Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от kaliyord Преглед на мнение
    Точно. Благодаря за корекцията bushiDO. Бавните се включват след вкл.4х4. Скоростния лост се дава на N. Естествено автомобила трябва да е в покой. По същия начин и се изключват. Но пък Павката е успял да ги включи и на P.
    На китаеца Стиид 5 директно натисках бутона за бавни и той си включваше първо 4/4 и после бавните. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1204.jpg
Прегледи:2
Размер:355.2 КБ
ID:5782187
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Как да включи каквото и да е на автоматик, като автоматика "бута" на всички положения освен на N и на P, та предавката е под напрежение. На P кутията не "бута", и ако се държи спирачка, или е дръпната ръчната когато се включи P, предавката на бавните не се товари и ако няма какво друго изрично да пречи, може да включи и на това положение.

      Все едно на ръчната кутия да превключиш без съединител когато трансмисията е под товар в някоя от двете посоки.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        В действителност налучквах най-различни позиции, накрая включих на P, при дръпната ръчна спирачка и натиснат педала за спирачката, та чак тогава се освободи, после си спомням че стана и при N, макар че специално за ръчната спирачка едва ли има значение дали е вдигната като датчик сигнал...

        Не ми се беше налагало да ползвам бавните, откак имам джипката, та затова като новобранец питам , иначе с предишната фронтера често ползвах бавните и си бях свикнал по другия начин.

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Най-добре става на N на ск. кутия при натисната спирачка.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            ... макар че специално за ръчната спирачка едва ли има значение дали е вдигната като датчик сигнал...
            Много космически технологии и приписваш... Като си дръпнАл ръчната, и после включиш P, джипа го държи на място ръчната, а не скоростната кутия. Съответно трансмисията не се товари и предавката в раздатъчната кутия се превключва лесно. Ако пуснеш ръчната, джипа мръдва малко да обере луфтовете по трансмисията, и остава да се държи от блокираната скоростна кутия. Трансмисията се товари в зависимост какъв е наклона, на абсолютно равно може и да превключиш раздатката, а колкото по-стръмно е, толкова по-натоварена е предавката и толкова по-трудно би се превключила. Но понеже всички тия неща не са за средностатистическия юзър, описват само по-простия вариант когато е на N кутията.
            Последно редактирано от cecoa1; 28-02-18, 23:54.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Мерси за съветите.

              Честита Баба Марта, на всички колеги!


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:martenici.jpg
Прегледи:2
Размер:14.7 КБ
ID:5782204

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Много космически технологии и приписваш... Като си дръпнАл ръчната, и после включиш P, джипа го държи на място ръчната, а не скоростната кутия. Съответно трансмисията не се товари и предавката в раздатъчната кутия се превключва лесно. Ако пуснеш ръчната, джипа мръдва малко да обере луфтовете по трансмисията, и остава да се държи от блокираната скоростна кутия. Трансмисията се товари в зависимост какъв е наклона, на абсолютно равно може и да превключиш раздатката, а колкото по-стръмно е, толкова по-натоварена е предавката и толкова по-трудно би се превключила. Но понеже всички тия неща не са за средностатистическия юзър, описват само по-простия вариант когато е на N кутията.
                Tака... точно поради това, включването на 4L се прави на положение N и натисната спирачка, а не на Р, D, или други възможни положения!
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Tака... точно поради това, включването на 4L се прави на положение N и натисната спирачка, а не на Р, D, или други възможни положения!
                  Има ли механизъм, който да блокира движението на малкия лост докато не се изпълнят конкретните условия?
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    По повод темата - При дядо Владо, къде се намира стартера на 3.2 V6, дано да не се наложи да се ремонтира че ако е където на тази снимка....

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:facebook_1520965612888.jpg
Прегледи:2
Размер:49.7 КБ
ID:5783764

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      По повод темата - При дядо Владо, къде се намира стартера на 3.2 V6, дано да не се наложи да се ремонтира че ако е където на тази снимка...
                      Що ти е да знаеш,нали си имаш майстор-той да му мисли.

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                        Що ти е да знаеш,нали си имаш майстор-той да му мисли.

                        Еее, ама и парите за свалянето му ще са едни други, а ако се стигне до там, изрично ще предупредя този който ще ми ремонтира стартера да го направи 100% че иначе..., тогава ще изпозвам момента да се ревизират други чарколяци заради което ще се иска толкова разглобяване.
                        А и ми е интересно за мен да знам кое, къде е, нищо че го карам при майстор

                        Та на въпроса, там ли е стартера ?

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          ... къде се намира стартера на 3.2 V6...
                          Аз не знам , ама питАх колегата ми , който е със същия мотор . И той не знае , ама предположи , че е некъде в багажника , при инструментите .
                          Обаче тука от време на време влиза един колега с ник Жеко 47 . Сигурен съм , че той знае
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Според руски форум, стартера е външен, спокоен съм

                            Ето и снимка:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bloggif_5aa8c16cae4b0.jpeg
Прегледи:1
Размер:286.8 КБ
ID:5783765

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Здравейте.Стрелките на таблото ми полудяха. Бензина е в крайно дясно положение. Скоростомера и оборотите на място са по средата, а в движение и те са в крайно дясно положение. Ситуацията се получи след смяна на компютъра на ГИ. Когато махна клемата на акумулатора се оправя, и при следващо палене пак така. Дали е проблем за презапояване на таблото? Или следствие на смяната на компютъра на газовото нещо се объркало?Хубав празник.

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                И при мен го прави 3-4 пъти годишно - никога когато е топло... Не съм търсил проблема, предлагам, че е свързано с прословутите лоши спойки на таблото...
                                Последно редактирано от bushiDO; 03-05-18, 10:23.
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X