Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
    Павка, аз съм с ELM327 /първата снимка, малката синя джаджа/ и си трия досадната грешка, идваща от махнат катализатор на Волвото ми. Струва 17лв и не е с български интерфейс, но би трябвало да го преживееш.
    На Фронтера Б 2,2 дизел - не работи.
    В същност каква е причината да ти сигнализира тази ламбда? Катализатора да не би да ти дава фира? Или да го няма и да дава грешни показания на сондата, както е при мен?

    Поздрави.

    Здрасти Ники, цялата работа тръгна откак налях скапан бензин, грешката показва ламда сонда, но вчера както си карам чека си изгасна сам, най-вероятно като съм сипал 100 октановия бензин съм прочистил останалия скапан бензин и затова чека да е изгаснал сам, ще продължа да сипя още един два резервоара качествен бензин и ако не светне дотогава чека, ще е ясно че проблема е бил лошото гориво на Марешки.


    Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
    Оп ком е програма за Опел, 3.2 е Исузу със протокол Исузу и не го чете

    От фирмата ми казаха че не става именно че е на базата на Исузу, би ли споделил какъв четец трябва да търся за въпросния
    мотор?

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      Здрасти Ники, цялата работа тръгна откак налях скапан бензин, грешката показва ламда сонда, но вчера както си карам чека си изгасна сам, най-вероятно като съм сипал 100 октановия бензин съм прочистил останалия скапан бензин и затова чека да е изгаснал сам, ще продължа да сипя още един два резервоара качествен бензин и ако не светне дотогава чека, ще е ясно че проблема е бил лошото гориво на Марешки.
      Ясно, дано да е от това. Въпреки, че аз по никакъв начин не мога да повярвам, че това е станало от кофти гориво. Марешки е в на три минути от мен и сипваме гориво (бензин и газ) и на трите ни семейни автомобила.
      Николай Савов
      Опел Фронтера А КБ, 2.0
      +359885 07 00 92

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
        Ясно, дано да е от това. Въпреки, че аз по никакъв начин не мога да повярвам, че това е станало от кофти гориво. Марешки е в на три минути от мен и сипваме гориво (бензин и газ) и на трите ни семейни автомобила.

        Ники, в случая става дума за Марешки в Сливен.

        Надявам се колегите Bushido или Лозан да споделят какъв им е техния четец, не знам защо все още не драсват ред, намерих четец за Исузу но 350 лева ми се вижда прекалено много, споделяйте колеги, за лично ползване ще ми е, няма да си отварям сервиз...

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          ОР Кома не чете и Фронтера 2,2 . Ланч се справя добре . Всеки ОБД четец дава елементарни данни за двигателя. Но на теб по принцип не ти трябва никакъв , триенето на грешки не решава проблемите.
          Фиат Купе
          Опел Фронтера В
          Мицубиши Паджеро Пинин

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
            ОР Кома не чете и Фронтера 2,2 . Ланч се справя добре . Всеки ОБД четец дава елементарни данни за двигателя. Но на теб по принцип не ти трябва никакъв , триенето на грешки не решава проблемите.

            Идеята ми е не е само да трия грешките, като светне чека бих искал да видя какво ще показва като грешка за обща информация, ако е нещо дребно и с ваша помощ при разчитането на дадената грешка, да мога аз да реша проблема и после триейки грешката да видя дали пак ще светне, но определено няма да купя четец струващ над 150 лева, наистина няма да има смисъл в такъв случай.

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Представи си реална ситуация - грешки няма никакви , чекове не светят , стойности в реално време нормални , а проблем има. Колата в 50% от времето държи високи обороти, въздух не смуче неотчетен , температурен датчик коректен , сменен и за проба с нов , стъпков мотор нов ,нарочен компютър - - сменен , проблема стои. Занимавам се професионално с диагностика , за корекция реших да се пробвам и в опел - тия се пробват да ме накарат да сменя ламбда сондата , защото виждаш ли давала синусоида . След три месеца , една събота 20 минути си пия кафето и гледам тъпо в лаптопа и подсъзнателно усещам че нещо не е в ред - при пуснат педал за газта ТПС-а дава 5%. Три месеца се мъчих при условие че имам подходящата диагностика да разбера че датчик за 15 лв. ми лъже компютъра с некоректни данни.
              Фиат Купе
              Опел Фронтера В
              Мицубиши Паджеро Пинин

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                Представи си реална ситуация - грешки няма никакви , чекове не светят , стойности в реално време нормални , а проблем има. Колата в 50% от времето държи високи обороти, въздух не смуче неотчетен , температурен датчик коректен , сменен и за проба с нов , стъпков мотор нов ,нарочен компютър - - сменен , проблема стои. Занимавам се професионално с диагностика , за корекция реших да се пробвам и в опел - тия се пробват да ме накарат да сменя ламбда сондата , защото виждаш ли давала синусоида . След три месеца , една събота 20 минути си пия кафето и гледам тъпо в лаптопа и подсъзнателно усещам че нещо не е в ред - при пуснат педал за газта ТПС-а дава 5%. Три месеца се мъчих при условие че имам подходящата диагностика да разбера че датчик за 15 лв. ми лъже компютъра с некоректни данни.

