Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теракана не пали топъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теракана не пали топъл

    От три четири дена теракана ми прави проблеми. Когато е студен пали веднага. Когато е загрят не пали. Като го оставя да истине пак запалва добре.Миналата година го прегрявах два пъти като и при двата случая ми направи впечатление,че като загря двигателя загасна сам. Интересува ме има ли Теракана датчик, който да изключва двигателя при прегряване. Ако има възможно ли е да са се променили параметрите ми и затова да не пали топъл. Ако има такъв датчик къде се намира.

  • #2
    От: Теракана не пали топъл

    Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
    ... Интересува ме има ли Теракана датчик, който да изключва двигателя при прегряване...
    Едва ли има такъв датчик. Тия системи работят с най малко два датчика, като единия дава информация на таблото, а другия на компа. Тоя за компа, ако отчете прегряване задейства авариен режим, светва чека и ограничава оборотите до някаква стойност, но двигателя не гасне. Това се прави, защото изключването на двигателя в такава ситуация е вредно - спира да се върти ВП, няма циркулация и охл. течност завира. Не вярвам някой да е сътворил такава глупост. Според мен проблема ти не е в този дачик.

    Коментар


    • #3
      От: Теракана не пали топъл

      [QUOTE=Аndro 160;2262008............... Не вярвам някой да е сътворил такава глупост.[/QUOTE]

      Има го сътворено,Форд Транзит 2.4 TDCI. Гасне при достигане на 110г.Та нищо чудно и тук да има нещо такова.

      Коментар


      • #4
        От: Теракана не пали топъл

        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
        Има го сътворено,Форд Транзит 2.4 TDCI. Гасне при достигане на 110г...
        Може и да има ел. помпа някъде по веригата ... а може и да няма - не я познавам системата. Но и да е глупост, вярно, че не е за учудване. Да откачи буксата и да пробва.

        Коментар


        • #5
          От: Теракана не пали топъл

          Колега , сходни симптоми на твоите са описвани на руските форуми - накратко, проблема може да е в износени дюзи или датчика на разпределителния вал , който се намира вляво на края на цилиндровата глава.Успех.

          Коментар


          • #6
            От: Теракана не пали топъл

            Не може да е от дюзи защото колата работеше и работи добре стига да запали.Днес я минах на компютърна диагностика. Показа някаква нередност в датчика на разпределителния вал ,както сочи колегата Darth. Имахме съмнение,че куплунга на датчика не дава добра връзка.Преди половин час го почистих добре загрях колата и пак отказ. Явна трябва смяна на датчика. Дано излезе без проблем,че е на терсене място. Ще потърся съвет и от руските форуме, но ми се струва,че налучкахме проблема.

            Коментар


            • #7
              От: Теракана не пали топъл

              Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
              Не може да е от дюзи защото колата работеше и работи добре стига да запали...
              Може да е от дюзи. Намери читав сервиз за КР системи и отиди - хората си знаят работата. В противен случай рискуваш да копаеш в грешната посока. Казвам ти го като на колега моторист!

              Коментар


              • #8
                От: Теракана не пали топъл

                Абе датчика е около 50 лв. не му се плаши. Сваляш кората и кулера, после с шестограм мисля 6 мм и пей сърце. Дано да е датчика, че с дюзите влизаш в друг филм. Успех.
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #9
                  От: Теракана не пали топъл

                  Засега проблема се реши. Диагностиката правилно посочи проблема. Датчика на разпределителния вал даваше грешка. Най евтин го намерих в Пловдивски магазин. Доставиха ми го за 109 лева. Джипа работи добре вече четвърти ден.Диагностиката я правих във В.Търново при един техник,който работи в сградата на бившата бензиностанция на Булмекс при Военното училище. Човека се оказа много точен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Теракана не пали топъл

                    Радвам се , че си решил нещата . Дано няма повече проблеми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Теракана не пали топъл

                      Тези от ИНД надценките вече ги нямат за нищо. Радвам се че си решил проблема.
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #12
                        От: Теракана не пали топъл

                        здравейте всички,
                        Имам Теракан от около три години, но досега не съм коментирал вашите писания.
                        Теракана има система която ограничава оборотите на двигателя на минимални при превишаване на определена температура с което спасява двигателя от прегряване и колкото и да натискаш педала на газта оборотите не мърдат.Като поистине отново може да се подава газ. При това не светват никакви лампи по таблото, само указателят на температурата мръдва нагоре1 милиметър.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Теракана не пали топъл

                          А това отразява ли се от "чек"-а, искам да кажа записва ли се в компютъра. Така, ако се качи на стенд - ще се види.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X