Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
    Ако не забравиш , кажи му и за маркучетата да смени.Може да не ти е блокирал апаратът , маркуче да е запушило.Пропуска само в една посока и задържа буталата под натиск.Това , като идея , а не диагностика.
    Споменах му и за маркучетата да ги провери за запушване, макар че там по принцип има такова голямо налягане, че просто не мога да си представя какво трябва да има вътре че чак да го запуши....

    Апаратът е блокирал със сигурност, проверено е и е до степен че е станал като заварен.
    Последно редактирано от Еделвайс; 06-01-18, 16:50. Причина: Пояснение

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Можеш да не си го представяш но историята помни такива маркучи. Пускащи само в едната посока.

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Чичо ти Жеко е патил за да ти го казва. Не питай старило а патило са казали хората.

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Налягането в СпС е над 60 bar.Усилието върху спирачното бутало се освобождава от еластичността на уплътнението в цилиндърчето , плъзгаемостта на водачите и плъзгаемостта на накладките.Ако първото не се изпълни , т.е. течността да остане под налягане - гледаш го филма с прогресия.Кой наобратно ще ти подаде такова налягане , ако малко парченце "пеперудира" в отвора на маркучето?Капито
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Налягането в СпС е над 60 bar.Усилието върху спирачното бутало се освобождава от еластичността на уплътнението в цилиндърчето , плъзгаемостта на водачите и плъзгаемостта на накладките.Ако първото не се изпълни , т.е. течността да остане под налягане - гледаш го филма с прогресия.Кой наобратно ще ти подаде такова налягане , ако малко парченце "пеперудира" в отвора на маркучето?Капито
            Това съм го патил навремето с една Лада,маркучето се беше разложило отвътре и пропускаше еднопосочно,като го смених, го разрязах, да видя какво става отвътре и беше пълно с разложена гума,като болкит,ама това по времето на соца де,оттогава не ми се е случвало.
            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
            Враца

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Джипката е вече с оправени спирачки, проблема беше само при спирачния апарат, сложиха нов апарат и нова спирачна течност, тествахме джипката и дисковете не тресат при спиране, засега няма да се сменят, като спирам самия педал е някак по мек сега но и спира много по-добре, доволен съм че не се наложи нови дискове да купувам.

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Принципно мек педал не е добре... Възможно е помпата да е глътнла въздух...
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Принципно мек педал не е добре... Възможно е помпата да е глътнла въздух...
                  Под мек педал имам предвид, че преди беше направо твърд почти без ход както беше при бившата ми Лада без серво, обяснението според мен е че като е задържал спирачния апарат от там е имало едно постоянно налягане и от там педала все по-твърд, а и в сервиза им имат специална машина за смяна на спирачната течност, като налива постоянно под налягане и така докато потече бистра течност. Знам какво е мек педал при въздух, няма нищо общо в моя случай, друго е при спиране, докато сега си спира супер леко, макар и с меко натискане, все едно са ми сложили по-мощна хидравлика за спирачките

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Привет колеги, днес ходих до Олимпията да купя филтри, маслен, бензинов и въздушен, по темата става въпрос за въздушния филтър, преди от Олимпията винаги си купувах качествени филтри, но днес нямаха наличен за фронтерата ми, и имаха само оригинален въздушен филтър и рекох да го взема, но продавача ми каза че е скъп и че цената му е 120 лева, опулих се и се отказах, взех някакъв филтър на Мuller за 15 лева и на кутията пише за Фронтера 2.2 did, предполагам че ще стане за моя.

                    Основния ми въпрос е, защо оригиналния филтър струва 120 лева, а на друга марка в случая Muller ми стъпи на 15 лева, има ли наистина някаква разлика в самите филтри, по-добре улавят финните частици ли, по принцип не жаля пари за качествени части и консумативи, но 120 лева за въздушен филтър ми се вижда прекалено скъпо, има ли защо да е така скъп?
                    Последно редактирано от Еделвайс; 16-01-18, 17:16. Причина: Пояснение

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Щото е за Исузу, така за Хонда HRv филтъра на климатика е 180лв. във фирмения магазин, познай дали го купих
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Привет колеги, днес ходих до Олимпията да купя филтри, маслен, бензинов и въздушен, по темата става въпрос за въздушния филтър, преди от Олимпията винаги си купувах качествени филтри, но днес нямаха наличен за фронтерата ми, и имаха само оригинален въздушен филтър и рекох да го взема, но продавача ми каза че е скъп и че цената му е 120 лева, опулих се и се отказах, взех някакъв филтър на Мuller за 15 лева и на кутията пише за Фронтера 2.2 did, предполагам че ще стане за моя.

                        Основния ми въпрос е, защо оригиналния филтър струва 120 лева, а на друга марка в случая Muller ми стъпи на 15 лева, има ли наистина някаква разлика в самите филтри, по-добре улавят финните частици ли, по принцип не жаля пари за качествени части и консумативи, но 120 лева за въздушен филтър ми се вижда прекалено скъпо, има ли защо да е така скъп?
                        Павка, тази марка не е особено известна и не мога да кажа нищо за качеството и.

                        Но всички консумативи (а и други части) за оригинално вграждане НЕ се произвеждат от автомобилните производители. Това филтри, съединители, накладки, свещи, дюзи, ремъци, акумулатори и др. обикновено се произвеждат от други производители. Например на кутията на филтъра може да пише Опел, а вътре филтъра да e Mann, Bosch, Knecht или друга реномирана марка. В същия момент, същия филтър но с емблемата на производителят да струва на половина, че и по-малко.

                        Свалял съм оригинален съединител LUK от Рено, бензинова помпа Бош от Кията ми, а един приятел беше супер разочарован, че на генераторът на Мерцедеса му пише Валео. Умната дюза на Тераното ми е Бош и струва на половина по-малко ако я купя в кутийка на Бош, от колкото в кутийка на Нисан.

                        Гледай да пазаруваш консумативи от известни марки. Виж, за други части може да се напъваш да са оригинални

                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Павка, да не би да съм забравил да ти кажа, да си купиш един K&N и да забравиш за въздушни филтри во веки? Също още ми е загадка защо пазаруваш точно от Олимпия?!?
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Павка, да не би да съм забравил да ти кажа, да си купиш един K&N и да забравиш за въздушни филтри во веки? Също още ми е загадка защо пазаруваш точно от Олимпия?!?
                            Жоре, някъде бях писал за това, още от времето когато карах Опел Рекорд, Вектрата, Фронти бившата и до днес за сегашната ми Фронтера, купувам от Олимпията, защото в продължение на почти 20 години, всички части които съм купувал са се оказвали качествени и безупречни, и в редките случаи когато се е налагало да връщам закупена част поради друг проблем, веднага са ми връщали парите без проблем. С една дума много коректни, точни и имат наистина оригинални и качествени части.

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Колеги, случайно попаднах на табличка за препоръчани масла за Isuzu с двигател 3.2 V6 - 6vd1 : 5W30

                              Табличката не мога да я кача, сайта е за Isuzu и пише специално за код двигател 6VD1 масло само 5W30, има ли някакво обяснение за препоръката за толкова тънки масла?

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                Колеги, случайно попаднах на табличка за препоръчани масла за Isuzu с двигател 3.2 V6 - 6vd1 : 5W30

                                Табличката не мога да я кача, сайта е за Isuzu и пише специално за код двигател 6VD1 масло само 5W30, има ли някакво обяснение за препоръката за толкова тънки масла?
                                Идеални са, но зависят и от климатичния пояс. За при нас става и 5w40. А понеже ти си манияк, направо 0W40!
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X