Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Никъде не можах да го намеря и да го закупя от тук въпросния четец, все само от чуждестранни сайтове като ибей, ако някой успее да намери да се продава такъв четец тук в БГ ще се радвам да ми помогне: D900 CAR Scanner OBD2 EOBD CAN Fault за Исузу.


    Аз ще ти го поръчам - дай линк.
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Аз ще ти го поръчам - дай линк.

      Благодаря за жеста Жоро, чакам този уикенд мой приятел да дойде с негов op com, ако разпознае компа ще ми го подари и ще си реша проблема, ако ли не стане, преминаваме директно на поръчката, ще ти пиша на ЛС

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Благодаря за жеста Жоро, чакам този уикенд мой приятел да дойде с негов op com, ако разпознае компа ще ми го подари и ще си реша проблема, ако ли не стане, преминаваме директно на поръчката, ще ти пиша на ЛС
        Абе то човек какво ли не прави за едни 500 евра
        Впрочем аз също имам четец, който отгоре на всичкото чете и нашият мотор, така че може да измислим нещо да ти го дам да преслушаш твоята примадона
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Най-после имам четец - EasyDiag PRO 3, свикнах горе-долу да работя с него.
          Та на въпроса, два пъти като изчистя грешката и покарам 10- тина километра ми светва чека, грешката е една и съща, като при първия път отчете 2 грешки, а сега на втория път само първата грешка.
          Какво означават според вас колеги?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2017-10-11-15-40-49.jpg
Прегледи:1
Размер:57.6 КБ
ID:5769617

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Подгряването на сондата не работи - ще ти светва винаги чека след студено палене , докато не смениш сондата.
            Фиат Купе
            Опел Фронтера В
            Мицубиши Паджеро Пинин

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
              Подгряването на сондата не работи - ще ти светва винаги чека след студено палене , докато не смениш сондата.

              Благодарско за мнението, значи от сервиза правилно са ми казали че е ламда сондата, намерих 7 модела сонди на цени от 87 до 312 лева, кой ли е точния модел който ще ми трябва, че гледам за един и същ двигател 3.2 V6 но с различни букси, също така една или две сонди имам?

              Ето и линк: https://www.autopower.bg/%D0%BB%D0%B...d12917c67.html


              Според мен, като гледам и кода на двигателя, мисля че е тази сонда която ще ми трябва: https://www.autopower.bg/%D0%BB%D0%B...i18452354.html ?


              п.с. До Мод: Линковете са за ориентация и помощ при избор.

              п.с. Да разбирам ли че сондите са две, като според преведените грешки на съответните кодове -
              P0154 Кислороден датчик преди катализатора (2-ри ред цилиндри за V-образен двигател) – няма активност
              P0155 Кислороден датчик преди катализатора (2-ри ред цилиндри за V-образен двигател) – неизправна верига подгряване
              - , та това се отнася за сондата преди катализатора, така ли е?
              Последно редактирано от Еделвайс; 11-10-17, 19:40. Причина: Допълване и линк

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                ...също така една или две сонди имам?...
                Имаш 4 сонди, ляви и десни, преди и след катализаторите
                И в случая ти става въпрос за лявата преди катализатора, Според мен, обаче, проблема не е само в подграването, а сондата си е тоталка (заради грешката P0154)...
                Последно редактирано от bushiDO; 11-10-17, 20:37.
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Имаш 4 сонди, ляви и десни, преди и след катализаторите
                  И в случая ти става въпрос за лявата преди катализатора.
                  Леле-мале , ма така е който иска да кара като нас големи двигатели шестаци и осмаци ще си плаща и за поддръжката им ...

                  Въпроса е доколко е или не е проблем да се кара така и какви ще са последиците, майстора ми каза да си карам така, аз го питам, докога така, майстора - докато не усетя голям разход на гориво ....?

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Леле-мале , ма така е който иска да кара като нас големи двигатели шестаци и осмаци ще си плаща и за поддръжката им ...

                    Въпроса е доколко е или не е проблем да се кара така и какви ще са последиците, майстора ми каза да си карам така, аз го питам, докога така, майстора - докато не усетя голям разход на гориво ....?
                    Впрочем, майстора направи ли визуална инспекция?

                    Относно карането, и аз не мисля, че е проблем. Задните сонди са по-важни!
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Смени майстора - най малкото левите и десните цилиндри ще работят различно - на един рейндж ровър осмак инжекторното време на левите и десните цилиндри се различаваше с 50% и да не обяснявам как тресеше.
                      Фиат Купе
                      Опел Фронтера В
                      Мицубиши Паджеро Пинин

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Споко, и РАВ4 е със 4 сонди и два катализатора, пък е само 2.0 литра и 4 цилиндъра! Кофти, че е първата сонда - тя е смесообразуващата, по-важната и по-скъпата и без подгряване ще навлиза по-бавно в работен режим. Както ти е казал майстора, можеш да си караш, но с по-висок разход и светещ чек! Най-добре я смени.
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Впрочем, майстора направи ли визуална инспекция?

                          Относно карането, и аз не мисля, че е проблем. Задните сонди са по-важни!
                          Майстора не е правил визуална инспекция, само прочете грешката, изтри я и ми каза да си я карам така докато не ми се качи разхода на гориво, явно ще я карам пак при него и да я види отдолу, да не би кабела да е скъсан евентуално, но едва ли, май ще е добре в скоро време да се смени въпросния кислородния датчик с подгряване, разбрах че кислородните датчици са си били консуматив и се сменят при определен пробег, като само оригиналните издържали най много километри, а заместителите им се сменяли на около 50 000км, ще видим.....

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            На фона на разходите, които правиш по тази кола, включително карането на бензин, и то най-луксозния възможен, нова сонда няма да те затрудни.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Добре, да кажем че ще се сменя въпросния кислороден датчик с подгряване, майстора работи в автосервиз Бош и те работят с големи известни фирми за авточасти, единия вариант е те да ми изберат сонда и да я монтират, като така ще имам гаранция не само за труда но и за сондата при проблем, втория вариант е да ми препоръчате качествена сонда и вече в сервиза само да ми я сменят...?

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                                ...Кофти, че е първата сонда - тя е смесообразуващата, по-важната и по-скъпата и без подгряване ще навлиза по-бавно в работен режим...
                                Ф@к - по-горе съм написал глупост - естествено, че предните сонди са по важни! Обаче проблема не е само в подгряването, както написах (грешка P0154), което означава: Павка, СМЯНА! Нека майсотра ти сложи тези с гаранция!
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X