Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект: Балкан 50 Крос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проект: Балкан 50 Крос

    От моя гараж,не е излизало нито едно ремонтирано балканче,което след ремонт на двигателя да не пали.Имам и още едно балканче,оригинално,сега ми предстои да го регистрирам и да го карам на по дълги разтояния.Същото балканче,съм го карал 1600 км,само с една центровка правена през този пробег,което според мен си е нормално.На предницата,остържеш ли нови втулки от бронз,става перфектна предницата,без да заобикаля дупките!Никога до сега не ми е загрявало балканчето,та чак да затегне от прегряване.Не мисля да слагам нито глава от Симсон,нито от Балкан 75,за сега ще го карам с оригинална глава.Зимата може да сложа турбина,понеже на урвата като се кара полекичка,тогаз вече ще загрее.Съчмените скорости,са едни от най-издържливите и на двете балканчета,никога не са ми изключвали.Предната зъбчатка е 13 зъба,мисля да сложа 12 зъба,като за начало.
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #17
      От: Проект: Балкан 50 Крос

      Един зъб отпред, май се равнява на 5 отзад, но не съм сигурен, сложи си 11 зъба отпред, разликата е по-добра.
      Балкан 50 MX/ Suzuki DR 125/ Honda Dominator 650/ KTM 250 SX
      Opel Frontera 2.3TD/ Lada Niva 1,7/ VW Golf MK2/ Mercedes 190D

      Коментар


      • #18
        От: Проект: Балкан 50 Крос

        Ето как се движи проекта.До момента,леко огънах нагоре задната част на рамката и заварих триъгълни планки на рамката,за повдигане на задницата с 8 см.Огънах леко краищата на планката,за подсилване и да не се подгъва при натиска на амортисьора!




        Също така,пръснах и черния мат на рамката,много добре излезе боята:



        Пръснах и мата и оранжевото на капаците и резервоара и амортисиорите,като идеята е лентата,да продължава,чак надолу до капаците :



        Мисля,за преден и заден калник,да припасна такива от кросов мотор.
        П.П Има ли си на идея някой,как да направя най проста електрическата система,само с един ON/OFF ключ,за спиране и пускане на тока към искрата,без стопове,фарове и клаксон.Мисълта ми е,дали да не го сложа някъде към бобината,понеже оригиналния ключ дава на късо чукчето. Ето това я схемата:

        Това е за момента колеги!Поздрави,Момчил!
        Последно редактирано от Driftacha; 02-10-13, 16:57. Причина: Допълване на изречение!
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • #19
          От: Проект: Балкан 50 Крос

          Относно загряването аз преди 40 год. направих следното .Главата се завърта на 90 градуса (задната част отива надясно) След това гледаш германеца какво е направил на Симсон Стар - турбина.Отливат се два капака от алуминий ,намира се подходяща пластмасова перка от турбинен вентилатор (40-50w ) и ако загрей проблема е в запалването.Обикновено рамката се подгъва отзад след амортисьорите.Подсилва се по следния начин .От друга рамка се изрязва тръбата която е под седалката - представлява издължена буква " U" . Заоблената част се заварява долу в ниското за рамката където започва задна вилка(там май имаше втулки) които се махат при заваряването.Горната част на U тръбата се заварява почти на края на седалката.Не пречи на задните амортисьори.Най добрите скорости са съчмените.Аванса се прави с компаратор(индикаторен часовник )Много често трябва да се махне щифта на маховика защото аванса не става.Гайката се стяга добре и това е достатъчно.Маховика може да превърти само при рязко спиране на двигателя в момент когато е на много високи обороти. Ай стига толкова Нека и други пенсионери да пишат.С поздрав Борето / Пловдив-Каваците 6 часа/ и задължително одеало на седалката иначе приличаш на каубой

          Коментар


          • #20
            От: Проект: Балкан 50 Крос

            Супер проект. Абонирам се!
            ;-)
            Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
            нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

            Коментар


            • #21
              От: Проект: Балкан 50 Крос

              С турбината си е човешка работа, опитах се да прецакам двигателя от скука, половин час само на високи на една малка ливада, боксуване колкото искаш само с пълна газ и нищо, стига си до едни градуси и си охлажда, докато без турбина като правиш това боксуване като мойто прегрява, само на 1ва, позамазах е доста, от зелена почерня от кал. Някой път ще го измеря до колко градуса стига с турбината на пълно загряване, ще сменям цилиндъра и ще имам възможността стария да го видя колко може .
              Балкан 50 MX/ Suzuki DR 125/ Honda Dominator 650/ KTM 250 SX
              Opel Frontera 2.3TD/ Lada Niva 1,7/ VW Golf MK2/ Mercedes 190D

