слагам под наклон.Сега,в момента,като цяло задницата ми хич не е добре,прекалено е твърда и тя ще се прави първо.
                            И най-накрая,за сбирката.Работата се поотложи,а и аз в момента я ремонтирам,но винаги съм отворен за сбирки.Така,че ако се реши,веднага съм там.Даже зимния сезон,ще е по забавно.
                            Поздрави!
                            Момчил!
                            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                            Коментар


                            • От: Клуб Панда 4х4

                              Здравеите колеги.Снимки ще кача колега само трябва да я снимам че да ти кажа чесно нямам и желание в момента да се расправям с нея.А колкото до скоростите и аз исках да ги сменя но просто немога да намеря скорости за този мотор .Днес се чух с колегата ( kraasssy)и чакам да ми прати снимки на неговата кутия .Искрено се надявам да станат но ас несам касметлия та незнам но няма значение.Та все пак ако някои има идея откаде да намеря скоросна кутия за фаер мотор да каже.Поздрави и лека вечер.

                              Коментар


                              • От: Клуб Панда 4х4

                                Ами,щом е 89г е точно тази,която ти трябва със задния стартер.
                                Поздрави!
                                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X