Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Здравейте, от скоро съм собствник на ОФ ДБ 3.2, закупена от друг колега от форума. За съжаление днес в хубавия сняг счупих каре на полуоската. Въпроса ми е някой знае ли колко са шлиците на полуоската. Към главината са 17 . Благодаря предварително.

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Чудех се в коя тема да пиша и реших тук, та по повод снеговете бих искал да споделя много добри впечатления от поведението на АСК-то, без изобщо да съм включвал бавните и копчето със снежинката, автоматика толкова плавно и леко потегля при замръзналия сняг и смесен с лед че наистина съм впечатлен, да чукна на дърво, да няма неприятни изненади, автоматика се оказва най-хубавото и полезно нещо като екстра на фронтерата, разбира се и двигателя , само да не се разваля АСК-то че тогава ще боли много, но иначе възхитен съм как се държи при поледиците

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Добре бе, ти що си купи автомат, като във всеки втрои пост се шашкаш колко ще боли ако се развали?!? Аз примерно вместо да примирам от притеснения ходих да врътна няколко осморки на паркинга на икея
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Добре бе, ти що си купи автомат, като във всеки втрои пост се шашкаш колко ще боли ако се развали?!? Аз примерно вместо да примирам от притеснения ходих да врътна няколко осморки на паркинга на икея
          Има защо да се притеснявам, ако се развали АСК-то (пу-пу да не се случва) това значи автоматично да си продам джипа за части или за скрап, но това което исках да кажа по-горе, е че съм много доволен от поведението на автомата при поледиците

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Има защо да се притеснявам, ако се развали АСК-то (пу-пу да не се случва) това значи автоматично да си продам джипа за части или за скрап... 
            Без да се обиждаш, но верно си психясал! А и това, което си написал въобще не е задължително!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Без да се обиждаш, но верно си психясал! А и това, което си написал въобще не е задължително!
              Не съм се обидил, споко , то е ясно че ако се стигне дотам ще диагностира и ремонтира ако е някаква рутинна част за смяна, обещавам да не повдигам повече въпроса за евентуална повреда че наистина е глупаво да се притеснявам чак толкова

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Павка тоя автомат ако не е тормозен ( теглене и зверски ръчки без скорост ) спокойно изкарва по над 200к мили. Има много собственици зад океана и на повече километри без никакви оплаквания. Спри да се притесняваш и си карай колата. В крайна сметка е купчина желязо. С твоето каране това ще е последното което ще се развали в тая кола
                no signature no problems

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  За въпросният автомат,се слага и на БМВ 5-та до 2004.Има екземпляри по около 300 000км без да и сменявано маслото(по данни от БМВ форума).Явно не е чак толкова кекав.При БМВ-то е 3.0д 193 к.с , 410НМ сток.На тази фронтера дали има и 320НМ.
                  Интересното е че при Х5 с този автомата преди фейса,се троши на поразия,при 5-цата не.Двигателя е един и същи,скорости,но въпреки това сгъва при джипката.

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    5L30E е на БМВ Х5 първата генерация, това е от 2001-а до 2004-а. След това слагат ZF който е по-корав. Фейслифтовите Х5-ци са само и единствено с ZF.
                    Но все пак си прав, доста корав е. Една сурия GM-ски джипки с V8-ци в Америка са точно с 4L30E и нямат драми.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Една сурия GM-ски джипки с V8-ци в Америка са точно с 4L30E и нямат драми.
                      А знаеш, че с променлив успех с брат ти и дори ги борим тези котии......ЧНГ на всички в тази част на форума!
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Здравейте,
                        Понеже последните дни ми е влязла мухата да си купя една такава голяма Фронтера, че моята КБ ми омаля, имам едно питане.
                        На ръчната скоростна кутия какъв е маховика на съединителя- демпфер или монолитен. Смятам да отида да разгледам оная Варненската дето един колега по рано беше писал че не струва.
                        Поздрави!
                        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Твърд
                          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Благодаря за бързият отговор.
                            Поздрави!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Привет колеги, от два дни забелязвам на екрана на борд компютъра, че постоянно ми излиза един надпис на немски Bremslicht Prufen, според Гугъл преводача, означавал /Спирачна светлина тест/, погледнах казанчето за спирачната течност, има си и е в норми, какво друго да гледам или какво друго може да значи немския надпис?
                              Последно редактирано от Еделвайс; 08-02-17, 08:38. Причина: Немски текст

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Изгоряла крушка на стопа.
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X