Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от kaliyord Преглед на мнение
    Закупих си elm327 с блутут от али експрес. Инсталирах си торка, но не иска да се свърже с компа на колата. Според информацията в нета колата трябва да е с ОБД2( фронтера 3.2 2003г.) Но никъде не видях точно тази фронтера 2003г да я има в протоколите, които се поддържат от ЕЛМ327. Може да е дефектна бройка. Ще поръчам още една. Четох в руските форуми, че в случаи, когато не се свързва сменяли някакво съпротивление с друго, с различни омове и ставала работата. Или можело да е грешка при програмиране на продукта. Това е над възможностите ми. Така че, дано следващата бройка да е читава.
    Пробвай да избереш GM, или Isuzo, преди да поръчваш ново. Аза имам някакъв скенер, който също няма фронтера, но на Isuzo, си чете всичко.
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
      Има и кракнато "pro". Не помня вече откъде го свалих преди 2 г.
      Поне на мен проблема не е в петте евро, а поради навика ми да плащам само в кеш.
      Момчета , нали не искате кой знае какво от тестера.А и нали няма да се справите с оторизиран софтуер.Защото отваря такива опции , дето можете да дообъркате работата на машината.
      bushiDO даде подсказка - понякога софтът в автомобила е за "майката".Например в SAAB дизелов се влиза с Опел... и си комуникира.ELM-чето прави връзка с електрониката на колата и спрямо използваната програма "чете" някои неща.Програмата ги обработва.Самата програма е лимитирана откъм достъп до софта.То и няма нужда от повече достъп за неподготвени диагностици.
      Давам пресен пример : МБ Ц класа , дизел , 2638-1 и 2359-1.Отваряте Гугъл и форумите - ми има проблеми с турбото , разрушени лопатки , разпад в в смукателния колектор и т.н. Ми не - сцепен въздуховод след интеркулера...
      Ако ставаше с няколко изречения...
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Здравейте,

        изчетох цялата тема. Вероятно имам и още доста за четене
        Все пак искам едно въпросче да задам, за което не открих отговор (ако го има моля за линк и се извинявам).

        Та - Лесно ли е да се смени автоматика с ръчка кутия от друга Фронтера при 3.2 версията?

        Имам някакви първоначални аспирации към такава Фронтера 3.2, но повечето са с автомати, а някой и повредени,
        а пък аз генерално не съм фен на автоматика и ако има смислен начин да се направи на ръчка ще е доста приятна за мен опция

        Благодаря предварително за отделеното време!
        Последно редактирано от kosio546; 20-12-16, 09:37. Причина: грешка

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Първоначално публикуван от kosio546 Преглед на мнение
          Здравейте,

          изчетох цялата тема. Вероятно имам и още доста за четене
          Все пак искам едно въпросче да задам, за което не открих отговор (ако го има моля за линк и се извинявам).

          Та - Лесно ли е да се смени автоматика с ръчка кутия от друга Фронтера при 3.2 версията?...
          Относително е . Съществуват 3 варианта :

          1. Лесно , но скъпо.
          2. Сравнително по- евтино , но трудно.
          3. Трудно и скъпо.

          Аз лично бих избрал четвърти вариант, който елиминира горните 3 : ОФБ 3,2 , с ръчни скорости .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Доста неща трябва да се сменят - има смисъл, ако имаш време и двете коли са една до друга и полека-лека прехвърляш от едната на другата!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Благодаря за отговорите!

              Наясно съм, че процедурата не е банална тъй като съм минавал от автомат на ръчна кутия на друго МПС
              Понякога целта оправдава средствата
              Като разцъках за 3.2 фронтери ми се стори по-резонно да сменя кутия отколкото да се напъвам да търся такава с ръчни скорости ...
              В България има една на пазара, а в немско читаво изглеждащите са с неадекватни за моите цели цени.
              Може и да бъркам, за това питам колко е трудно ... имам да го мисля та всеки съвет ми е от полза!

              Въпроса ми беше по-скоро конкретно съвместими ли са ръчните кутии от масовите фронтери с този мотор и има ли подходяща комбинация с диф и тн.?
              Като числа стават ли или се получава някаква тъпа комбинация?

              Благодаря отново!

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Най-малкото трябва да смениш и дифовете! 3.2 с автомат е с най-бързите дифове - 4.1. На това като му шибнеш и ръчни скорости, и евентуално по-големи гуми и умираш...
                Или си купуваш с автомат, или с ръчка. Тия преправяния за мен са чиста загуба на средства и време!
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Разбрах. С две думи целият предавателен тракт трябва да се смени ...
                  Става леко нецелесъобразно наистина.

                  Преправянията си имат своя смисъл, но наистина доста често като теглиш чертата финансово си около нулата и над нея

                  10х пак

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Здравейте, купих си Опел Фронтера 3.2 V6 от Полония, Италия с газов инжекцион Ланди Ренцо. От както я купих навих 700км. и ми гръмна водния радиатор. Смених по окачването всичко - свещи, температурни датчици, термостат, ангренаж, водна помпа, пистов ремък и ролки. Реставрирах радиатора и пак нещо ми надува водната система. Отварях капаци на главите и смених гарнитури и се видя, че главите са мити и са сменени гарнитурите им. Моля за съвет как да процедирам. Благодаря ви!

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Забравих да добавя, че съм сменил маслото на диференциалите, раздатката, масло, филтър и гарнитура на с/к. Масло на мотор и розов антифриз. Дайте, моля ви, някакво решение на проблема. Възможно ли е да има нещо на скоростната кутия, от което най-много се опасявам, защото като надува вдига висока температура

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Явно е прегрявана, щом надува и това сметам знаеш как се лекува.... Наскоростната кутия, ако не й е прегрявана течността (светва лампа) не би трябвало да има проблеми от тези надувания...

                        п.п. радиаторът как точно е гръмнал?
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Най-простото и евтино нещо което можеш да направиш е да провериш за наличие на изгорели газове в антифриза. Повечето сервизи имат такъв уред. Така ще установиш има ли духнала гарнитура на някоя от главите. Знам че тия глави се цепят между цилиндрите. СК отделно може да приплъзва заминалия торк конвертор което също вдига температурата на маслото и от там и на антифриза. Маслото не трябва да вдига повече от 120 градуса при натоварване ( разбирай каране с по-висока скорост или теглене на нещо тежко ).

                          п.с. Лампата за прегряване на СК светва на 130 което вече е доста над нормата на нормална експлоатация. Ако не приплъзва торк-а СК много трудно вдига над 107 градуса. ( мерено многократно с нов торк и стар и всичко там по охладителната с-ма ).
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Както си карах и спрях при един приятел отворих капака да му я покажа и каркореше водата през 3 секунди се чуваше звук тръгнах и след 500 метра се пукна около 7 сантиметра зад капачката точно пластмасовата част

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Лошото е момчета че съм от Видин и наличието на грамотни майстори е кофти и тези които са мега заети и ми се иска да съм максимално насочен като ида нямаше да не осерън нещо знам че без разхлабване на мотор няма да мине

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Е като е къркорила водада, защо пак си тръгнал?!? Иначе дали надува в охладителната се разбира и без уред - ако изплисква антифриз, вдига налягане и/или "къркори" без да ври и след кратко каране е ясна работата!
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X