Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Буталото на помпата влиза в купето - една вилка. Няма какво да смазваш там. По мое мнение скърца пружината на педала.
    Съвет: Увеличи си радиото
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      Буталото на помпата влиза в купето - една вилка. Няма какво да смазваш там. По мое мнение скърца пружината на педала.
      Съвет: Увеличи си радиото
      Преди малко се прибрах и педала така е започнал силно да скърца че вече усещам по самото табло като го пипам как вибрира от скърцането, баси чудото, то не беше wd40, после изпръсках половин флакон силиконов спрей за гумени уплътнения, остана да опитам със спрей за смазване на ръждясали панти, то бива скърцане ама днес в задръсванията и от постоянното натискане и отпускане на спирачките, толкова силно скърца че два пъти събуди бебето тъкмо като заспиваше на задната седалка, баси тъпия проблем

      Скърцането звучи като на село, стара дървена врата на избата със метални ръждясали панти и неотваряна от години, абсолютно така звучи скърцането на педала като отвориш такава врата. Звучи като - Скъъърррр-ъъърр-рьииииууу...
      Последно редактирано от Еделвайс; 20-11-17, 21:01. Причина: Пояснение

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Огледай внимателно самото окачване на педала може да е с някаква втулка с която лагерува а тя обикновено е пласмасова, и от дългата работа така се е напаснала с педала и с оста че , дори и да я пръскаш със спрей станало е толкова плътно съединение че , нищо не прониква.

        Аз така се тозмозих с окачването на една пневматична седалка, скърца и това е ! Накрая миряса от един спрей с бяла грес и безброй пъти друсане върху седалката докато смазката проникне между втулките и осите на окачването и.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Баси, ами ако имаше и съединител?! Концерт за цигулка и оркестър! Щом си локализирал мястото само разглобяване ще го излекува! Няма нищо сложно само е малко завряно и неудобно.
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            ....само разглобяване ще го излекува! Няма нищо сложно само е малко завряно и неудобно.
            Да разбирам че си имал такова скърцане и си го оправил само с разглобяване?

            Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
            Огледай внимателно самото окачване на педала може да е с някаква втулка с която лагерува а тя обикновено е пластмасова, и от дългата работа така се е напаснала с педала и с оста че , дори и да я пръскаш със спрей станало е толкова плътно съединение че , нищо не прониква.

            Купих трети спрей с удължител и се надявам да спре да скърца, ето въпросния спрей:


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6A71FF29-F230-49FE-BC11-3468919A58E7.jpeg
Прегледи:1
Размер:522.7 КБ
ID:5772964


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5BC03F2A-7B69-4351-AE1D-9D08EB72D960.jpg
Прегледи:1
Размер:511.5 КБ
ID:5772965
            Последно редактирано от Еделвайс; 21-11-17, 16:52. Причина: Пояснение

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Да разбирам че си имал такова скърцане и си го оправил само с разглобяване?
              Не, нито една от двете ми Фронтери не скърцаше - мисълта ми беше, че щом не се оправя със спрей е по-добре да разглобиш възела и вече да хванеш виновника и да го гресираш едно хубаво!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                Не, нито една от двете ми Фронтери не скърцаше - мисълта ми беше, че щом не се оправя със спрей е по-добре да разглобиш възела и вече да хванеш виновника и да го гресираш едно хубаво!

                Намерих по-ясна схема на спирачния педал за Фронтера Б, от скицата виждам че единственото нещо от което може да скърца, това са втулките, оградил съм ги в червено, утре ще пробвам да пръсна към процепите на въпросните втулки, на друго място освен там да пръсна?


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:372.4 КБ
ID:5773082
                Последно редактирано от Еделвайс; 22-11-17, 17:42. Причина: Пояснение

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Последно време често използвам един спрей на мотип -има снимка на верига на мотокар или"вени". Дават го за силно натоварени вериги. Страшно лепкаво маже с конистенция на рядък мед. Пробвай с него. Даже и да не свърши работа в конкретния случай-ще ти е от полза.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Като гледам има за разглобяване едно болтово съединение, какво си губите времето със спрейове.
                    Болта долу, Литол 24 и после още 20 години няма проблем!!!!
                    Поздрави!
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                      Като гледам има за разглобяване едно болтово съединение, какво си губите времето със спрейове.
                      Болта долу, Литол 24 и после още 20 години няма проблем!!!!
                      Поздрави!
                      Въпросния болт само на картинка изглежда лесно за отвиване, в действителност днес със третия спрей и то благодарение на удължителя, едва успях да стигна процепите и засега престана да скърца, ако пак се разкърца ще трябва някой по слаб и с малки ръце за да успее да стигне горе и развие въпросния болт.
                      Въпросния спрей е толкова добре проникващ че стигна чак до под гумата на педала, като помпих три пъти и гумата се изхлузи направо и падна на стелката, та се наложи да обезсмаслявам пък гумата. Дано изкара повече без да скърца, егати тъпия проблем.

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        За много години колеги!

                        Днес на прибиране по АМ Тракия, малко след разклона за Ихтиман посока София, волана и цялата джипка, почна да се тресе и вибрира, почти бях сигурен че някоя от предните ми зимни гуми е направил балон, та спрях на първата бензиностанция да огледам гумите, брех гледах, гледах внимателно и никъде не видях балон или нещо на коя да е от гумите.

                        Тръгнах пак, никакъв помен от тресене и треперене на волана, карам си и по едно време пак се разтресе и тъкмо да спра и пак се оправи, после пак спря и пак тръгна, това го прави на всякаква скорост като при бавната скорост се тресеше по бавно и при бързата по-бързо, също и при изключена от скорост за проба на N.

                        Та лека полека карах към София, като вече при градското каране колата вибрираше и се движеше на тласъци, все едно натискам спирачката с помпене бързо, та паркирам си пред нас и ми замириса на изгоряло и препечено феродо, веднага видях с пипане че предно ляво колело, джантата е станала вряло горещо, според мен е частично блокирал спирачен апарат, според вас какво може да е друго?

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Другото майстора ще ти го каже.

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Другото може да е крив диск, но по-вероятно е комбинация...
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Другото може да е крив диск, но по-вероятно е комбинация...
                              Имаме познал, оказа се зверски буквално заварен спирачен апарат, съотвено се налага да се купи нов спирачен апарат, лошото е че покрай прегряванията единия диск е вече крив, почти нови накладки опечени, спирачната течност потъмня, казах на майстора че колата както е автоматик не искам никакви компромиси със спирачките, да смени всичко което трябва, дискове, накладки, спирачна течност и новия спирачен апарат, а другия спирачен апарат да го раздвижи и ревизира.

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Ако не забравиш , кажи му и за маркучетата да смени.Може да не ти е блокирал апаратът , маркуче да е запушило.Пропуска само в една посока и задържа буталата под натиск.Това , като идея , а не диагностика.
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X