                С една дума няма смисъл да имам такъв четец , хммм накара ме да размисля дали изобщо да си взимам четец, евентуално бих си взел ако струва смешни пари от порядъка до 35 лева и поне да чете елементарните неща и да трие грешките...

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Едно Делфи е от 150 до 250 лв. и напълно си заслужава парите , за 35 лв. по добре ги дай за бира.
                  Фиат Купе
                  Опел Фронтера В
                  Мицубиши Паджеро Пинин

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Важното е че при последната грешка която показа, според майстора е ламда сондата, каза ми да си карам така докато не усетя по-голям разход на гориво, би ли ми казал какъв модел и марка е твоя четец, при всички случаи ще е хубаво да си имам и аз такъв четец който предполагам че и трие грешките? Ще съм ти благодарен за инфото.
                    Имах предвид кода на грешката!
                    Иначе моят е D900 CAR Scanner OBD2 EOBD CAN Fault, освен, че чете, и трие, а и струва смешни пари!

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Това пък откъде-накъде? Смениш ли сондата, грешката ще изчезне след N-броя "пАли-гАси". Поне на изхвърлената с погнуса от мен "Вектра Б" така ставаше, за други коли да не говорим.
                    Естестествено, че след няколко цикъла без отчетени отклонения грешката изчезва от таблото (но може да се прочете в още)

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Колеги, получих отговор от фирмата за препоръка за хубав четец, препоръчаха ми OP-COM и обновяващ се софтуер специално за Опел, поствам линка да си кажете мнението, https://sklad66.com/cms/OP-COM.html, единственото което е неудобство е че вместо таблета трябва да мъкна лаптопа, но ако това е толкова добър четец и софтуер и то за Опели специално, мисля да го взема, все още чакам колегата Bushido да каже какъв е неговия четец.

                    Какво мислите за съответния OP-COM?
                    Ми като начало, мисля че не виждам да чете 3.2, а и струва 3 пъти повече от моя.

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    С една дума няма смисъл да имам такъв четец , хммм накара ме да размисля дали изобщо да си взимам четец, евентуално бих си взел ако струва смешни пари от порядъка до 35 лева и поне да чете елементарните неща и да трие грешките...
                    Ми моя точно в тия рамки струва - да е макс 40 кинта....
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                      Представи си реална ситуация - грешки няма никакви , чекове не светят , стойности в реално време нормални , а проблем има. Колата в 50% от времето държи високи обороти, въздух не смуче неотчетен , температурен датчик коректен , сменен и за проба с нов , стъпков мотор нов ,нарочен компютър - - сменен , проблема стои. Занимавам се професионално с диагностика , за корекция реших да се пробвам и в опел - тия се пробват да ме накарат да сменя ламбда сондата , защото виждаш ли давала синусоида . След три месеца , една събота 20 минути си пия кафето и гледам тъпо в лаптопа и подсъзнателно усещам че нещо не е в ред - при пуснат педал за газта ТПС-а дава 5%. Три месеца се мъчих при условие че имам подходящата диагностика да разбера че датчик за 15 лв. ми лъже компютъра с некоректни данни.
                      Начи не си се бил подготвил теоритически - кво пише в лаптопа за нормалните с-ти на ТПС
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Дообре , ама явно не съм бил само аз , а и поне още 5ма колеги.
                        Фиат Купе
                        Опел Фронтера В
                        Мицубиши Паджеро Пинин

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                          Дообре , ама явно не съм бил само аз , а и поне още 5ма колеги.
                          Е, бъзикам се - все пак другата част от поста е доста полезна и поучителна за хора мислещи си, че диагностиката се изчерпва с кънектването на некво скенерче...
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Имах предвид кода на грешката!
                            Иначе моят е D900 CAR Scanner OBD2 EOBD CAN Fault, освен, че чете, и трие, а и струва смешни пари!

                            Естестествено, че след няколко цикъла без отчетени отклонения грешката изчезва от таблото (но може да се прочете в още)

                            Ми като начало, мисля че не виждам да чете 3.2, а и струва 3 пъти повече от моя.

                            Ми моя точно в тия рамки струва - да е макс 40 кинта....

                            Благодаря за инфото, четеца изглежда сериозен и то с екран че и евтин....

                            Така ли изглежда твоя:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5767085

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Благодаря за инфото, четеца изглежда сериозен и то с екран че и евтин....

                              Така ли изглежда твоя:

                              [ATTACH=CONFIG]930267[/ATTACH]
                              Същото е. Виж само в списъкът с четимите да е и Исузо, че май имаше различни версии...
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Същото е. Виж само в списъкът с четимите да е и Исузо, че май имаше различни версии...
                                Никъде не можах да го намеря и да го закупя от тук въпросния четец, все само от чуждестранни сайтове като ибей, ако някой успее да намери да се продава такъв четец тук в БГ ще се радвам да ми помогне: D900 CAR Scanner OBD2 EOBD CAN Fault за Исузу.


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X