Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се демонтираше запалката на таблото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се демонтираше запалката на таблото

    Запалката на таблото ми се е разхлабила и постоянно не ми дава добър контакт когато включвам зарядни и т.н., знам как да сваля цялото табло, правил съм го, но не мога да разбера как да сваля само запалката, както виждате на снимката с стрелките, предполагам че с отверка внимателно се изхлузва черната пластмаса, или е по друг начин.... ?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:160820131900.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:6022809

  • #2
    От: Как се демонтираше запалката на таблото

    Аз поне не намерих начин да я сваля!

    Коментар


    • #3
      От: Как се демонтираше запалката на таблото

      Предполагам, че самата запалка (не черната пластмаса) е на някакви ламаринени щипки отзад, които като стиснеш трябва да я измъкнеш напред. Как ще бръкнеш отзад обаче... идея си нямам!
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #4
        От: Как се демонтираше запалката на таблото

        Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
        Предполагам, че самата запалка (не черната пластмаса) е на някакви ламаринени щипки отзад, които като стиснеш трябва да я измъкнеш напред. Как ще бръкнеш отзад обаче... идея си нямам!
        Ееее, една нищо и никаква запалка , доколкото знам мисля че не е захваната със щипки а е прикрепена към черната пластмаса с тънък обръч болт, който се е разхлабил с времето и просто трябва да го стегна, че се върти много и не ми дава добър контакт, хич не ми се вярва заради една тъпа запалка да свалям цялото табло....

        Коментар


        • #5
          От: Как се демонтираше запалката на таблото

          Що цялото табло? Извади само барчето между седалките.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Как се демонтираше запалката на таблото

            Запалката се сваля само отзад, не я напъвайте няма да излезе. Сваля се само барчето и запалката е завита отзад, на нейния корпус има резба и е хваната с голяма гайка която се сваля на ръка.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              От: Как се демонтираше запалката на таблото

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Запалката се сваля само отзад, не я напъвайте няма да излезе. Сваля се само барчето и запалката е завита отзад, на нейния корпус има резба и е хваната с голяма гайка която се сваля на ръка.
              Мерси с съвета, много ми помогна а и на другите колеги , по-горе написах техническа грешка болт вместо гайка, та знаех си че е на гайка но другото е вече ясно

              п.с. Така и така ще я свалям запалката и реших да купя нова качествена запалка, да не се занимавам да чистя старата...
              Последно редактирано от Еделвайс; 17-08-13, 09:05. Причина: п.с.

              Коментар


              • #8
                От: Как се демонтираше запалката на таблото

                Като я стегнеш си вземи и това. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vader%20lighter.jpg
Прегледи:1
Размер:17.8 КБ
ID:5510829

                Коментар


                • #9
                  От: Как се демонтираше запалката на таблото

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Запалката се сваля само отзад, не я напъвайте няма да излезе. Сваля се само барчето и запалката е завита отзад, на нейния корпус има резба и е хваната с голяма гайка която се сваля на ръка.
                  Така и така сме зачекнали темата , та при сваляне на барчето има ли някакъв гяволък ?
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се демонтираше запалката на таблото

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Така и така сме зачекнали темата , та при сваляне на барчето има ли някакъв гяволък ?
                    Благодарение на колегата Kuzdov, когато разглобявах таблото за смяна на ново радиаторче за парното, сега ще ти постна от неговите съвети при разглобяването на таблото, в случая само за барчето, ето:

                    1. Сваляш кутията между седалките. Кутията за касетите се държи на едно винтче на дъното, под нея има 3 винта, които държат целия съндък. Има и 2 винта под гумената стелчица и още 2 малки към кожуха на скоростния лост. Освобождава се гумата на ръчната (издърпва се лоста докрай) и леко се издърпва цялата кутия назад. Кожуха на скоростния лост си остава на мястото, само със завъртане се изнизва през конзолата за касетофона по-късно;

                    2. Сваля се конзолата за касетофона. Има 2 винта в кутията под касетофона, две щипки отстрани, още 2 (или 4, не помня точно)отстрани в горната и част, където се захваща към таблото.

                    п.с. Евала Kuzdov, че не те беше домързяло да напишеш тогава толкова подробно при свалянето на цялото табло...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се демонтираше запалката на таблото

                      Днес ходих до магазина и попитах за нова оригинална запалка за фронти, след справка, въпросната запалка се продава само пълен комплект от 6 части, произведена в Canada, за цена 130 лева , бах тая златна запалка, та ще си карам със старата, има едни китайски за по 5 лв но ми се видяха толкова кекаво направени, че почистих доколкото можах налепа в дъното на оригиналната ми запалка и е добре засега.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как се демонтираше запалката на таблото

                        Потърси в ebay, или по моргите си харесай някоя
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как се демонтираше запалката на таблото

                          Прословутата запалка пак почна да прави мизерии и да ми прекъсва захранването на гармина и на каквото и да включа в запалката, както по-горе писах комплект оригинална запaлка e 130лв. за което няма как да дам толкова пари, поразучих доста и реших да купя отделно гнездо запалка с капаче и там да включвам съответните консуматори, след доста обикаляне успях да намеря китайско гнездо с капаче за 6 лв:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210120142232.jpg
Прегледи:1
Размер:64.1 КБ
ID:5555871

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210120142233.jpg
Прегледи:1
Размер:79.8 КБ
ID:5555872

                          Но колкото пъти го гледам, толкова пъти ми изглежда много кекаво направен и ако реша да включа компресорчето като нищо ще го стопи, и решавам пак да търся но този път по специализираните магазини и един търговец беше много любезен, почна да търси из разни каталози и намери на някакво Ауди гнездо запалка оригинално за багажника като резервна част, и в крайна сметка след 10 дни доставка и за цена 40лв. се сдобих с оригинална немска запалка с капаче, както виждате на снимката нищо общо с китайската запалка:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210120142230.jpg
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:5555873

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210120142231.jpg
Прегледи:1
Размер:50.8 КБ
ID:5555874

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210120142228.jpg
Прегледи:1
Размер:185.8 КБ
ID:5555875

                          Чудя се къде да го монтирам и реших да е на черното капаче което седи до касетофона, мисля че е добра идея:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zapalka gnezdo mqsto.jpg
Прегледи:1
Размер:17.2 КБ
ID:5555876

                          Остава въпроса със захранването, мисля да взема захранване от касетофона тъй като има постоянен ток, а и ще използвам предпазителя на самия касетофон като предпазна мярка, какво мислите?
                          Последно редактирано от Еделвайс; 21-01-14, 16:18. Причина: правопис

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как се демонтираше запалката на таблото

                            Ако ще включваш компресор или трансвертер, силно препоръчвам отделна инсталация 4 кв.мм със собствен предпазител. Можеш да ползваш от тези за аудиосистеми, дето са с капаче. А оригинална не може да няма по моргите. На Нисан Терано май са същите. А и от каквато и друга кола да сложиш, все ще е по-добра от китайската.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как се демонтираше запалката на таблото

                              Днес успях да намеря време и монтирах новото гнездо-запалка с капаче, стана супер хванах черната основа с 4 винта за да не се изхлузва лесно при дърпане от щипките, стана супер и работи

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:220120142234.jpg
Прегледи:1
Размер:108.7 КБ
ID:5556038

                              п.с. Куздов на компресорчето кабелите му сложих крокодилчета и при нужда директно към клемите на акумулатора

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X