              Коментар


              • #22
                От: Проект: Балкан 50 Крос

                За охлаждането,pavel4o_95 ме светна,че мога да използвам перка от скутер и да я пригодя към коляновия вал ,например тази:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2574-142740080.jpg
Прегледи:1
Размер:48.2 КБ
ID:5523739
                И после,само с ламарина да оградя,около перката и нагоре до цилиндъра и да обърна главата,както ме посъветва Борето!Поздрави,Момчил!
                Последно редактирано от Driftacha; 06-10-13, 07:46. Причина: Изпускам думи чат пат!
                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                Коментар


                • #23
                  От: Проект: Балкан 50 Крос

                  Да аз съм май с почти същата перка, правиш си на стругар фланец, с 3 дупки и резба на тях, също и три болчета, малко по специални, за да не хлопат в дупките на перката, той стругаря ще ги измайстори, и заваряваш що годе в средата на маховика фланеца и си готов, но не прави моята грешка, заварих го за започнал да се разбива маховик, също беше и спукан и след 1 месец се доразби окончателно, по добре завари малко нитовете един за друг отвън, за да нямаш ядове после.
                  Балкан 50 MX/ Suzuki DR 125/ Honda Dominator 650/ KTM 250 SX
                  Opel Frontera 2.3TD/ Lada Niva 1,7/ VW Golf MK2/ Mercedes 190D

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проект: Балкан 50 Крос

                    Няма ли колега,електричар,който е по на ти с електрониката,вярно че на Балкан-а схемата е две жици цялата схема,но не мога да се чатна как да направя инсталацията,от плочката до бубината и от там,да прекъсвам веригата с едно ЦК ключе!Ето отново давам схемата :

                    Благодаря предварително!
                    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проект: Балкан 50 Крос

                      Аз мога да помогна.
                      Според тази схема от авансовата плоча (чукчето) излиза зелен кабел. При балканчетата отива под седалката в устърклема (това черното, което свързва кабелите) ,вадиш го и му слагаш ключ ,(слагаш го където решиш) и от другия извод на ключа кабел, коЙто отива до високоволтовата бубина (това под резервоара). Взимаш едно кабелче 10-15 см. и свързваш единия му край към втория извод на бубината, а другият край към рамката (гледай да контактува хубаво).

                      П.С. (НЕ СЪМ СИГУРЕН ДАЛИ БУБИНАТА ИМА ЗНАЧЕНИЕ КЪДЕ ЩЕ Е МАСАТА И КЪДЕ ФАЗАТА, ЗАТОВА ВИЖ КАК Е БИЛО .... СЪЩО ТАКА НЯМА ГАРАНЦИЯ, ЧЕ И ПРИ ТЕБ КАБЕЛЪТ Е ЗЕЛЕН /ВСЕ ПАК ВИЖ КАКЪВ Е КАБЕЛА, КОЙТО ИДВА ОТ ЧУКЧЕТО/ )
                      Последно редактирано от viki terzieva; 25-10-13, 09:04. Причина: Правопис - едвам те разбрах...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проект: Балкан 50 Крос

                        Ами бубината е с две клеми 1 и 15,а зеления кабел на чукчето и той е с номер 1.Други кабели от плочката,трябва ли да се свързват към бубината?Иначе,цк ключето мисля да го сложа на кабела на чукчето!
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проект: Балкан 50 Крос

                          Ето и новите джунджории от КТМ 85,които купих,остана да заваря,две ушета за задния калник на рамката и планка за предния калник.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8300888.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5535649Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8300890.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:5535651Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8300892.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5535650
                          Поздрави,Момчил!
                          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проект: Балкан 50 Крос

                            Кондензатора се свърза с кабела ,който излиза от вътрешната бубина не съм сигурен кой номер беше сигурно 1 както ти викаш и се свързва на 15 за рамката за маса!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проект: Балкан 50 Крос

                              Към края на тази седмица,ще имам повече свободно време и смятам да оправя инсталацията и да напасна калниците.Иначе,да кондензатора се връзва на клема номер 1,заедно с кабела на чукчето,а 15 е маса.Обаче има една аномалия,която не мога да си обясня,във книгата за експлоатация,е дадено че кондензатора е на клема 15,а на другия Балкан,на клема 15,когато вържа кондензатора,прескача жълта искра от свеща и изобщо не пали и карам,против написаното в книгата,вързан към клема 1.Друг е въпроса,че оригинално кондензатора е долу на плочката набит,но дали е горе или долу,разлика няма!
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проект: Балкан 50 Крос

                                Долу или горе разлика няма да. Няма бълкначе, което да е като друго балканче. Всяко е различно. То затова и идват тези проблеми

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X